Διασκευές που θεωρείτε καλύτερες απ' τα αντίστοιχα αυθεντικά κομμάτια

Λοιπόν οι περισσότερες διασκευές των Metallica (ειδικά Die, Die My Darling και Am I Evil?) και η θεική διασκευή των Priest στο Take These Chains του Bob Halligan Jr. (δυστυχώς δε βρήκα το original στο YouTube:p)

Πραγματικά πάντως άλλη μια φορά να δω διασκευές των μετάλλικα σε Misfits και Diamond Head στο θρεντ θα τραβήξω τις ρόγες μου μέχρι να ματώσουν. Ειδικά τα κομμάτια των Diamond Head περίμενα ο παραδοσιακός μεταλάς να τα εκτιμά περισσότερο.
No offence ε, μια σκέψη μου εκφράζω.

[QUOTE=TheWitchfinder;1012776[B]]Πραγματικά πάντως άλλη μια φορά να δω διασκευές των μετάλλικα σε Misfits[/B] και Diamond Head [B]στο θρεντ θα τραβήξω τις ρόγες μου μέχρι να ματώσουν. [/B]Ειδικά τα κομμάτια των Diamond Head περίμενα ο παραδοσιακός μεταλάς να τα εκτιμά περισσότερο.
No offence ε, μια σκέψη μου εκφράζω.[/QUOTE]

Iσχύει ρε γαμώτο. Ντάξει δικαιωμά σας, αλλά το βρίσκω υπερβολικό φανμπουσμό. Ντάξει αποψή μου και μένα. Ειλικρινα το feeling Που βγάζουν οι Misfits στο κομμάτι, μαζί με τα φωνητικά του danzig είναι θεικό

Οτι ματωνουν ευκολα;;; :stuck_out_tongue:

χαχαχαχ

Αχ ναι!

Ηθελημένη υπερβολή λόγω της αγνής αγάπης για τους Metallica. Δε μειώνει αυτό την εκτίμηση μου προς τους Diamond Head και τους Misfits ούτε στο ελάχιστο. Μπαντάρες και οι 2 με κομματάρες πέραν των όσων διασκεύασαν οι Metallica.

Λογικό, γιατί δεν υπάρχει! Δεν είναι κομμάτι που διασκεύασαν οι Πριστ, είναι κομμάτι που έγραψε μεν αυτός ο Bob Halligan Jr. αλλά ακριβώς για να το δώσει στους Πριστ. Όπως το ίδιο έγινε και με το άλλο έπος, το Some Heads Are Gonna Roll από το Defenders of the Faith, επίσης από τον Halligan.

Όχι, απλά για να διορθώσω αυτή τη μικρή ανακρίβεια. =Ρ

Πολυ σωστός ο Γρακχος, το είδα και μετά στο wikipedia. :thumbup: Και του χε βγεί και ο τίτλος του “hard rock/heavy metal songwriter”

Lol ρε, δηλαδή θεώρησες καλύτερη μια διασκευή από το ορίτζιναλ ενώ δεν υπάρχει ορίτζιναλ;

Λολ, τώρα που το σκέφτομαι αυτό ήταν όντως λίγο ΕΠΙΚ ΦΕΗΛ. :lol:

Fail σαν κι αυτό:

:lol::lol::lol::lol:

Ασχετο, αλλα στα αρχιδια μας, γιατι ειναι Πρηστ.

Το εν λογω προκειται για το μπεστ Πρηστ σονγκ εβερ ε.

σορρυ φιλε μεταλλα…αλλα οχι :slight_smile:

Πανε ακου Μεηντεν ρε, που θα μας την πεις κιολας! :stuck_out_tongue:

το quote δεν τοχεις μαθει ακομα?

Oχι, θα το κανουμε στη Γ’ Δημοτικου. :stuck_out_tongue:

στα γρήγορα μερικά που απολαμβάνω περισσότερο διασκευασμένα από ότι στις αυθεντικές εκτελέσεις.

Nevermore - Love Bites (Judas Priest)
Jaded Heart - Easy Lover (Phil Collins & Philip Bailey)
Sargant Fury - Maniac (Michael Sembello)
Cirith Ungol - Fire (Arthur Brown)

δεν ξερω αν την θεωρω “καλυτερη” αλλα 'πειδη το κομματι το γουσταρα και πριν τωρα μ αρεσει περισσοτερο να το ακουω μ αυτην την “μορφη”

Disturbed - Land Of Confusion (Genesis)

και το βιδεακι ειναι:bow:

megadeth-anarchy in the uk,ντροπή αλλα το θεωρώ κλάσσεις ανώτερο απο των pistols

Λογικά θα έχει γραφτεί ξανά αλλά

Ring Of Fire από Social Distortion. Έπος