Φημες για συναυλιες #2

PrimalRager έλεγες περιμένουμε 2 live για Νοέμβριο.

Μόλις έμαθα πως θα παίξουν οι θρυλικοί the troggs 9 Νοέμβρη στο gagarin. Ήταν αυτό το 1 από τα 2;

1 Like

Όχι. Το ένα το Cloven Hoof / Crow το ανακοινώσανε. Το άλλο έρχεται απο Σουηδία.
Οκτώβρη κάποιος θέλει να φέρει Demon αλλά δεν έχει κλείσει / Επίσης Οκτώβρη παίζει και ένα σουρπραίζ, αμά κάτσει, που λογικά θα ακουστούν νεά γι αυτό, εντός των ημερών…

Κάποιος Ghost ρε παιδιά… Τόσα ονόματα φέτος, κρίμα να μην τους δούμε και αυτούς

2 Likes

Αναμένουμε και ανακοίνωση από street mode σήμερα.

While she sleeps 14/9 Σαλονικα

2 Likes

owl

1 Like

Θα παιχτούν prophets of rage;; Ανέβασε η high priority teaser για αύριο

Εδιτ: Νταξει αφού το λέει το ροχχ

4 Likes

Είναι στα πλαίσια κάποιου φεστιβάλ? χαχαχαχα

Ωραία κίνηση νταξ αλλά όχι και βόμβα

Λογικά θα έρθουν Αύγουστο;;

Περιμένουμε κάνα 2-3 ανακοινώσεις ακόμα το φετινό ετος από αριθμό live τουλάχιστον είναι το καλύτερο

¨"ΒΟΜΒΑ" ? :joy::joy::joy:

Μια χαρα ειναι οι prophets of rage!
Μακαρι να ισχύσει. Θα τους τιμήσω…

3 Likes

Όχι ότι φέρνω τπτ νέα, αλλά μου το επιβεβαίωσαν πριν λίγο (για Prophets εννοώ)

1 Like

:bomb::bomb::bomb:

Δεν έχω αποφασίσει καν αν μ αρέσουν οι Prophets, τα μισά θα είναι covers RATM με φωνητικά από ραπερ αλλά τουλάχιστον θα σου φέρουν κάτι διαφορετικό

Μακάρι να ισχύει όπως και να χει

1 Like

27 Αυγούστου στο τάε κβο ντο. Εισιτήρια από 29€.

5 Likes

Για να καταλάβω, ο B-Real θα έρθει 2 φορές Ελλάδα;

Βόμβα δεν τους λες τους Prophets of Rage, αλλά σίγουρα πρόκειται για σπουδαία συναυλία.

Έχουν κάποια πολύ γαμάτα τραγούδια όπως το Living in 101. Αν βολέψει οικονομικά, εννοείται θα είμαστε εκεί.

Αν δεν λες βόμβα την επιστροφή των 3/4 μιας από τις πιο επιδραστικες μπάντες των 90s μετά από 19 χρόνια για συναυλία στην Ελλάδα δεν ξέρω τι θα μπορούσε να χαρακτηριστεί βόμβα… ίσως να αναστηθεί ο Cobain και να παίξει στη Μαλακάσα…

2 Likes

Θα ακούσουμε τη ριφφάρα του Killing in the Name από Morello, δεν τρέχει και τίποτα παιδιά. :tada:

3 Likes

Είπα πιο πάνω ότι είναι σπουδαία συναυλία. Δεν το θεωρώ όμως βόμβα γιατί για μένα βόμβα είναι να έρθουν στην Ελλάδα οι Metallica, AC/DC, Guns N’ Roses, U2. Συγκροτήματα δηλαδή τεράστιου βεληνεκούς.

Προφανώς υπάρχουν και άλλοι που έχουν διαφορετικά στο μυαλό τους την έννοια της συναυλιακής βόμβας. Δεν υπάρχει κάποιος ορισμός φαντάζομαι, ο καθένας όπως το βλέπει.

Όσον αφορά το αν ήταν επιδραστικοί οι Rage Against The Machine, εγώ αυτό που κατάλαβα από το τόπικ της συναυλίας των Slayer, η επιδραστικότητα είναι κάτι το σχετικό. Εξαρτάται κυρίως από το αν μας αρέσει ή όχι μια μπάντα. Για κάποιον μπορεί να είναι φουλ επιδραστικοί οι RATM, για κάποιον άλλο όχι και τόσο.

Υποθέτω ότι επιδραστικόμετρο δεν υπάρχει. Να πάρουμε δηλαδή μια μπάντα, να την ζυγίσουμε και να δούμε πόσο θα γράψει το κοντέρ της επιδραστικότητας.

Όσο και αν δεν θέλουμε κάποια πράγματα αξιολογούνται και αντικειμενικά. Πάντως από τα ονόματα που παίζουν γενικώς Ελλάδα αυτό είναι από εκείνα που δεν θα περίμενα ποτέ να έρθουν. Τελευταία φορά που το ένιωσα αυτό ήταν με τους deftones.

3 Likes