Σατανισμός

όπως και να έχει η Εκκλησία αυτοτρλλάρεται όταν λέει “γύρνα και το άλλο μάγουλο…” και μετά δικάζει ή ζητάει πολέμους8O

Aυτοι δλδ μπορουν να ονομαστουν και Μελεκες?

Μελεκιστές βασικά, και τα παιδιά τους μελεκιστήρια.

Επίσης τις Κυριακές συρρέουν στους ναούς των και μελεκίζονται (προσεύχονται) ομαδικώς.

Μελεκίζονται υπό τους ήχους αυτών…(με αρχιερείς τον Κιθαρίστα τους Malak Al’Maut και τον Malakian)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ε όχι ρε παιδιά.Να μας πάρουν την φέτα το δέχομαι.Ακόμα και το ούζο.Αλλά την μελεκία δεν την χαρίζω σε κανέναν

Παιδιά θα ήθελα και μια δικιά σας γνώμη, για τους Iron Maiden συγκεκριμένα…

Κάποιοι λένε ότι προωθούνε τον σατανά και τα λοιπά, κυρίως με το κομμάτι number of the beast. Και πως γενικά και μόνο το όνομα της σηδιράς παρθένου σπέρνει τρόμο, ώντας εργαλείο για θανατοικες ποινές…Και το όμονυμο σαν να επιδοκιμάζει το πόνο που προκαλει, λέγοντως πως η σιδιρά παρθένος θα σε βρει κτλ…

Πείτε μου αν θέλετε τη γνώμη σας!
Ευχαριστώ!

[SPOILER]Πιστεύω πως το ερώτημα συσχετίζεται με το θέμα, γιαυτό το θέτω… [/SPOILER]

Βασικά το Number of the beast αναφέρεται σε ένα περίεργο όνειρο που είχε δει κάποτε ο Χάρις. Αυτό και μόνο αυτό.
Δηλ. αν και γω δω κάποια στιγμή έναν ανάλογο εφιάλτη θα θεωρηθώ σατανιστής? Ο άνθρωπος κάτι είδε στον ύπνο του και το έκανε άσμα, τόσο απλό είναι.

Σατανικό συγκρότημα παιδί μου οι Maiden, [-X, μακριά τα παιδιά από τα ακούσματα του διαβόλου. [-X

Δεν θα κάνω ανάλυση γιατί είμαι στη δουλειά και βαριέμαι αλλά αν δεν απατόμαι ο σταυρός ήταν όργανο βασανιστηρίου και θανάτου για πολλούς περισσότερους απ’ότι η σιδηρά παρθένος!

Όσο για το number of the beast ο harris νομίζω έχει πει ότι αφορά ένα όνειρό του.

και τέλος ο mcbrain είναι χριστιανός και πάει και εκκλησία! :slight_smile: :slight_smile:

Για ξεκάρφωμα πάει ο μακμπρέην.

Εννοείται ότι προωθούνε το Σατανά και γι’ αυτό τους γουστάρουμε.

Δεν ισχύει το αποπάνω

Γιατί δεν ήταν μόνο ο Πήτ Παπαδάκος που νίκησε το Σατανά

Το εξώφυλλο αυτό είναι συμβολικό, δείχνει ότι οι MAIDEN καρατομούν τη εικόνα του γραφικού σατανά με τα κέρατα και τα φτερά και προωθούν μια οικουμενική λατρεία των σατανικών διδαγμάτων τα οποία είναι πολύ βαθύτερα από κολάσεις και διαβόλους με τρίαινες.

Διαβάστε καμιά παλιά συνέντευξη orthodox bm μπάντας και θα καταλάβετε. :wink:

Aκριβώς αυτό που είπε ο Ασταλδο…άσχετα μετά αν ο σταυρός έγινε θρησκευτικό σύμβολο…

Όπως και να έχει το φόβο τον νικάς. Αν κάτι σε τρομάζει, το αποδέχεσαι και πλέον φαντάζει κάτι απλό! Ο Ντι ανο αποδεχεται τη δύναμη της σηδιρος παρθένου και τη περιγράφει τόσο απλά που χάνει και το νόημα της, στις μέρες μας τουλάχιστον που δεν εφαρμόζεται η θανατοικη ποινή, έστω στις περισσότερες χώρες…

Χαίρομαι που αντιλαμβάνονται οι περισσότεροι πως το number of the beast είναι όνειρο του harris και απλώς το εξιστρορεί…Έλεος δηλαδή! Και στους στοιχους αντιλαμβάνεται κανεις τη φοβία…

Τώρα για άλλα τραγούδια που κατηγορούνται απο θρησκόληπτους…holy smoke πχ, είναι ύμνος και χώνει. charlote the harlot και η συνεχεια 22 acacia avenue υπέρτατα κομμάτια…για μια πόρνη…flight of the icarus, που και καλά ο πατέρας συμβουλεύει να πετάξει στον ήλιο, ενώ στο μύθο γίνεται το αντίθετο…

Τέλωσπαντων, γνώμη μου είναι πως ακόμη και να το πιστεύανε οι θρησκοι προκειμένου να μυησουνε το κοσμο τα βαφτιζουνε σατανικα, γιατί τα μακρυα μαλλιά τα μούσια και ο δυαντος ήχος του μεταλ φαντάζει αντισυμβατικός με την όλη φάση που ζούνε…
Έπειτα είπα το φόβο τον νικάς, μη τον παίρνωντας στα σοβαρα! Αυτό κάνουνε κατεμε οι maiden!

Ευχαριστώ παιδιά!:smiley:

Οι Maiden δεν ήταν Orthodox, δεν είχαν Samples από τον παπα λάμπρο στο Number Of The Beast

Έχουν όμως σάμπλς από τον Πάπα Μπούμπα Ντιοπ (που είναι μέγας γνώστης των τεχνικών βουντού).

Orthodox Voodoo λοιπόν για όσους το απλοποιούν με κουκλάκια, καρφίτσες και βατράχια

:lol::lol::lol:

παίζει να θέλετε να με σκοτώσετε σήμερα…δεν εξηγείται αλλιώς

Φιλε μου ο Harris εμπνευστηκε το number απο το εργο ο εξορκιστης που ειχε δει δεν ειναι απο ονειρο

Λοιπόν ο Ηarris είχε δει το Omen,χέστηκε απάνω του και μετά από έναν εφιάλτη που είχε εκείνη τη βραδiά εμπνευστηκε το Number Of The Beast.