Φημες για συναυλιες #2

Πολυ ησυχια ως τωρα παντως απο τον didi.Αν θυμαμαι καλα περσι Maiden ειχαν ανακοινωθει καπου στις 10 Νοεμ. και μας προϊδεαζε κανα 10ημερο πριν για μεταλ σεισμους…

1 Like

Πυροτέχνημα ήταν τελικά. Έλεγα και γω μπας και πάμε μπροστά.

1 Like

Maiden? Τι Maiden, πότε, που Maiden, ξέρεις κάτι;
Maiden.

θα ρθουν και θα παίξουν και το αλεξαντερ δε γκρεητ. Έτσι μας είπαν

6 Likes

Λένε ότι είναι συγκρότημα που δεν έχει ξανάρθει και έβγαλε άλμπουμ τον τελευταίο χρόνο

  • Μεγάλο συγκρότημα
  • Δεν έχει ξανάρθει Ελλάδα
  • Έβγαλε άλμπουμ φέτος

GODSMACK

Alice in Chains είπανε κάποιοι στα σχόλια. Και Disturbed μπορεί που θα ναι και Βουλγαρία.

Ποντάρω σε Disturbed.

Ε ναι, προφανώς. Εγώ για πλάκα έγραψα για Godsmack στην Ελλάδα. Επειδή όμως μιλάς για Βουλγαρία, και οι Godsmack στη Βουλγαρία θα παίξουν. Και στη Ρουμανία επίσης (στο Arenele Romane). Η Ελλάδα έχει χολέρα μάλλον, τι να πω πια.

Κοίτα αν έρθουν οι Alice In Chains θα είναι πάρα πολύ καλή φάση. Ελπίζω να μιλάμε για AIC και όχι για Disturbed. Αν και μάλλον για Disturbed το κόβω λόγω της διασκευής που τους έμαθε και η κουτσή Μαρία. Ο τελευταίος τους δίσκος (μέσες-άκρες που τον άκουσα) μου φάνηκε αρκετά ανέμπνευστος και βαρετός :sleeping:

Πότε έγιναν μεγάλο συγκρότημα αυτοί;; :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Μαζι με τους Γκαντσμακ.

4 Likes

Λοιπόν το συγκεκριμένο σχόλιο το έκανε μια κοπελιά στη σελίδα που αναφέρει ο φίλος ο nikosp πιο πάνω. Πολύ αστείο, με έπνιξε η άτιμη όταν το διάβασα! :joy: Έχει χιούμορ η κοπέλα, σκέφτομαι να της στείλω και αίτημα φιλίας :sunglasses:

Επομένως είπα να το μεταφέρω κι εδώ το σχόλιο! Κοίτα μεγάλες μπάντες είναι και οι δύο εμπορικά. Αν δεις δηλαδή το billing και σε τι θέση παίζουν. Μουσικά όμως θεωρώ ότι Godsmack > Disturbed. Ξεκάθαρα.

Μόνο τα φετινά άλμπουμ να συγκρίνουμε, οι Godsmack έβγαλαν ΔΙΣΚΑΡΑ ενώ με το δίσκο των Disturbed σε παίρνει ο ύπνος :sleeping:
Και είναι φανερή και η έλλειψη έμπνευσης.

Μου αρέσουν οι Disturbed αλλά κυρίως παλιότερα τραγούδια τους (το Asylum ας πούμε που είναι τραγουδάρα). Εσένα δεν σου αρέσουν καμία από τις 2 μπάντες, το έχουμε καταλάβει :stuck_out_tongue:

Μια χαρα μου αρεσουνε και οι δυο. Τους Disturbed μαλιστα τους εχω δει κιολας πριν 10 χρονια και ηταν πολυ ωραιοι και στο σανιδι. Αλλο πραγμα αναρωτηθηκα εγω.

ας κάνει κάποιος topic πλέον.

We are all Disturbed!

1 Like

Ανάσταση!

Σοκ και δέος.

Θα ζήσουμε να ακούσουμε OOH-WAH-AH-AH-AH και Stricken στην ελλάδα :raised_hands:

2 Likes

Kαλοι και οι Disturbed, αλλα για το αλλο στο Release θα χουμε κανα νεο? :stuck_out_tongue:

Το Release θα είναι τριήμερο απ’ ότι κατάλαβα από το σαιτ τους. Πάντως περίεργο που θα φερουνε Disturbed. Μέχρι τώρα κινούνταν σε άλλο στυλ μουσικής.

Eγω καιγομαι για τις 14/6. Λογικα θα ναι σε αλλο πλαισιο, εκτος του βασικου τριημερου

Τι έχει 14/6?

Baby oil

4 Likes