Καλύτερη Βρετανική Κωμωδία

αυτο ακριβώς…πολυ μέτριο και πολυ λιγες καλες σκηνές (μια απο αυτες με τη πειρατεία)

το spaced θελω να το ξεκινήσω κάποια στιγμή…

σαν το Flying Circus τιποτα σε κωμική σειρά!!!

  1. Monty Python
  2. IT Crowd
  3. Dr Who ( αν κ δε το λες 100% κωμωδια )

Καλά ας μην υπερβάλλουμε, οι Α.Μ.Α.Ν και ο Μητσιχωστας έχουν κάνει πολύ καλύτερη σάτυρα από αυτή την σειρά. Ας μην ξεχνάμε ότι σχεδόν όλες οι Βρεττανικές, με λίγες εξαιρέσεις έχουν/είχαν στο μυαλό τους το κανάλι τους και πως θα αντιδράσει. Για τα γούστα μου λίγο νερόβραστες.:-k

ειδα πρωτη σεζον black books . καλο αλλα δεν με ενθουσιασε ουτε εμενα . Βασικα ο πρωταγωνιστης εχει πολυ πλακα , ο μανι που και που και η αλλη ποτε .

IT Crowd ειναι απο τις αγαπημενες μου σειρες

[SPOILER]Monty Python λέγονται.[/SPOILER]

[B]Blackadder[/B] γιατί το δίδυμο Atkinson/Robinson απλά δεν υπάρχει. Επίσης, καταπληκτικός ο Laurie ως κωμικός ηθοποιός.

ειδα [B]black books[/B] , καλο ,ειχε αρκετες αστειες σκηνες αλλα και πολλες που με κουρασαν
ειδα [B]spaced[/B] , μ’αρεσε παρα πολυ . τα δυο τελευταια δεν ειχαν τοσο πολυ γελιο αλλα γενικα ηταν πολυ ωραια σειρα
ειδα μιαμιση σεζον [B]inbetweeners[/B] , δεν θα το συνεχισω κυριως λογω του will ,του simon και του jay ,δηλαδη οι 3 απο τους 4 βασικους χαρακτηρες . Ο will ηταν σαν τον ted απο το himym δεκα φορες χειροτερος και ο jay σαν τον nathan απο το misfits αλλα οχι αστειος .
μ’αρεσε ο μπαμπας του jay που συνεχως τον κοροιδευε και ο ψυχακιας καθηγητης αλλα το βαρεθηκα .

ps: o simon pegg εγινε αγαπημενος σε συνδιασμο με την εμφανιση του στο black books και το μισο shawn of the dead που εχω δει