Therapy? @gagarin 15/3/13 - @block33 16/3/13

Antimob!

Καλή είναι. Δεν είναι και για παραπάνω, έχουν έρθει 100 φορές, δεν είναι και στο peak της δημοτικότητάς τους, οι ίδιοι θα πάμε πάλι. Την προηγούμενη φορά που έπαιξαν σε club ήταν στο Κύτταρο, που είναι μικρότερο από το Gagarin.

χεχεχε όντως από το '05 και μετά έχουν έρθει κάμποσες φορές, πάντως αν εξαιρέσεις το ροκγουέηβ κάθε επίσκεψή τους είναι στα πλαίσια καινούριας κυκλοφορίας οπότε για μένα που τους παρακολουθώ κάθε συναυλία είναι κάτι διαφορετικό. τώρα αν πας να ακούσεις μόνο nowhere, die laughing, stories, teethgrinder και potato junkie κάθε φορά ξέρω γω, ναι πιθανόν δεν έχει να σου λέει κάτι καινούριο. btw άλλη μια συνέντευξη του andy από το metalpaths [I]εδώ[/I]

Το 2005 είχε 30 ευρώ στο Γκαγκάριν αν θυμάμαι καλά :). Κι εγώ τους βλέπω κάθε φορά από τότε.

τικέτο τσιμπήθηκε :wink:
επί τη ευκαιρία να πω ότι o andy θα κάνει ακουστικό σόλο τουρ στο ΗΒ τον μάιο όπου θα παίξει ομπσκιουρίλες therapy?, προσωπικά αγαπημένα δικά του καθώς και καινούρια κομμάτια… καλή φάση για όσους πάνε!
http://www.therapyquestionmark.co.uk/news/read.php?newsid=313

διαγωνισμούλης στο facebook με σχεδόν σίγουρες προσκλήσεις… :stuck_out_tongue:

http://on.fb.me/WI7pFA

Σαλόνικα θα σκάσει κανένας;

Παρών

και γω μάλλον σήμερα τσιμπάω τίκετ…

φοβερό live…απ τα καλύτερα που έχω δει ever… χάσατε όσοι δεν ήρθατε

Πήγα εχθές, χωρίς να έχω καθόλου επαφή με την μπάντα, αλλά οι τύποι ήταν εκπληκτικοί!!!
Καθόμουν πίσω, στο μπαρ κ όλο το μαγαζί, ανεξαρτήτως ηλικίας, έριχνε κοπάνημα! Πολλή ενέργεια κ γενικά ήταν μια happy συναυλία!!!
Οι therapy? κατάλαβα ότι είναι μια συνειδητοποιημένη μπάντα κ καθόλου τυχαίοι.
Έχουν ιδέες που τις εκφράζουν στη σκηνή, με τα τραγούδια κ την ενέργεια τους!
Εξαιρετική συναυλία από μία ορεξάτη μπάντα.

Ζήτω η Ιρλανδία! :thumbup:

άνετα η καλύτερη τους συναυλία στην ελλάδα η χθεσινή, πολλή όρεξη και ενέργεια και προσωπικά πέρασα πάρα πολύ όμορφα… καλά να περάσετε όσοι πάτε σήμερα!
Θα ήθελα βέβαια να παίξουν 3-4 τραγούδια ακόμα, ειδικά από τους τελευταίους δίσκους, αλλά δεν πειράζει, ούτως ή άλλως τα είχα ήδη παίξει :stuck_out_tongue:
setlist (χωρίς σειρά)

[SPOILER]
από babyteeth - meat abstract
από pleasure death - potato junkie με ολίγη από i wanna be your god
από nurse - teethgrinder, nausea
από troublegum - isolation, unbeliever, knives, stop it you’re killing me, nowhere, screamager, turn
από infernal love - stories, epilepsy, misery, diane
από high anxiety - rust
από a brief crack of light - plague bell, living in the shadow of the terrible thing, before you with you after you, why turbulence, the buzzing
και διασκευή where eagles dare από misfits. ελπίζω να μην ξέχασα τπτ [/SPOILER]

Μάλλον δεν ξέχασες. Πολύ καλή συναυλία και με πολύ καλό ήχο. Οι Therapy? είναι εγγύηση, τους έχω δει όλες τις φορές εκτός από την πρώτη και πάντα είναι τουλάχιστον καλή.

Γάμησαν οι άνθρωποι… Τρομερή ενέργεια πολύ καλός ήχος…τα πάντα όλα… για 100+ λεπτά δίδαξαν…πάντα τέτοια…

μόνο λίγο κόσμο να χε παραπάνω ρε γμτ…στην αρχή κάπως νωθρός ο κόσμος αλλά από την μέση και μετά πήρε μπρος και περάσαμε καλά…8)

από τα σαπόρτ αρκετά καλοί οι πρώτοι τσίμπησα και το CD τους στην ληστρική τιμή των 2 ευρώ… οι semen of the sun (ή κάπως έτσι τέλος πάντων) λίγα πράγματα…

Σε εμάς 80 λεπτά αν δεν κάνω λάθος (το μόνο κακό), εκεί 100 ρε; Αλήθεια;

βασικά βγήκαν 23:15 περίπου και τελείωσε κοντά 12:45 οπότε μιλάμε για 90 λεπτά… τώρα καθαρά και μας τα ίδια θα ήταν πάνω κατω… γράψε λάθος το 100…

OK :)!

Τρομερη ενεργεια,ηχος, σετλιστ… Ολα τελεια οπως παντα. Δυστυχως αυτη τη φορα με λιγο κοσμο. Καθε εβδομαδα αν ερχοντουσαν θα ημουν εκει

Δεν ξέρω πού το βρήκε το setlist ο συντάκτης που έκανε την κριτική στην συναυλία, αλλά δεν παίξανε ούτε το exiles ούτε το little tongues first… δυστυχώς.
πάντως ο andy πρέπει να γουστάρει φουλ antimob, τους είχε αναφέρει σε μία πρόσφατη συνέντευξή του και στην συναυλία στην αθήνα τους αφιέρωσε ένα τραγούδι.