To παιδι του λαου

[SIZE=“4”]Η καρδιά ενός αλήτη[/SIZE]
http://www.youtube.com/watch?v=lBNOrM6eRQs

ΝΑΙ, τοβρηκα…παρατηρουμε τα θολα ψαρια του frontline, αποτελεσμα της πολυ κοντινης επαφης καμερας-ενυδρειου(τα βραχια απο πισω,πολυ πιο εντυπωσιακα αποσο θυμομουν, υπερπαραγωγη τλκ\μ/)

πιστευω παντως hands down πως ειναι η καλυτερη ταινια Του…

Πω ρε μλκ επική σκηνή. Νομίζω πλέον ότι έχω φτάσει σε μια ηλικία και ένα επίπεδο ωριμότητας πλέον που μπορώ να τις εκτιμήσω σε άλλο βαθμό αυτές τις ταινίες. Πρέπει να έχουν περάσει καμιά 10αριά χρόνια από τότε που τις ξαναείδα

επισης σε αυτη τη ταινια, εχει απιστευτη σκηνη οπου Το Παιδι Του Λαου, μετα απο τη βυθιση του πλοιου, περιθαλπεται απο νοσοκομα σε μακρυες Ινδιες και μιλαει αγγλικα με αυτη την απιστευτη χροια Του…σκηνη ανθολογιας πραγματικα!

Εγω τις βλεπω συχνα γιατι αμα πετυχει η γιαγια Ξανθοπουλο στη τιβι, ολοι βαραμε προσοχη…

Αυτά είναι, αυθεντική μινιμαλιστική τέχνη με ιστορίες συγκίνησης βγαλμένες από τον πόνο και τα βάσανα του φτωχού λαού. Επιβάλλεται ο Γκράχκος να τοποθετηθεί επάνω σε αυτό το άτομο είδωλο όλων των αγώνων που αντιπροσωπεύει και να σταματήσει να μαλακίζεται εξηγώντας στο Horror το ρόλο που βαράγαν τα κλαρίνα στο 18ο αιώνα

επιβαλεται ο γραχκος να τοποθετηθει για Τον μεγαλυτερο προλεταριο ολων των εποχων, Αυτον που εναντιωθηκε απεναντι σε καθε ταξικη αδικια,παλεψε ενανατια των ατομικων ιδιοκτησιων εναντι των κοινωνικων και χαστουκησε την Βουρτση…

Δεν ήμουν έτοιμος να δω τη σκηνή με την αρκούδα. :roll:

Κανείς δεν είναι… μέχρι να την δει

Και μετά είναι έτοιμος να πεθάνει γιατί δεν πρόκειται πλέον να ξαναδεί τίποτα που θα τον ενυπωσιάσει από εκεί και πέρα.

Ο Γκράκχος είναι προλετάριος του κώλου. Έχει γίνει ένα με τον ελιτισμό της μπουρζουαζίας, συνέχεια με τους διανοουμενισμούς της κακιάς ώρας προσπαθεί να δείξει ότι είναι μαζί μας στον αγώνα αλλά κατά βάθος πουλάει πνεύμα στις εκπτώσεις μαζί με τα κιλοτάκια ένα ευρώ από το ΖΑΡΑ. Σε αυτό μόνο μπορώ να καταλήξω από τη στιγμή που του ζητείται επίμονα να μιλήσει για τον μεγαλύτερο λαικό ήρωα από την εποχή του Robin Hood και αυτός αρνείται επιδεικτικά. τσάμπα η αγώνες του Νίκου για να τα καπηλευθούν ανάξιοι συνεχιστές που πλέον κρατάνε αναμμένη την αγωνιστική φλόγα με τον τσάμπα bic αναπτήρα που θα τους δώσουν από το προπατζίδικο ενώ θα παίζουν τζόκερ με την ελπίδα να γίνουν πλούσιοι

Επική σκηνή…και γαμώ τις αρκούδες:lol: :slight_smile: :!:

:lol::lol:

παντως δεσμευτηκε οτι θα αποθεωσει ΤΙΜΙΑ και αναμενουμε…

επισης
http://www.youtube.com/watch?v=YUWzHofTKuA

υμνος…
\μ/

ρε μαλακες 2 μηνες ελειψα κ καθε μερα βρισκω το ενα επικο θρεντ μετα το αλλο…

ε ας προσκυνησουμε κ το παιδι του λαου, δεν μπορουμε να κανουμε κι αλλιως…:wink:

εντιτ: η σκηνη με την αρκουδα με το σωστο soundtrack

http://www.youtube.com/watch?v=nNqiqhBm6ZQ&feature=related

Άμα δεν σ’αρέσει ας μην το προσκυνήσεις φίλος… :stuck_out_tongue:

ψήνομαι να το πάρω να δω αν το ύφος της συνέντευξης/αυτοβιογραφίας είναι στο ίδιο πονεμένο στυλ των ταινιών του…

αν ναι, τότε houston we have a problem

uber-bumb, τοποθετηθειτε οι νεωτεροι

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι παραλίγο θα ήταν κουμπάρος των γονιών μου.#-o

εμμ…γουατ?

Μυστικό: Η μάνα μου ήταν ερωτευμένη μαζί του και του έστελνε γράμματα. Μάλιστα σε ένα της είχε απαντήσει και είχαν σκάσει απο την ζήλια όλες οι φιλενάδες της.8)

Ήταν να τους παντρέψει,αλλά δε βόλεψε.Το χάσαμε το κορμί πατριώτη.

θα ηταν πολυ σουρεαλ αμα ειχες το Παιδι του Λαου συγγενη, κουμπαρο, νονο, κατιτεσπα, και μικρος αν εκλαιγες για οτιδηποτε, να ηταν διπλα και σου εδινε χαρτομαντηλα…

κριμα Hokam, ελπιζω να κρατανε ακομα επαφη με το Παιδι του Λαου