Νέες Κυκλοφορίες 2011

Καλή φάση και οι δύο αποπάνω κυκλοφορίες!

Το Gentleman’s Pistols το άκουσα και μου άρεσε.
Άντε να δούμε και τι θα λέει το Morne!

Tι να λέει το Μορνέ, με βάση το κομμάτι που ποσταρίστηκε θα πάει στα καλύτερα με συνοπτικές διαδικασίες μου φαίνεται. Για μένα πλέον πιο αναμενόμενος δίσκος της χρονιάς παρέα με το νέο Amebix!

οπ! Δεν ήξερα ότι περιμένουμε κάτι τέτοιο!!!


:–

Πότε το Riverside; Αναμένουμε :slight_smile:

Mάγκες και στη λίστα με τα καλύτερα σας, να αφήσετε θεση και για το φετινο “REMNANTS” από τους δικούς μας sarabante:)

Coming very very soon.

Aπ’ τα δείγματα που’ χουμε ακούσει όλοι, δε νομίζω να’ χει παιχτέι ξανα τέτοιο crust στην Ελλαδίτσα μας

καμια καλη για τα παραπανω γιατι δεν μπορω να τα βρω :slight_smile:

και νεο κομματι!

Πόσο πιο κομματάρα το “Duel”; Πόσο πιο Bathory οι κιθάρες στην αρχή; Πόσο; Λέγε!

Είμαι στις δύο ακροάσεις μόλις, αλλά ναι ισχύουν όλα κι έχω κατουρήσει βρακιά.
Καμία σχέση με το μέτριο περσινό, αυτό εδώ είναι ΡΑΜΣΙΣ!

Δεν ξέρω τι λέει το Ραμσις, μάλλον θα το ακούσω πιάνοντάς τους σε λίγο καιρό.

Το νέο [B]Βoris[/B] όμως γονατίζει γαλαξίες, μιλάμε για τιτάνια επιστροφή και φτάνει τα επίπεδα του προηγούμενου συνονόματου Heavy Rocks αλλά και πιο πίσω.

Πόσο τεράστια είναι αυτή η μπάντα;;;

Άσε που δεν προλαβαίνονται! Πότε να ακούσεις και το άλλο; Και ακόμα δεν έχω ακούσει το New album (το ποπ)

Έχουν σκάσει 53415 δίσκοι ταυτόχρονα.

Καλά και όταν το έκραζα εγώ, εσύ γιατί μου την έλεγες ρε χωρίς να το έχεις ακούσει;;;

Μετά από 2 γεμάτες ακροάσεις, πάντως, όντως ακούγεται εξαιρετικό το νέο Heavy Rocks.
Η μαγεία όμως είναι το νέο Ramesses. Χώνει για πλάκα ότι ντουμοσλατζιά έχει κυκλοφορήσει φέτος. Δεν ξέρω όμως πόσο θα ικανοποιήσει τους φαν του Misanthropic Alchemy, αφού μάλλον έχουν γίνει αρκετά πιο ατμοσφαιρικοί απ’ ότι ήταν στο ισοπεδωτικό ντεμπούτο τους.

Οι Moonspell θα βγάλουν άραγε καινούριο φέτος;

Επίσης περιμένουμε νέα Virgin Black (ήταν για πέρσι), Pain of Salvation (άμα είναι σαν το προηγούμενο…:)), Queensryche (προβλέπω μεγάλη μάπα), Lacuna Coi (μακάρι να σκληρύνουν λίγο)l, Sepultura (τουλάχιστον αυτοί πειραματίζονται)και Edguy (σταθερή αξία πλέον)!

Μια χαρά χρονιά-μουσικά ε;-θα είναι και το 2011 όπως φαίνεται.

To Ramesses είναι μάλλον η πρώτη sludge δισκάρα για φέτος (το Sun of Nothing εκτός συναγωνισμού προφανώς).

Σε άλλα νέα, υπάρχει εκεί έξω και αυτό το ΕΡ:

Eτσι,ολα μαζεμενα…
Κατεβαινει…

Εντομεταξυ το LP της επανακυκλοφοριας του “Hate Ashbury” εγινε sold out σε λιγες μερες!!

το ραμεσες υπερβολικα καλο χωνει σλατζοντουμ και βαλτους απ τα λιγα! τωρα αυτες τις μερες λιωνω μπορις τα 2 καινουργια και το νεο σιξ οργκανς οφ αντμιτανς! περιμενωντας κατι πολυ δυνατο τον επομενο μηνα 8)

τσάμπα κατέβασμα από εδώ http://downloads.tankcrimes.com/album/psychrockbullshit

“stream the entire catalog, stay all day and stream it again, enjoy. some downloads are free, some are cheap, buy or don’t, we dont mind”

λοιπον τα 2 μπορις

το χεβυ ροκς πολυ καλο σι ντι περιμενα βεβαια καποια πραγματα παραπανω ενω εχει κομματια που χωνουν στεγνα καποια αλλα με αφηνουν αδιαφορο νιωω πως κατι εχει χαλασει στους μπορις…

το ατενσιον πληζ παλι δεν μ αρεσε καθολου το θεωρω καπως επιτηδευμενα ηλεκτροποπ αλλα λειπουν παρα πολλες ιδεες ισως ενα σι ντι που βγηκε απλα για να βγει

θεωρω γενικα πως η μπορις καλο θα ταν να αφηνουν τις 324254 κυκλοφοριες το δευτερολεπτο και να αφωσιωθουν στο να βγαζουν ενα καλο αλμπουμ ανα ενα δυο χρονια αλλα που να γαμαει τα συμπαντα οπως τα πρωτα τους…

Επιτέλους έχουμε και μια κυκλοφορία στο νεο-καλιφορνέζικο punk rock!!!

[B]Atlas Losing Grip - State Of Unrest (2011)[/B]

Nτάξει αυτή η μπάντα από την Σουηδία, είναι πρακτικά η συνέχεια των Θρύλων στο είδος [B]Satanic Surfers[/B], που μεγαλούργησαν για 10-15 χρονάκια απ’ τα 90’s μέχρι τα 00’s πηγαίνοντας την ευρωπαική σκηνή στα ύψη. Και λέω η συνέχεια, διότι στα φωνητικά βρίσκεται και πάλι ο Rodrigo, ενώ η μουσική είναι ίδια (με τα τελευταία άλμπουμς των surfers). Πολύ καλό δισκάκι (δεν είναι το πρώτο της μπάντας), μιας και είχε πιάσει ξηρασία σε τέτοιες φάσεις! Ο, τι πρεπει για καλοκαιρι!

[B]http://www.myspace.com/atlaslosinggrip[/B]