Εφυγε απο τη ζωή ο Μάνος Ξυδούς

57 χρονών…

only the good die young…
RIP

r.i.p

Κριμα…Αλλος ενας αδικοχαμενος (δεν ειχε σχεση με ναρκωτικα κτλ, σωστα?). R.I.P και απο εμενα.

Πολύ μεγάλη απώλεια :(:frowning: Καλό ταξίδι :frowning:

δεν ξερω αν ειχε(μαλλον οχι) αλλα αυτο ειναι μεγαλο θεμα και ειναι λιγο αδικο να βαζεις αυτη την ερωτηση…
αυτοι που εχουν σχεση με ναρκωτικα καλα να παθουν δηλαδη…??
δεν λεω οτι ειπες αυτο αλλα μου ακουγεται ασχημα…

oχι ρε,και μενα στο ιδιο πραμα πηγε το μυαλο μου,για ναρκωτικα κατευθειαν…οχι για να τον κρινω,αλλα για να δωσω ενα λογο-μια αιτια,στο γεγονος γιατι ενας 57χρονος-νεος ανθρωπος πρακτικα- πεθανε με τετοιο τροπο…ε,δεν πεθαινεις αλλιως,σε τετοια ηλικια τωρα…σιγα και τα πολλα χρονια δλδ…

Kαλο του ταξιδι και απο μενα…εχω και γω αναμνησεις απο τα τραγουδια του και τη μορφη του,που με σημαδεψαν,οπως πολλους απο εδω…

ok…
ισως να ειμαι και εγω υπερβολικος…
αλλα μερικες φορες σε συζητησεις στη λαρισα, ακουω κατι πραγματα για τους ανθρωπους που εχουν τετοια προβληματα που τρελαινομαι…

Παιδια ο άνθρωπος ήταν σοβαρός οικογενειαρχης δε ειχε καμία σχέση με ναρκωτικά καμια όμως(τυχαινει να τον ξέρω αυτόν και την οικογένεια του για αυτό σας λέω).Απο ανακοπή καρδιας έφυγε οπος πολλοι σε αυτην την ηλικία!!R.I.P Mάνο καλα να περνάς εκεί πανω…οτι και να πεις είναι λιγο

Αν είναι να τους πάρεις ρε μπαγάσα πάρ’τους τουλάχιστον σε μια προχωρημένη ηλικία… Αν είναι δυνατόν ρε πούστη μου…

Κριμα ρε γαμωτο .Γιατιι!! ???

Πριν κανα μηνα τον ειδα με Κατσιμιχαιους και ηταν ολος ζωντανια!!
Κριμα και παλι ΚΡΙΜΑ!

Εχε γεια Μανο… :frowning:

R.I.P. δυστυχώς :frowning:
Όσο γι’ αυτό που είπε ο Martian, πιστεύω πως απλά εννοούσε ότι αν παίρνεις ναρκωτικά είναι πιθανότερο να πεθάνεις, όχι πως οι χρήστες δεν είναι άνθρωποι κι αυτοί.

Έτσι ακριβώς…πολύ νέος και ακόμα δημιουργικός…R.I.P.:):!:

Τεραστιος καλλιτεχνης με ηθος και ταπεινοτητα, κατι που λειπει απο αρκετους σημερινους καλλιτεχνες σημερα…:frowning:

Κρίμα, το έμαθα σήμερα το πρωί. R.I.P
Κάτι που ίσως πολλοί να μην γνωρίζουν είναι ότι είχε επιμεληθεί μαζί με τον Δημήτρη Κατή την συλλογή Metal Ballads που κυκλοφορούσε κάααποτε στα δισκοπωλεία.

Τι να πείς ρε μάγκες
Ήταν απο τους αγαπημένους Έλληνες τραγουδοποιούς δεν ήταν ούτε ποζεράς όπως ο Πλιάτσικας όυτε τίποτα στημένο όπως άλλοι δήθεν ροκάδες Έλληνες.
Κρίμα μάγκες…
Πάυλος Σιδηρόπουλος
Νικόλας Άσιμος
και Μάνος Ξυδούς 3 μεγάλες ροκ μορφές στην σύγχρονη ιστορία της Ελλάδος

τον εχει τωρα στο ετ-1…!!

17:45
ΜΟΥΣΙΚΑ
ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ

Στη μνήμη του Μάνου Ξυδούς η εκπομπή ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ:Πυξ Λαξ:Μάνος Ξυδούς-Φίλιππος Πλιάτσικας.


Κομματάρα δική του…

Oντως κριμα ρε γαμωτο σε τετοια ηλικια να φυγει τετοια μορφη. Ειχε ακομα αρκετα να δωσει. Τι να πεις… R.I.P. Τουλαχιστον με τετοιους καλλιτεχνες σου μενουν τα τραγουδια, η προσφορα και η μνημη τους.

οπως και την μιξη στο ντεμπουτο των spitfire!!! R.I.P