Νέο Tool!

epidh akomh den exw kataferei na to katevasw…oloi osoi to akousane milane gia ena “xliaro” album …gia pollous logous omws yparxei mia 8ewria pou leei oti ayto pou kykloforei apo kai apo ekei einai decoy album … check this out…

     Blair: "Now where was I?.. Oh yeah, TOOL!.. I'm not going to reveal my source, Mister Patience, but do you want to know the kind of things that have been going on while this record was being recorded? Okay, first there was the decoy record just to confound all those would-be bootleggers out there. This took, oh, about a year, just because the band members wanted it to sound pretty close to the real thing (so as to be believable), along with equally believable art design." 

loipon …ti pistevete … ?

Ολα παιζουν , παντως αν αυτο που κατεβασα ειναι το ΤΟΟL , τοτε για μενα δεν αξιζε η αναμονη 5 χρονων.

Α μπορει να διερευσε στο νετ αλλα απο εκει που το κατεβασα πλεον δεν υπαρχει , το βγαλανε.

xm n arxisoume na postaroume gamata HM albums san tool - mpas kai molynoume tous opadous tous !!!kana basilia diamanth, kana diamondhead- kamia marinella kistera kistera !

Δεν έχω ακούσει ούτε νότα ακόμα κ΄θα περιμένω μέχρι 2 Μαίου.Είναι με διαφορά η αγαπημένη μου μπάντα κ άνετα ο καλύτερος ήχος της τελευταίας 20ετίας(Ειδικά στο rythm section).Νομίζω πως θα τα σαρώσει όλα όπως το Aenima κ΄το Lateralus.

ΓΑΜΑΕΙ.

O kalyteros ixos tis teleftaias 20etias??Xalarwse ligo,pianei kai ti dekaetia tou '80 i 20etia…!
Ntaksei den exw poly ebeiria apo tool,mono to aenima exw,alla borw na pw oti den me enthousiase…Antitheta to vrika ligo vareto…Kai borei kapoios na mou exigisei se poio eidos metal/rock anikoun oi tool?Mipws einai kati san tous mastodon h tous soad pou theloun na pistevoun oti dimiourgisan diko tous eidos?

Σήμερα τον άκουσα και εγώ τον δισκό και προσωπικά μ’αρέσει πολύ. Ιδιαίτερα τα Vicarious, 10,000 days(wings part2) και Rosetta stoned σπέρνουν!!!

Ένας 100% Tool δίσκος.
Αυτό που ακούγετε πέρι decoy δίσκου δεν νομίζω να ισχύει πολύ περισσότερο αν διαβάστηκε σε φόρουμ των Tool!!
Αλλά αν ισχύει θα τους παραδεχτώ ακόμη περισσότερο, γιατί να κάνουν τετοιο δίσκο έτσι για ψάρωμα, φανταστείτε το κανονικό… :o 8O

Έχεις το Aenima και σου φάνηκε βαρετό;

Επίσης:

Mipws einai kati san tous mastodon h tous soad pou theloun na pistevoun oti dimiourgisan diko tous eidos?

Είναι ανώτεροι. Και δεν είναι νέο γκρούπ.

To kserw oti den einai neo group,yparxei kamia 15aria xronia.Wstoso to ti eidos paizoun den exei diefkrinistei akoma ets?iOso gia to Aenima,den to’xw akousei kai polles fores,alla sta prwta akousmata den me polyenthousiase…Borei an to akousw perissoteres fores na to goustarw,alla borei kai na to varethw teleiws

Μην προσπαθείτε να βάλετε ταμπέλες στα πάντα. Μουσική πάιζουν οι άνθρωποι. Μπορείς να κάνεις κατηγορίες για System, Slipknot, Korn, A perfect circle κτ.λ?
:wink:

Εγώ πάντως αρνούμαι να ακούσω Tool από mp3(άσχετα αν είναι decoy η όχι) :twisted:
Ο καιρός γαρ εγγύς!2 Μάη η μέρα

Το Aenima το χω και γω και μου χει αφήσει τις ίδιες εντυπώσεις. Υπερβολικά βαρετό για τα γούστα μου, αν και θα θελα να ακούσω και τα προηγούμενα τους. Ανώτεροι όμως οι Tool από τους Mastodon? Μπα δεν θα το λεγα, μάλλον το αντίθετο. Ειδικά όσοι τους είδαν live καταλαβαίνουν… :wink: Και μια και ψάχνετε για ταμπέλες, τους Mastodon μπορείτε να τους εντάξετε στο ευρύτερο κίνημα του αμερικάνικου metalcore, αν και με το Leviathan διαφοροποιηθηκαν πολύ. Όσο για τους SOAD, είναι εκτός σύγκρισης. Πολύ κατώτεροι απ τα προαναθερθέντα σχήματα, υπερεκτιμημένη μπάντα.

Οι Soad ειναι alternative metal
και θεοι

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Απ τα καλύτερα ανέκδοτα που άκουσα τελευταία…
Alternative metal… τί άλλο θα ακούσουμε θεέ μου! :lol: :lol: :lol:

Βουλώστε το με τους soad επίτελους και τις ταμπέλες. αμα δε γουστάρετε να μην σχολιάζετε. Γράψτε καλύτερη μουσική στο κάτω-κάτω. Σιχτίρ βραδιάτικα.

Οι SOAD δεν ανήκουν σε κάποιο είδος και ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ. όσο για Tool, το Aenema το γουστάρω τρελά ενώ το Lateralus το βρίσκω βαρετό (δεν έχω καταφέρει να το ακούσω μέχρι το τέλος ακόμα!). το καινούριο σε πιο φέρνει περισσότερο?

Oι SOAD είναι ΘΕΟΙ και δεν χωράει καμία αμφιβολία περί τούτου!Έτσι και έρχονταν Ελλάδα θα γινόταν της … το κάγκελο!!! :!:

Μήπως εδώ μιλάμε για το καινούργιο των Tool?? Λέω 'γω τώρα…

Έλα μωρέ τί πειράζε?Ένα ξέσπασμα είχα και εγώ!!Καλά οκ πέρα από τα άσχετα και παρότι έχω ακούσει ελάχιστα τραγούδια απ’το καινούργιο τους album πιστεύω πως έχει πολύ καλές προοπτικές.Εμένα τουλάχιστον αυτά που άκουσα μου άρεσαν!

Βασικά κατέβασα και άκουσα το τραγουδάκι και ομολογώ ότι με ξενέρωσε σε σχέση με την ατμόσφαιρα του Lateralus…

Όσο για την θεϊκότητα των SOAD, έχω να παρατηρήσω ότι ο Θεός είναι ένας… Αν πάμε στο πολυθεϊστικό σύστημα, για να είναι Θεοί οι SOAD, θα πρέπει να παραδεχτούμε καμιά χιλιάδα ανώτερους Θεούς απ’ αυτούς…