Φημες για συναυλιες #2

Δεν γίνεται να είναι αυτοί οι 4 μαζί την ίδια μέρα. Είναι πολύ μεγάλα και ακριβά ονόματα.

Lol παιδιά. Εγώ πέταξα 4 μεγάλα ονόματα τυχαια, όχι ότι ξέρω ότι θα έρθει κάποιο από αυτό. Μακάρι βέβαια

1 Like

Ναι το κατάλαβα απλά λέω πως πρέπει να να έρθει 1 ή περισσότερα μεγάλα ονόματα στο rockwave διότι η συναυλιακή ατζέντα είναι ασφυκτικά γεμάτη και αν φέρει ο Λώρης μετριότητες θα φύγει άκλαυτο ‘‘το μεγαλύτερο φεστιβάλ της χώρας’’.

ακομη συζητατε για την πρώιμη πρωταπριλιατικη φαρσα ? Επισης παιζει να τους χάκαραν το (παρατημενο…) site τους…

2 Likes

Καλά ναι παίζει και αυτό.

Όντως, δεν νομίζω να ξαναυπαρξει rockwave. Το live των slayer θα είναι το, ο Θεός να το κάνει, «μεγάλο γεγονός» του καλοκαιριού, τουλάχιστον για το μέταλ. Εκεί ακόμα να ανακοινώσουν κανα ξενο Σαπόρτ, οι lamb of god θα εμφανιστούν μόνοι τους. Γενικά κακό βιολί έχει ξεκινήσει με τις δεκάδες «φτωχές» συναυλίες εν Ελλάδι, εξω π.χ overkill/flotsam&Jetsam/Destruction εδώ σκέτο Destruction και πάει λέγοντας. Μάλλον στραβά την είδαν κάποιοι με την μείωση του ΦΠΑ.

Εξώ οταν δινουν 7άρια και ό άλλος σου λέει λίγα και ο σκέτος σου έρχεται με 1, ε λες ας έρθει ο σκέτος. Το θέμα είναι οτι θα μπούν άπειρες μέσα - επειδη ειναι πολλές και τα λεφτά δεν επαρκουν για να πάνε όλες καλά. Ο κόσμος προτιμάει να τα βλέπει απο το γιουτιουμπ και να πίνει φτηνές μπύρες σε μαγαζάκια.

Οι συντάκτες του site δεν γνωρίζουν τίποτα περί rw 2019;

Τιναφτορε!

Αν ισχύει αυτό που διάβασα τότε αρχές Ιουλίου θα γίνει μικρός χαμός. Έχουμε dream theater τις 2, lamb of god τις 3 και τώρα λένε πως στις 4 Ιουλίου θα παίξουν οι Tool στο ίδιο μέρος με τους dream theater.

Βέβαια παίζει και να ναι πρωταπριλιάτικο αστείο οπότε ας δούμε αν υπάρξουν ανακοινώσεις

Δυο μερες πριν παντως θα ναι Πορτογαλια, οποτε ψιλοστεκει

99,9% είναι Πρωταπριλιά για Tool

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Ποιο Rockwave ρε, τους εχουν χακαρει το site και το εχουν τοσο παρατημενο που δεν εχουν παρει χαμπάρι, χα χα χα χα !!!
Περιμενετε ανακοινωσεις διασπορας ψευδως ειδησεων και μυνησεις οταν γυρισει απο Βραζιλια ο Λωρης, χα χα χα χ α

1 Like

Ξέρουμε κάτι για αυτό;

Πράγματι για tool άκυρος ο συναγερμός. Μάλλον πλάκα θα ήταν

Οι Tool είναι ακριβή μπάντα με όχι και τόσο πολύ κοινό στην Ελλάδα. Δε νομίζω να τους σηκώνει η τσέπη κανενός διοργανωτή.

1 Like

Τις προηγούμενες φορές που ήλθαν στην χώρα μας πάντως, είχαν γύρω στις 5000 θεατές στη Μαλακάσα το 2007 (ήμουν εκεί), και σχεδόν τους διπλάσιους σε εκείνο το κέντρο Ξιφασκίας (σε αυτό δεν είχα πάει, οπότε μεταφέρω εντυπώσεις) την προηγούμενη χρονιά με support τους Mastodon.
Βέβαια έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τότε και το ότι απουσιάζουν επί μακρόν από τα δισκογραφικά δρώμενα, μπορεί να έχει επιπτώσεις στη δημοφιλία τους.

Αναφορικά με το αν είναι ακριβοί, έψαξα και βρήκα το εισιτήριο από το προαναφερθέν live του 2007 και η τιμή του ήταν… 25 Ευρώ – και μιλάμε για πριν από την κρίση! (σημειωτέον ότι τότε υπήρχε η συνήθεια να διαχωρίζεται με περίφραξη ο χώρος μπροστά από τη σκηνή με ακριβότερο εισιτήριο. Εγώ είχα πάρει το πιο οικονομικό και δεν το μετάνιωσα αφού υπήρχε μεγάλη άνεση κίνησης και μικρή πληρότητα για τα δεδομένα του “χωραφιού”.)

1 Like

40 είχε το μπροστινό (που είχα πάρει εγώ). 52 στην ξιφασκία το '06 όμως - μάλλον το '07 τους έκλεισε κοψοχρονιά.

1 Like

μπορει να είχε μπεί ? Αλλά όλοι το κοιτάνε με βάση τη χρονιά. Εβγαλά 1 μύριο απο maiden, μπήκα 6000 απο Udo, θα βγάλω τα σπασμένα απο BFMV. Και η ζωή συνεχίζεται.