Φημες για συναυλιες #2

Ναι πολλοί μου το έχουν πει , 2 φορές έπεσα σε καλές εμφανίσεις τους .

Πάντως για κάποιον που δεν έχει άλλο λαηβ να τους συγκρίνει , οι Slayer με Down στο HBTS ήταν φοβεροί

1 Like

Ναι, ήταν πολύ καλοί και εκεί οι Slayer. Γενικά είναι λίγο οδοστρωτήρες στα live τους και η στατικότητά τους για μένα ΠΡΟΣΘΕΤΕΙ στη σκηνική τους παρουσία. Το '10 ήταν φοβεροί, παίξανε με τα @@ τους.

Τους Alice In Chains τους έγραφαν πάνω και τα εισιτήρια, αλλά το είχαν σβήσει περνώντας από πάνω μια μαύρη μαλακία :rofl:.

3 Likes

Παιδιά δύσκολα είσαι καλύτερος από τους Slayer όταν βρίσκεσαι στο ίδιο line up. Ούτε οι Metallica ήταν, αλλά είχαν μαζί τους τη νύχτα, τη βροχή και τα video wall, οπότε ήταν πολύ πιο εντυπωσιακοί.

1 Like

na sas po tin ali8eia sto big 4 tous Slayer den tous pira xabari (mono to war ensamble katalava se kapoia fasi) dioti imoun stin alli skini kai perimena Megadeth kai den akougotan sxedon tipota (giauto den eimaste gia 2 skines). gia na po tin ali8eia den nomizo pos exo dei kali sunaulia Slayer toses fores pou tous exo dei (3ero pos paizoun alla den ginete na ka8ode kai na min kopanioude eno otan vlepo live DVD tous na ta kanoun ola poutana) kai proti fora tous eida to 05 prin tin enxirisi tou Araya. apla to pira apofasi kai apla pernousa kala after 2013. oso gia Anthrax pada GAMANE alla katalaveno pos den einai eukoloxoneuti band kai den einai gia olous (nai einai ap tis agapimenes mou bands so isos na min eimai adikimenikos) alla ta live tous einai pada isopedotika gemata energeia. Megadeth gia mena gamisane kai pai3ane kai to Hook in Mouth. oso gia Metallica piso ekatsa. ok mono sto Seek and Destroy xo8ika (eipame Kill 'em All their best album gia mena) exoun to gegonos oti vgenoun me ton aera tou prota8liti (san to OSFP stin bala i ton PAO sto basket) ti na kanoume.

Ολα αυτα τα ειχαν μαζι τους ακριβως επειδη ηταν καλυτεροι. Ετσι πανε αυτα.

Οι Megadeth με ειχαν απογοητευσει. Την επομενη χρονια με ξαναπογοητευσαν κι εκτοτε δεν τους εχω ξαναδει γιατι δε μου κανει πια κεφι.

1 Like

Όντως οι Megadeth δεν ήταν καλοί , τις εντυπώσεις τις είχαν κλέψει οι Anthrax.
Στους Slayer το θέμα είναι ο Araya νομίζω από εκεί που μας είχε μάθει να οργώνει τώρα δεν κουνάει ούτε φρύδι…

Megadeth ηταν σαπιοι εκεινη την ημερα. Antrax απο αλλο πλανητη . Slayer επισης πολυ καλοι παρολου που δεν ειμαι τοσο φαν… Mettalica κλασσικα οι καλυτεροι και γενικα απο τους αλλους 3 παντα ειναι επιπεδα πανω.

απο αυτα που καταλαβα (γιατι τα ιερογλυφικα πιο πανω δεν μπορω να τα διαβασω…) λετε για την εμφανιση των big 4 στο χωραφι. Οι Μedadeth ηταν η απολυτη αρνητικη εκπληξη, ειναι απο τα αγαπημενα μου γκρουπ και ηταν αισχος εκεινη την μερα (τους ειχω δει 6 φορες…), ο Μustaine δεν εβγαζε φωνη με τιποτα και ντρεπομουν ειδικα στις ψιλες που προσπαθουσε να βγαλει τσιριζοντας σαν κοριτσακι…
Οι anthrax εσπειραν κανονικα οπως και οι μεγαλοι Slayer. Oμως κακα τα ψεμματα, η βραδια ηταν στημενη για την παρεα του Hetfield… Μεγαλυτερη σκηνη, περισσοτερα εφε, πυρσοι και φωτιες και ανεβασμα της εντασης οπως γινεται σχεδον σε καθε headliner. Πραγματικά κλαιγαμε εκεινη την μερα με αυτο που ζησαμε , θυμηθηκα την ανατριχιαστικη ημερα του Ιουνη 1993 οπου εβλεπα αποσβωλομενος απο την 5η σειρα τα ειδωλα μου… αρε μπαγασες τι μου θυμησατε…

5 Likes

ναι αλλα μην ξεχνας οτι ολα ηταν στημενα γι αυτους τελικα ως Headliners και οχι ως “ισοτιμο μελος” των big4… Respect σε ολους!

2 Likes

Ποτε δεν ηταν ισoτιμο μελος των big 4 εδω και πολλα χρονια. Και τωρα αν τυχει κα ξανακανουν ολοι μαζι θα δεις τη διαφορα. Βασικα ο Hetfield και η παρεα του περναν δευτερη νιοτη!

Όντως στο Sonisphere το 2010 ήταν αρκετά χάλια αλλά όμως το 2012 στο Gazi Music Hall και το 2016 στο Piraeus Academy ήταν φανταστικοί. Και με δισκάρα το 2016 στις αποσκευές τους.

3 Likes

Ας ήταν, εμένα δύσκολα θα με ξαναδούν.

Pain of Salvation 20/10 Αθηνα

2 Likes

Finally :sunglasses:
Εχει ανακοινωθει ή φημη;

το γραφει στο σαιτ τους

αντε καποιος και θεσσαλονικη

…του χρονου ενας ηρωας της ημερας θα ψαχνει για μαυρες τρυπες και προφητειες στα χωραφια…αλλα θα εχουν παει στη θαλασσα για μπανιο…

5 Likes

Σε αυτή την περίπτωση μάλλον για θεριστή της θλίψης τον κόβω, εκτός κι αν μετακομίσει από το χωράφι στην πόλη της αυταπάτης!

Ρε μπλακι, Ελισάβετ με το τετραγωνο σφυρί που απο την κορυφή μέχρι τον λάκκο χορεύει μακάβρια,θα δούμε καμια φορά???

4 Likes

Μπλακι είσαι είδωλο

1 Like

ποιο ξεκαθαρα δε μπορω να το πω χαχα