Καρτα γραφικων(προταση)

Η Gaming X είναι ψηλότερα χρονισμένη από την armor και σε πυρήνα και σε μνήμες και η ψύκτρα της είναι καλύτερη. Ανάμεσα στις 2 εννοείται την Gaming X αλλά ισχύει και ότι σου είπε και ο @akefaloskavalaris

2 Likes

Ωχ τι μου κανες. Μονιτορ ειναι λιγο παλιο δεν θυμαμαι να υποστηριζει. Αλλα σκεφτομαι να το αντικαταστησω κ αυτο σε κανα χρονο. Το οτι εχω intel build επηρεαζει καθολου;

Απολύτως καθόλου. Αν πάρεις ένα monitor με freesync (πλέον 9/10 υποστηρίζουν Freesync, το οποίο είναι συμβατό μόνο με AMD κάρτες γραφικών) και αν έχει και πολλά hz π.χ. 144hz θα παίζεις full HD τα πάντα με πολύ πολύ όμορφο αποτέλεσμα!

1 Like

Μαλιστα. Βασικα το μονο που με βαζει σε σκεψεις ειναι η πολυ καλη γνωμη που χω για τις msi. Ειδικα σε θορυβους κ κυριως θερμοκρασιες

H Sapphire θεωρειται αξιοπιστη;

Ναι είναι top. Η top υλοποίηση της 580.

Κατι που διαβασα κ προβληματιστηκα ειναι οτι καταναλωνουν διπλασιο ρευμα απο τις 1060. 200+ σε gaming. Περα του οικονομικου, το 600αρι τροφοδοτικο μου θα χει θεμα;

Δεναντεξα. Την πηρα. Την εχει κ ενας φιλος κ μου πε πολυ καλα λογια

1 Like

Χαχαχ ποίαν τελικά, την 580; Από το Πλαίσιο;

Ναι! Ηταν αμεσα διαθεσιμη και σε καλη τιμη και βασικο η τριετης εγγυηση. Μου πε και ο φιλος οτι δολευει πριμα. Παιζουμε και ακριβως τα ιδια. Total Wars, Witcher κτλ οποτε μου κατσε το ταιμινγκ σουπερ φιλε μου Καβαλαρη. Να σαι καλα!

Τα παιχνιδια να ταν λιγο καλυτερα. ΧΑχα. Ολα δικα μου τα θελω.

Παιχταρά μου παίζουμε και τα ίδια games! Αυτή τη στιγμή παίζω witcher και totale ar Thrones of Britannia! Εγώ που λες πήρα τη rx580 από πλαίσιο στα 250 Black Friday με τα δύο παιχνίδια, τελικά την έδωσα και κράτησα τα παιχνίδια, γιατί μου έκατσε 1070ti. Πάντως τα παιχνίδια θα στα δώσουν με μορφή κωδικού, άμα θες τα πουλάς κιόλας!

Καλό κάψιμο, θα καραγουσταρεις!

1 Like

Α ωραιος! Γενικα και εγω προτιμω να σου πω την αληθεια nvidia Κτλ, αλλα μας εκατσε πολυ καλα το σκηνικο. Με βλεπω σε κανα χρονο να αλλαζω σιγα σιγα και σε κανα ryzen επεξεργαστη και μια καλη οθονουλα freesync και γιναμε

To Thrones of Britannia καλο;

Προβληματιστηκα. Θυμομουνα οτι το τροφοδοτικο που χα παρει προ διμηνου ηταν 600αρι, αλλα ηταν 550. Καλο θεωρητικα, αλλα ειδα οτι στα σπεκς της καρτας, οτι χρειαζεται 500αρι. Φανταζομαι δεν θα χω προβλημα. Δεν εχω τιποτα φανσυ. Εναν παλιο i5 4440 προς το παρον, 8gb μνημη, εναν 1tb hhd k εναν 250ssd

Οσο καλυπτει τη συνολικη αναγκη σου για watts, τοτε εισαι καλα .
Το να εχεις 600αρι ενω χρειαζεσαι 550 , δε σου προσφερει κατι παραπανω σε performance δλδ.

Μπορεις να τσεκαρεις αυτο :

1 Like

Το ιδανικό είναι όταν είσαι full load να φτάνεις περίπου το 50-60% των συνολικών Watts του τροφοδοτικού, χοντρικά εκεί πετυχαίνεις το μεγαλύτερο efficiency, την λιγότερη θερμότητα και συνήθως και τον λιγότερο θόρυβο οπότε έχει λογική το να πάρεις μεγαλύτερο τροφοδοτικό αλλά μην το ξεφτιλίσεις γιατί θα έχεις τα αντίθετα αποτελέσματα. Προπάντων όμως κοιτάς για καλύτερης ποιότητας τροφοδοτικό και μετά για περισσότερα watt. Το δικό σου σύστημα φτάνει περίπου τα 400w σε full load άρα ένα 650-700 θα ήταν ιδανικό αλλά και το 550 που έχεις σε καλύπτει πλήρως και έχει περιθώριο ώστε να μην ζορίζεται.

1 Like

Ευχαριστω παιδες. Καλα ειμαστε