Τραγούδια που μας κάνουν λιώμα

Εγώ θα αναφέρω το Chop Suey των System Of A Down που κάθε φορά που το ακούω με πιάνει ρίγος, ανατριχίλα, καρδιοχτύπι, ιδρώνω και γίνομαι λιώμα! Είναι ένα αριστούργημα που όταν το πρωτοάκουσα ένιωσα πως ακούω το καλύτερο τραγούδι του κόσμου. 8O

Από SOAD δε μου ρχεται κάποιο πιο Down-ιάρικο απο το φοβερό και τρομερό Spiders…

Επίσης, το Mission των Queensryche (όταν κ είχα βάλει τα κλάματα σαν μωρό παιδί) και άλλα, και άλλα, και άλλα…

To Don’t Cry των Guns & Roses!
Δακρύζω ρε γμτ κάθε φορά που το ακούω…

Πάντως πιστεύω είναι και η φάση που θα τα ακούσεις!!Βασικά μέχρι στιγμής ΔΕΝ υπάρχει άλλο Band εκτός από τους SCORPIONS που να με έχει κάνει να πλαντάξω στο κλάμα!!! :twisted:

Δοκίμασε τους My Dying Bride :stuck_out_tongue:

Και επί την ευκαιρία
My Dying Bride - Turn Loose The Swans album

Pink Floyd-Brain Damage
Led Zeppelin-Stairway To Heaven
Opeth-Blackwater Park
Opeth-Black Rose Immortal

Twra My Dying Bride,Type O Negative kai ta sxetika den akouw,giati eimai kati parapanw apo sigourh oti tha kopsw kamia fleva! :stuck_out_tongue:

Κάποιος φίλος μου(Μη ξεράσω βατράχια…) το έδωσε! Δεν μ΄άρεσε καθόλου…

ps:Δεν ξερνάω μη φοβάστε!!! :stuck_out_tongue:

Τα

Son of Aleric (Deep Purple)
Parisienne Walkways(Gary Moore)
I Love the Night (Blue Oyster Cult)
Love Hurts (Nazareth)
Rainbow Eyes (Rainbow)
Another Day (Dream Theater)

και πολλά πολλά άλλα

Προκαλώ και στομαχικές διαταραχές πλέον; Είμαι ταλέντο… 8)

Πάντως και από NIGHTWISH το DEAD BOY’S POEM σε κάνει λιώμα!! :twisted:

Γενικα τελευταια ακουω πολυ MΑNOWAR οποτε… Bridge of death και Army of the immortal

Και November Rain… βεβαια

Μetallica-Nothing Else Matters :roll:

Όντως και οι My Dying Bride είναι ΘΕΟΙ!!
Και το Spiders των SOAD είναι κομματάρα!!!

Αν είσαι τόσο σίγουρος mazestix ότι θα κόψω φλέβα θα το δοκιμάσω συντόμως (όχι δεν έχω τάσεις αυτοκτονίας όπως λέει και το γνωστό σκυλέ-άσμα αλλά μάλλον μαζο-καταθλιπτικές τάσεις…) Anyway, θα ακολουθήσω εντός των ημερών τη συμβουλή σου… :?

Φυσικά, το εδώ και χρόνια αγαπημένο μου rock/metal κομμάτι, το Take Hold Of The Flame των Queensryche… Τραγούδι που μπορώ να ακούω ως το τέλος της ζωής μου και να κάνει να ανατριχιάζω σαν την πρώτη φορά…

μμμ… μεταξύ άλλων 10000 οι 5 κορυφαίες ανατριχίλες :

“She’s gone” - STEELHEART
“Dying for your love” - MARK FREE
“Catch the Rainbow” - RAINBOW
“Please don’t leave me” - PRETTY MAIDS (Thin Lizzy cover)
“The dance of eternity”-DREAM THEATER

κλπ…κλπ…κλπ…

“Ι Cover The Waterfront” John Lee Hooker & Van Morrison

Tωρα θα σας πεθανω ολους .

Αυτο που λεει … Σ’αγαπαω κοιτα , κοντα σου λιωνω σαν χιονι … σ’αγαπαω κοιτα … δεν θυμαμαι ποιος το λεει αλλα μου 'ρχεται να ανεβω στα τραπεζια … χε χε χε εε χ ε

Σοβαρευομαστε ομως και λεω …
Εvanscense : My Immortal
Xyz : What Keeps Me Lovin’ You .
Οταν τα ακουω μου φερνουν μνημες … και συναισθηματα τα οποια θα μεινουν μεσα μου για παντα. :cry:

ΝΑ ΒΡΑΣΩ!!! Ξέχασα την “Τζουτζούκα” του υπέρτατου Θεού, της Μούσας του Ελληνικού πενταράμμου, του συνθέτη του ανέτρεψε τα δεδομένα της παγκόσμιας μουσικής του ΜΕΓΑΛΟΥ ΛΕ-ΠΑ!!!

Πραγματικά ανατριαχίαζω όταν το ακούω, δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω… να βάλω τα κλάματα, ή να κατουρηθώ από τα γέλια!

τελικα sirjim ειμαστε στο ιδιο μηκος κυματος … πρεπει να τα πουμε απο κοντα.

  1. BON JOVI : DIAMOND RING
  2. EUROPE : CARRIE
  3. STEELHEART : SHE’S GONE
  4. WHITE LION : BROCKEN HEART
  5. JAGGED EDGE UK : LOVIN’ YOU TO LONG
  6. RED DAWN : PROMISES
  7. BAD ENGLISH : WHEN I SEE YOU SMILE
  8. PRIDE OF LIONS : MADNESS OF LOVE
  9. TALISMAN : JUST BETWEEN US
  10. WINGER : MILES AWAY .
  11. XYZ : WHAT KEEPS ME LOVING YOU

ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΑ ΚΑΙ ΛΑΤΡΕΥΩ …
ΜΕΛΑΓΧΟΛΗΣΑ ΠΑΛΙ ΓΜΤ … :frowning: