Ομορφοι δισκοι για να κλεισετε τη μερα σας

Μόνο εγώ πιστεύω ότι τα Ορυχεία στον Σάμανο είναι καλύτερη εκτέλεση; Όχι ότι αυτό πάει πίσω, ε. Αλλά ναι, ο Παπακωνσταντίνου είναι ό,τι πρέπει για νύχτα. Αγρύπνια και Βραχνός Προφήτης για 'μενα.

Από τ’ αγαπημένα μου κομμάτια του ρε Altered :smiley:

σε άλλα,

οι Hovercraft είναι μπάντα που μια ζωή θα σπαμαρω, επειδή δεν έχει την απήχηση που της αξίζει. βραδινοί πειραματισμοί λοιπόν. και το Akathisia τους θα ταίριαζε βέβαια. αν και δεν ξέρω αν θεωρείται όμορφη μπάντα.

Tom Waits, οι συστάσεις είναι περιττές. Στο λέει και ο τίτλος του δίσκου (Closing Time). Μπαίνεις μαζί του στο Ol’ 55 και τα σχετικά ;ρ

πάρτε κι ένα κομμάτι που παίζει να γράφτηκε γι’ αυτό το λόγο
Cul De Sac - I Remember Nothing More

ε ο καθένας βάζει και ένα δίσκο τελευταίο…

Πχ εγώ αν και φανμπόης μιλώντας αρκετά αυστηρά αυτό θα το έλεγα για το Genesis. Αρκετά σκοτεινοί δίσκοι και οι 2, ειδικά το Khronos κατέχει τα πρωτεία στις κατραμίλες. Είναι απίστευτο συναίσθημα να βάζεις έναν σκοτεινό δίσκο και όσο τον ακούς να μπαίνεις μέσα στη μαυρίλα του…btw παίζει και bonus track [I]“Phobia”[/I] που κυκλοφόρησε με τη βραζιλιάνικη έκδοση.

ωραίο το phobia. Το είχα πετύχει στο μυθικό τότε audiogalaxy.

5ος και τελευταιος δισκος για τους Morphine που κυκλοφορησε λιγο μετα τον θανατο του Mark Sandman.

Η περίοδος όπου ουσιαστικά επηρέασαν πολύυυυυυ κόσμο…απλά όμορφο.


Χαλαρααα…

δίσκος anti - stress :stuck_out_tongue: εγγυάται όνειρα γλυκά.

Απολαυστικό ηρεμιστικό.

Με search δε βρίσκει τίποτα, αλλά κάπου θα έχει αναφερθεί σε 14 σελίδες, δε μπορεί. Αυτονόητο ίσως, αλλά είναι η βραδιά του.

[B]Pink Floyd - The Dark Side of the Moon[/B]

Αν και δε ξέρω κατά πόσο είναι για να την κλείνεις τη μέρα ή για να συνεχίζεις όλη τη νύχτα.

Όταν ακούς floyd το βράδυ δεν κοιμάσαι ποτέ μετά. Συνεχίζεις να ακούς και να ακούς…

ή κοιμάσαι και σε γαμάει τ όνειρο

Oπως επισης καλη επιλογη σε περιπτωση που διαβαζεις βιβλιο. Σπουδαιος δισκος !!!

A Forest Of Stars - The Corpse Of Rebirth

Σου στοιχειώνει το μυαλό.

^Δοκιμασμένο :thumbup:

[B]Envy - Abyssal[/B]

το συναισθημα της λυτρωσης στο τελος της ημερας.

Δισκος που ακουγεται μετα τη μια τα μεσανυχτα.

Ωραιο το αποπανω αλλα το φετινο massive attack vs burial μου εχει παρει τα μυαλα!

Ειναι απιστευτη αυτη η μιξη του trip hop με το dubstep του burial. Ειχα να νιωσω ετσι απο το untrue.

Τελειοτητα το κλείσιμο, απο το 10ο λεπτο και μετα, του paradise circus.

(Αμα το κατεβασετε ψαξτε να βρειτε την “καλη” εκδοση στα 320 που κυκλοφορησε προσφατα)

Τζαζ νοσταλγικές ατμόσφαιρες, κρύα πόλη.
Όμορφος δίσκος, λέει τα δικά του, ιστορίες, παράπονα.

Έναρξη και κλείσιμο κάνουν καρδιές να χτυπούν.

[I]Folk Song

For Turiya[/I]

Hexvessel - Dawnbearer

Σοβαρά τώρα. τι παίζει μ αυτήν τη χώρα? Είναι όλοι τόσο ταλαντούχοι ή είναι απλά ένα mind trick που μας κάνει να αποθεώνουμε ότι βγει από εκεί?

Δεν ξέρω αν το σχόλιο πήγαινε [I]και[/I] στο ποστ μου ή έκατσε συμπτωματικά, ουτε αν προκείται για mind trick.
Ο,τι και να 'ναι αυτό που κάνουν οι βόρειοι, γω mindfuck το αποκαλώ.

με αφορμή ένα bump στο θρεντ του Hexvessel έγινε το ποστ, αλλά έκατσε καλά σαν συνέχεια του θρεντ