Αγαπημένο thrash-o-debut album

Προσωπικά αρνούμαι να ψηφίσω γιατί είναι πολλά που δεν έχω ακούσει και επιπλέον έπρεπε να μπορείς να επιλέξεις πάνω από ένα αλλιώς όχι. Στο θέμα μας τώρα ας κάνω μια καλή δεκάδα:

Metallica - Kill Em All
Exodus - Bonded By Blood
Testament - The Legacy
Possessed - Seven Churches
Vio-Lence - Eternal Nightmare
Slayer - Show No Mercy
Sodom - In The Sign Of Evil
Anthrax - Fistful Of Metal
Merciless - The Awakening
Machine Head - Burn My Eyes

Δεν σοβαρολογεις, τωρα κανεις πλακα!!!

Νομιζω δεν ειδα πουθενα Razor - xecutioner’s dong και anthrax. Aν ειναι δυνατον!!!

Επισης παρα πολλες μπαντες εχουν καλυτερο αλμπουμ το πρωτο, αν αρχισουμε δεν τελειωνουμε :stuck_out_tongue:

spx μπραβο για darkness και assassin!!!

ok οχι και τοσες λίγες αλλα θα έφευγε η μισή ‘thrash’ σκηνή…

Κατά τη γνώμη μου, είναι δύσκολο να επιλέξεις κάτι ως καλύτερο σε μια τέτοια κατηγορία. Εαν τα χωρίζαμε σε Ευρωπαϊκό(Γερμανικό) και Αμερικάνικο θα διευκόλυνε κάπως τα πράγματα. Εγώ, θα “ψηφίσω” έτσι και θα πω ότι ο καλύτερος Thrash Αμερικάνικος δίσκος είναι το ντεμπούτο των Sacred Reich. Επειδή ζήσαμε την γέννησή του όντας ως Thrashers, μας ταρακούνησε πολύ αυτό το άλμπουμ!
Από κοντά όμως και το Bonded By Blood.
Θα συμφωνήσω με τον χαρακτηρισμό του ChrisP για το Show no Mercy.
Καλύτερος Ευρωπαϊκός Thrash ντεμπούτο δίσκος είναι για μένα το Morbid Tales. Και για να προλάβω τις αντιρήσεις, ναι οι Frost μπορεί να ξέφυγαν από τον όρο αργότερα,αλλά τότε το άλμπουμ θεωρούταν Thrash.
Εδώ, αδικούνται οι Kreator με το αδύναμο σε σχέση με τα άλλα άλμπουμ ως ντεμπούτο, γιατί αυτοί ήταν (και είναι!) η κορυφαία Thrash ευρωπαϊκή μπάντα!

Kill 'em All, γιατί αποτέλεσε την απαρχή της πιο αγαπημένης μου μπάντας.

Αυτό.Δεν είμαι thrasη-ας βέβαια…

Kill 'em all, απλά…

Τι να λέμε τώρα .
Kill 'em All .
Καλά όλα τα υπόλοιπα ,αλλά μιλάμε για δίσκο-μνημείο .
Παίζει μόνο του , κάτι σαν Μπαρτσελόνα.

Λοιπόν εκτός των γαμάτων kill 'em all, show no mercy , bonded by blood και the legacy ένα όχι τόσο γνωστό αλλά τρισμέγιστο debut άλμπουμ είναι το History of a Time to Come των Sabbat.Όσοι δεν το έχουν ακούσει και γουστάρουν thrash καταστάσεις να το τσεκάρουν επειγόντως. Αυτή η γαμημένη noise records έχει θάψει τόσες συγκροτηματάρες.

Ενταξει πασιγνωστη μπαντα οι Sabbat μη γελιομαστε!

Aπο αγγλια γαμει ασυστολως το ντεπουτο των Hydra Vein - Rather Death Than False of Faith!!!

παλιά δήλωση μιλλε: “στο endless pain δεν ξέραμε να παίζουμε τα όργανά μας.”

και???

\μ/

εν τω μεταξύ, είναι τελείως άκυρο να λες ότι “η noise που έθαψε τόσα συγκροτήματα”, δεδομένου ότι όλα σχεδον τα συγκροτήματά της ήταν αυτά που μεσουρανούσαν στην ευρωπαϊκή μέταλ σκηνή πριν 20 χρόνια. Οι Sabbat (που δεν ήταν και από τα “τοπ” ονόματα) πχ μια χαρά γνωστοί ήταν.

αυτό ξεχάσαμε , που είναι και δισκάρα.

Bonded by Blood :yahoo::metal::metal:

από κοντά και το Kill em All αλλά πραγματικά αν μπορούσαμε να βάλουμε τα δυο συγκροτήματα να παίξουν αυτούσια live τα δυο albums…
στο Kill em All θα είχαμε χαμό, headbanging, hell yeah και όλα αυτά που κάνουν μοναδικό ένα live των Metallica
Στο Bonded απλά θα είχαμε νεκρούς…

Σωστός.

Επίσης λείπει το Sepultura - Morbid Visions

Ειναι στα τοπ 5 μου λογω του ξερού σάπιου ήχου τις κιθάρας.

Exodus…εύκολα:):!:

Ακουστηκε λιγο περιεργα :lol:

Χαλαρά Morbid Saint - Spectrum of Death

Πολύ κοντά Forbidden - Forbidden Evil και Vio-lence - Eternal Nightmare… Ακολουθούν Bonded by Blood και Kill 'em All…

Edit: Ψήφισα Infernal Overkill γιατί είχε μόνο μία ψήφος. Έπρεπε τουλάχιστον τα μισά votes…

απο δαυτους μόνο το lock them up αν υπάρχει εχω ακούσει,το οποίο ήταν σε υπερηχητική ταχύτητα,σαν συνολο να φανταστώ ο δισκος ετσι είναι ή εχει αργα σημεία?