Γερμανικό thrash

σοντομ πολύ απλά, ε και μετά kreator

Ωραίοι οι Nocturnal. Το βιντεοκλίπ εντελώς cult βέβαια αλλά ακριβώς γι αυτό μου αρέσει!:smiley:

Επειδη ξεθαψα σημερα

ετσι ρε:D μονοι τους με μια καμερα!:stuck_out_tongue:

on topic

Ιιιιιιιι δεν διαβάζω 18 σελίδες να δω τι έχετε γράψει.
Ακούω λίγο thrash, και περιστρέφεται όλο γύρω, πάνω, κάτω, δεξιά και αριστερά από τους Kreator. Εδώ μιλάμε για έναν έρωτα μεγάλο.
Έχω ντύσει το μπαμπά μου Mille Petrozza για τις απόκριες (ίδιοι είναι).
Τους έχω δει λάιβ πάνω από 5 φορές.
Με κάνουν να θέλω να φορέσω άσπρα αθλητικά.
Και αγαπάω και το Endorama.

Aκολουθούν χεράκι χεράκι Destruction και Tankard - και κάπου εκεί τελειώνουν οι γνώσεις μου πάνω στο γιαγμανικό θγας. :oops:
Sodom έχω ακούσει ελάχιστα, ποτέ δεν με “κράτησαν” :-k

Aκου και Sodom ντε! Αν σου αρεσουν οι αλλοι 3, δεν χανεις τιποτα. Στο ιδιο στυλ ειναι. Απλα να ξερεις, οσο πιο παλια τοσο πιο καφρικα/βρωμικα. Αν και προσφατες δουλειες τους (οπως Code Red) που δεν εχουν την παλιοτερη αλητικη και ουγκ παραγωγη και ατμοσφαιρα, βαρανε στο ψαχνο!

Ρισπεκτ, ειδικα για το bold!

Ξέρω ότι δε μου φαίνεται αλλά κατά τη μουσική μου εφηβεία είχα κάνει για ένα φεγγάρι θρασο/χεβού (μέχρι και γκρούπι των Flames) :lol:
Αυτό την εποχή του Code Red μάλιστα, μιας και το ανέφερες, και μου θύμισες τον θείο Tom, που ήταν πολύ της μόδας και ψάχναμε στα εξωτερικά, και είχαμε παραγγείλει δισκογραφία για να το παίζουμε ψαγμένοι, και τρέχαμε στις συναυλίες να μας τα υπογράψει ο Tom (και είναι και της εποχής):

Απλά αν με ρωτήσεις τι μου έχει μείνει από εκείνη την εποχή, χαλαρότατα Kreator -όλων των χρονολογιών.
Ενώ Destruction μου αρέσουν μόνο τα παλιά (μέχρι το '90) και Sodom “θυμάμαι” μόνο τα μεσαία - Code red και Μ-16

Μωρε και εγω Kreator ψηφισα, αλλα θεωρω δυσκολο να μην μπορουν να σε κρατησουν. Eιδικα κατι In The Sign Of Evil, Persecution Mania, Agent Orange που τα θεωρω μνημεια του θρας (οχι μονο του γερμανικου, γενικοτερα). Anyway, γνωμες και αποψεις :slight_smile:

κασατορ :hippy:

kreator!!

Εύκολα Kreator. Τίμια και συνεπέστατη μπάντα.

Χμ… για άτομο που ακούσει αρκετό black metal ομολογώ μου κάνει αρκετά μεγάλη εντύπωση αυτή η δήλωση. Μάλλον πρέπει να τους ψάξεις λιγάκι παραπάνω.

kreator με μεγαλη διαφορα!!!

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ ακούω κάργα black αλλά ποτέ δε με ενθουσίασαν οι Sodom. Έχουν όλο το respect από’μένα αλλά not my cup of tea.

Από το πολλ οι ΚΡΣΑΤΟΡ…Γενικά όμως γoυστάρω πολύ τους Dew Scented8)

Με την ευκαιρία του Day Of Reckoning που μου θύμισε πόσο τους αγαπώ… :oops:

Destruction. Ευχάριστος πονοκέφαλος.

ε, kreator φυσικα για τους 19893753 λογους που εχουν αναφερθει πιο πανω και πισω!

να πω σ αυτο το σημειο οτι και εμενα δεν μου κανουν το παραμικρο κλικ οι σοντομ και με στεναχωρει αυτο γιατι πολυ τους παω τους γερμαναραδες στο θρας.
εχω ακουσει τα Persecution Mania και Better Off Dead. το πρωτο μου φανηκε μετριοτατο και το 2ο χαλια. γενικα δεν μου αρεσουν τα φωνητικα τους, μου ακουγονται καπως “κουλα” π.χ. σαν τον κακο GLen Benton και η παραγωγη τους ειναι λιγοτερο σκληρη και επιθετικη απο οτι πρεπει σε μια θρας μπαντα στα αυτια μου. θα τους ξανα προσπαθησω ωστοσο. μπορει κανεις τα προτεινει τα επομενα 2 αλμπουμ τους που να ακουσω (λεω 2 γιατι το agent orange νομιζω θα το πουνε σχεδον ολοι!)…

Προσωπικά θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και το πρώτο τους άλμπουμ, [B]Οbsessed by Cruelty[/B]. Εμένα επίσης μ’ αρέσει πολύ και το πιο “προσφατο” [B]M-16[/B] του 2001.

ΑΜΠΑΛΛΟΖΥΝΗ…[-X

φιλε,μην ακουσεις κανενα αλλο αλμπουμ απο Sodom, μη το σκεφτεσαι καν.
εισαι καλυτερα αυτη τη στιγμη,με αυτη την αποψη και τα εγκεφαλικα μου κυτταρα το ιδιο εξισου (με τα οσα γραφεις!).
Δεν ειναι αναγκη να βαλεις τον εαυτο σου σε διαδικασιες “δοκιμαστικων” ακροασεων.
:roll: