ΗΡΑΚΛΗΣ

Εκει οι ‘‘παοκτσηδες’’ (γιατι αυτοι δεν ειναι οπαδοι, δολοφονοι ειναι) επιτεθηκαν με μαχαιρια και λοστους σε παιδια που επαιζαν μπαλα και στους γονεις τους που εβλεπαν τον αγωνα στην εξεδρα !!!

Πως τολμας και συγκρινεις τα δυο αυτα περιστατικα ??? Τοσο θρασος ? Καθολου ντροπη ?

Αυτό είχα πρόχειρο, αυτό ανέφερα. Αναιρεί το επιχείρημα μου;
Δεν είμαι ο κατάλληλος για να ξεθάψει συλλήψεις Παοκτσήδων γιατί ευτυχώς έχω επιλέξει να μην με ενδιαφέρουν τέτοια γεγονότα εξωαθλητικά.
Ωστόσο δεν απάντησες.
Α, και κάτι άλλο, είμαι 100000000000% σίγουρος ότι όλο αυτό το γράψανε αυτοί μέσα απ’το κελί…

Φιλε πρεπει να εισαι πολυ ανεγκεφαλος (το λεω ευγενικα βλεπεις) και με απουσια κριτικης σκεψης, για να το συνεχιζεις, αντι να το βουλωσεις, να σκυψεις το κεφαλι και να παραδεχτεις οτι οι οπαδοι της ομαδας σου εκαναν χοντρη μαλακια.
Τι δεν απαντησα ? Στο αν ηταν ξεκαρφωμα η συλληψη τους ? Οχι δεν ηταν ξεκαρφωμα, κοινη και στοιχειωδης αποδοση δικαιοσυνης ηταν !!

Οταν ηρακληδεις λενε οτι αντιπαθουν περισσοτερο τον Αρη απο τους δυο ‘‘συμπολιτες’’ (μεταξυ αυτων και εγω), καποιοι μεγαλυτεροι τους απαντουν οτι ‘‘δεν ξερετε τι πουστιες εχει παιξει ο παοκ στον συλλογο μας, γι’αυτο τα λετε αυτα’’.
Ε να που επιβεβαιωνονται και παλι.

Αν τα παλικαρια μεινουν φυλακη, τα πραγματα και τα δεδομενα στην πολη θα αλλαξουν οριστικα.
Ειναι τετοιο το μεγεθος της αδικιας για αυτα τα 22 παιδια και εχει ερθει με τετοια πουστια, ρουφιανια και δραση παρακρατικων, που δεν προκειται να ξεχαστει ποτε !
Και στο λεω εγω που ποτε δεν ειχα προβλημα με τον παοκ, και μαλιστα χαιρομουν με τις νικες του απεναντι σε αθηναικες ομαδες και ευρωπαικα παιχνιδια.
Ε, απο εδω και περα να παει να γαμηθει ο παοκ και οι πουσταραδες οπαδοι του.
Ετσι απλα. Στο διαολο οι κωλογυφτοι και αδιαφορω για το αν παρεξηγηθει κανενας.

Στο ξαναλεω, δεν μιλαμε για 1-2 ατομα, αλλα για πανω απο 20 ηρακλειδεις που κυνδυνευουν αδικα με φυλακιση.
Μετα καποιοι θα το φυσανε και δεν θα κρυωνει…

βλακωδης συμπεριφορα απο παοκτσηδες,ηρακλειδης,αρειανους,αεκτσηδες κτλπ… μεγαλη μαλακια αυτη που εγινε στους οπαδους σας και μακαρι να βγουνε γρηγορα τα παιδια…αλλα μην ακουμε μλκιες τωρα για γυφτοκοτες που φωναζουν μπατσους.απλα κομπλεξ βγαζετε με αυτα…

Τι θα κάνετε δηλαδή?

Παρε δρομο ρε τρολλ

σορρυ αλλά αυτό το γεγονός δεν είναι [I]τι πουστιες εχει παιξει ο παοκ στον συλλογο μας,[/I]…

Ναι βλεπεις οι πουστιες δεν ειναι μονο σε αγωνιστικο επιπεδο, ειναι και σε οπαδικο επιπεδο.

Υπερβολικά αστείο να με αποκαλεί τρολ ένας γιούζερ που χρησιμοποιεί το φόρουμ για την αναπαραγωγή ηλίθιων ανακοινώσεων περί οπαδικού κινήματος.

στο διαολο εσυ βρε μαλακα…και να πας να γαμηθεις εσυ ο πουσταρας οπαδος της γριας…θα με κρινεις εμενα δηλαδη σαν ανθρωπο και τον καθε παοκτση απο μια ομαδα?ξερω αδερφια που θα σκοτωναν και τη μανα τους αν ηταν μπατσος και αντε τραβα βγαλε κομπλεξ με τον ΠΑΟΚ που δεν εχει ασχοληθει ουτε οπαδικα ουτε αγωνιστικα με την γρια λογω της μικροτητας σας…24/7/365 ασχολειστε με τον ΠΑΟΚ και τα τρεξιματα δημιουργηματα της φαντασιας σας…και τωρα σας φταιει ο ΠΑΟΚ και οχι η αστυνομια…θα σας πιασει κοψιμο η θα σας τσιμπησει μελισσα και παλι ο ΠΑΟΚ θα φταιει.

[B]Night*Sky[/B] το εχεις τραβήξει το θέμα…

ήρθαν 100 άτομα με μολότοφ και οι οπαδοί σας συγκλονισμένοι τους απώθησαν…??
τι ήταν αυτοί οι οπαδοί…? και πως τους απώθησαν…? με καδρόνια και γκλομπ που είχαν στον σύνδεσμο…? γιατί εκει είναι όλη η ουσία…αν ήρθαν σε μάχη σώμα με σώμα με κάποιους που τους επιτέθηκαν καλώς…
αλλά αν έβγαλαν και αυτοί καδρόνια με καρφιά και ολα τα εξαρτήματα φέξε μου και γλίστρησα…
σαν να λέμε ποια συμμορία είναι η καλύτερη…

αυτό είναι το ερώτημα…τι έκαναν οι οπαδοί του ηρακλη…

Ναι θα σε αποκαλω, οταν δεν μπορεις να κατανοησεις την κρισιμοτητα του να καταστραφουν οι ζωες τοσων ατομων απο το τιποτα, και συνεχιζεις να κανεις απλα τον χαβαλε σου.

Το αν εχω εγω κομπλεξ με τον παοκ ή οχι το ξερεις καλα.
Οσοι ειναι σωστοι φιλαθλοι του παοκ το ξερουν. Οσοι ειναι γυφτοι επισης το ξερουν.
Περιμενω εστω και μια επισημη τοποθετηση απο εστω εναν συνδεσμο του παοκ που να καταδικαζει τις ενεργειες των 100 αυτων ατομων και να στεκεται υπερ των αδικως φυλακισμενων και τοτε ανακαλω οποιονδηποτε χαρακτηρισμο για οποιον τυχον παρεξηγηθηκε και προσωπικα θα του ζητησω συγγνωμη.
Fair enough i think. :wink:

(εδω, εκτος απο τους Πανθηρες, μεχρι και οι Ιερολοχιτες του Αρη εβγαλαν ειρωνικη ανακοινωση, που ειναι οι τελευταιοι απο τους οποιους θα περιμενα την παραμικρη εστω τυπικη τοποθετηση)

δεν αναφερθηκα στο δικο σου κομπλεξ με τον παοκ η οχι…αναφερθηκα στο γενικο κομπλεξ που εχουν οι γριες με τον ΠΑΟΚ και το ξερεις και συ αυτο καλα…και απο αυτες τις γριες ακουσες αυτα που λες,περι γυφτοκοτες που φωναζουν μπατσους…δεν επικροτω τους δικους μας τους μαλακες που βγηκαν παγανια χωρις λογο,αλλα κραταω πισινη γιατι ξερω το κομπλεξ σας…αλλα το να αποκαλεις πουσταρα τον καθε παοκτση απο περιστατικα που γιναν απο λιγους μαλακες ειναι μικρο…και εσυ τουλαχιστον θα πρεπε να το ξες.

Αγόρι μου ποιο τίποτα?

Αυτοί επέλεξαν να είναι μέρος του οπαδικού κινήματος (όπως το λέτε εσείς, εγώ το λέω απλώς οργανωμένη συμμορίτικη αλητεία), κάποια στιγμή θα τα λούζονταν. Το αν οι μπάτσοι (η επίσημη κρατική συμμορία δηλαδή) τα έχει καλά με τη μία συμμορία και όχι με την άλλη με αφήνει παγερά αδιάφορο.

Και δεν κάνω καθόλου χαβαλέ.
Αν αυτοί μείνουν στη φυλακή τι προτίθεστε να κάνετε οι υπόλοιποι? Θα κάψετε την πόλη για εκδίκηση?

Προφανως και δεν θα σταματησω να κανω παρεα ή οτιδηποτε αλλο με τους φιλους μου παοκτσηδες, ουτε θα κρινω τη ζωη καποιου απο το ποια ομαδα υποστηριζει, αλλα φταιτε ολοι οσοι πατε στο γηπεδο του παοκ που αφηνετε μερικους παρακρατικους να κανουν κουμαντο στα οπαδικα σας και να καθοδηγουν τους συνδεσμους σας.

Εξ ιδιων κρινεις τα αλλοτρια μου φενεται. Επειδη οργανωμενοι οπαδοι οσφπ/παο δινουν ραντεβου για να σφαζονται στην κυριολεξια μεταξυ τους, δεν σημαινει οτι ολοι ειναι αλητικες συμμοριες.
Οποιαδηποτε στιγμη μεσα στο συνδεσμο μπορει να βρισκεται ο οποιοσδηποτε τυχαιος.
Καποιος που θελει να αγορασει ενα μπλουζακι, καποιος που θελει να δει ενα παιχνιδι της ομαδας του μαζι με τους συνοπαδους του, καποιος που απλα πηγε να πιει μια μπυρα με τα φιλαρακια του.
Οταν λες γενικα οτι ‘‘αφου ειναι καποιος σε συνδεσμο, ας τα λουστει τωρα’’ ειναι αντιστοιχο με το ‘‘ε αφου συχναζει εξαρχεια, καλα να παθει’’ σε ενδεχομενο περιστατικο με αστυνομια και συλληψη του. Γενικοτητα που δεν χαρακτηριζει σκεπτομενα ατομα.

[COLOR=“White”]
12345 παιδιά βολιωτικα[/COLOR]

Ναι είναι ακριβώς αντίστοιχο.
Το ίδιο πράγμα :!:

Δε με πείθεις, δε σε πείθω λήγει εδώ.

Ενταξει ρε κριμσον, επρεπε να τους προσφερουν μια ανθοδεσμη απο κοκκινα τριανταφυλλα, αυτους που τους πετουσαν μολοτοφ χωρις λογο.

Κρισπ το ηξερα οτι θα σχολιαζες τη λεξη ‘αντιστοιχο’. Εννοω αντιστοιχο ως προς τη γενικοτητα με την οποια αντιμετωπιζει καποιος ολα τα ατομα ενος συγκεκριμενου μερους/χωρου. Τσουβαλιασμα κι ετσι.

δυστυχώς έδωσες την χειρότερη απάντηση…[-X

εγω δεν στέκομαι αν τους χτύπησαν και αυτοί ή κάτι τέτοιο…
στέκομαι οτι και αυτοί μέσα είχαν τα δικά τους όπλα…
οπότε…καληνύχτα ζωή…

απο την στιγμή που είχαν και αυτοί διάφορα “βοηθήματα” το όλο ζήτημα είναι οτι έπιασαν αυτούς με τις λιγότερες άκρες…τίποτα περισσότερο…

επίσης η σύγκριση μεταξύ μιας περιοχής με εναν σύνδεσμο είναι κάπως άκυρη…σε μια περιοχη μπορεί να γίνονται διάφορα πράγματα…σε έναν σύνδεσμο συγκεκριμένα…

*αν πάω στον σύνδεσμο της λαρισας να παίξω τάβλι και μας επιτεθούν, δεν θα πάρω μπαστούνι με καρφιά να απωθήσω τον εχθρό μεχρι τον βολο…

Είμαι οπαδός του Ολυμπιακού αλλά αγαπώ και σέβομαι τον Ηρακλή και πραγματικά επειδή πολλοί φίλοι μου είναι οπαδοί και αλάνια, είμαι υπέρ των οπαδών και γενικά γνωρίζω ότι απο την μεριά της πολιτείας και του οργανωμένου παρά-κράτους θέλει κόσμο στην φυλακή, για να μην μπορεί να αντιδράσει
Όπως καταλαβαίνουμε το 2011 μας βρίσκει σε συνέχεια της τρομουστερίας…
Εύχομαι όλοι εδώ μέσα Γαύροι, Βάζελοι,Αριανοί,Απολλωνιστές, Ηρακλιδείς, Πανιώνιοι, Αεκτζήδες να καταλάβουμε το τι συμβαίνει…

ΑΛΛΗΛΕΓΓΎΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ

ΥΓ
Εξαιρώ τα παόκια.