Φημες για συναυλιες #2

Έχει πάρει σβάρνα τα μέσα: https://www.reader.gr/life/moysiki/synenteyxeis/294441/nana-trantoy-athens-rocks-na-perasoyme-exo-minyma-oti-i-athina

Προσωπικά κρατάω 2 πράγματα. Ότι περιμένουμε κι αλλά live μέσα στον χειμώνα. Σε κλειστούς χώρους λέει και στο basketball arena. Ποιος ξέρει τι να εννοεί με το basketball arena.

Επίσης υπόσχεται δυνατά ονόματα το 20… Για να δούμε. Η High Priority έχει μεγάλα σχέδια, το ίδιο και ο Λώρης με φεστιβάλ στην Κατερίνη ενώ μεγαλώνει και το release. Και υπάρχει και το ejekt που φέρνει πάντα ωραίους alt headliners. Θα υπάρχει ενδιαφέρον

ΥΓ Και καλά όμως ότι ήθελε το έφερε. Δηλαδή δεν ήθελε να φέρει rush πχ. Γενικά όλο και κάτι θα στράβωσε χωρίς να ξέρουμε και θα είχε ενδιαφέρον να διαρρεύσει κανένα τέτοιο παρασκηνιακό.

Εγώ θα ήθελα ένα βαρβάτο φεστιβάλ ακραίου μέταλ σε ένα μεγάλο κλειστό club, κάτι σαν αυτά που γίνονται σε χώρες της πρώην σοβιετικής ένωσης η το lords of the land. Ας είναι μια γνωστή μπάντα headliner και αρκετές πιο niche αλλά επώνυμες μπάντες Σαπόρτ (μπάντες π,χ. όπως Necrophobic, belphegor, Dark Funeral ). Να ξεκινάει το μεσημέρι, να τελειώνει αργά το βράδυ, με μεγάλα διαλείμματα για βόλτες/φαγητό, μεγάλα stands με merchandise κ.λ.π.

Soto το Σεπτέμβρη καπου πηρε το ματι μου

Μακάρι!

Ναι 28/9

crow???περαστικα

Ε έλα και Θεσσαλονίκη! Αν και τελευταία φορά μάλλον μπήκε μέσα.

Θεωρείς την Πλατεία Νερού κατάλληλο συναυλιακό χώρο;
Όχι. Συναυλιακό ίσως, φεστιβαλικό όχι. Έχει τσιμέντο, είναι δίπλα ακριβώς η θάλασσα και καμιά φορά δεν ξέρεις τί γίνεται. Είμαι πολύ ευαίσθητη με θέματα ασφάλειας, πώς να μπει ο κόσμος, πώς να βγει. Θέλω άπλα. Μου φαίνεται λίγο στριμωγμένα εκεί. Για μια συναυλία με λιγότερο κόσμο ναι, θα μπορούσα και εγώ να κάνω εκεί. Αλλά όχι φεστιβάλ. Φοβάμαι μην γίνει κάτι άσχημο εκεί κάποια φορά. Επίσης δεν μπορείς να πας νωρίς γιατί σε τρώει ο ήλιος, δεν αντέχεις. Άρα πώς θα υποστηρίξεις του φεστιβάλ; Εμείς θέλαμε -και το καταφέραμε φέτος- γρασίδι. Ο κόσμος θα είναι πάνω στο γρασίδι όχι στο τσιμέντο που καίει με τις τόσο υψηλές θερμοκρασίες της Αθήνας.

ασχολίαστο πραγματικά, που χωρίς ίχνος ντροπής αναφέρεται σε θέματα ασφάλειας της Πλατείας Νερού, όταν η αντίστοιχη απάντησή της για τη Μαλακάσα είναι πως:

Η Μαλακάσα είναι πάρα πολύ ωραίος χώρος. Είναι φεστιβαλικός χώρος, τον αγαπάω ιδιαίτερα και δεν θα τον αφήσω. Εννοείται ότι θα συνεχίσω να κάνω πράγματα στη Μαλακάσα, αυτό δεν θα αλλάξει. Υπάρχει ένα θέμα με εμάς τους Έλληνες. Το ελληνικό κοινό δεν είναι ακριβώς φεστιβαλικό. Πολλές φορές γκρινιάζουμε ότι η Μαλακάσα είναι μακριά και που να τρέχουμε.

Εεεε Ναι. Μες στην ασφάλεια να βγαίνεις από το terra vibe χωρίς φώτα και να παρκάρουν όλοι στην παράλληλο της Εθνικής, ενώ μπροστά από την κεντρική είσοδο είναι γεμάτο καντίνες και μικροπωλητές που κλείνουν τον δρόμο .
Yeah !

Οταν λεει οτι καταφεραν φετος να εχουν γρασιδι εννοει την λεωφορο???Στο κεντρο της αθηνας???Ναι…Πιο πολυ δροσια θα εχει εκει παρα στην πλατεια νερου διπλα στην θαλασαα που θα φυσαει αερακι…Ααααχχχ τι διαβαζουμε…

Έχει έρθει η ανάπτυξη, success story, λεφτά υπάρχουν κτλ.

Ο Halford είπε ότι του χρόνου το καλοκαίρι θα έρθουν ελλαδα. Είχε πριν λίγο live στο instagram και το είπε όταν διάβαζε τα σχόλια από φανς.

Μαζί με Ozzy άραγε;

Το δα και εγώ. Μινι βόμβα βραδιάτικα.
Καλα αν έρθει με οζυ πολύ πένα

Μάλλον έτσι το κόβω. Έλα να πηγαίνουμε ozzy/priest και την επομένη 'tallica (ονειρικό)

Ξέκοψε το :wink::wink:. Απ ότι βλέπω ο Ozzy θα είναι στην Αμερική το επόμενο καλοκαίρι με τους megadeth. Εκτός και αν ακυρωθεί το leg λόγω Dave και έρθει Ευρώπη με Priest.

Oι Judas Priest θα έρθουν του χρόνου στα πλαίσια του Long Beach Festival?

Δεν ξέρω κάτι, απλά έτσι ρωτάω :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Θα δουμε κανα Long beach του χρονου με 60 μπαντες και θα τριβουμε τα ματια μας.