Φημες για συναυλιες #2

Soto το Σεπτέμβρη καπου πηρε το ματι μου

1 Like

Μακάρι!

Ναι 28/9

crow???περαστικα

5 Likes

Ε έλα και Θεσσαλονίκη! Αν και τελευταία φορά μάλλον μπήκε μέσα.

Θεωρείς την Πλατεία Νερού κατάλληλο συναυλιακό χώρο;
Όχι. Συναυλιακό ίσως, φεστιβαλικό όχι. Έχει τσιμέντο, είναι δίπλα ακριβώς η θάλασσα και καμιά φορά δεν ξέρεις τί γίνεται. Είμαι πολύ ευαίσθητη με θέματα ασφάλειας, πώς να μπει ο κόσμος, πώς να βγει. Θέλω άπλα. Μου φαίνεται λίγο στριμωγμένα εκεί. Για μια συναυλία με λιγότερο κόσμο ναι, θα μπορούσα και εγώ να κάνω εκεί. Αλλά όχι φεστιβάλ. Φοβάμαι μην γίνει κάτι άσχημο εκεί κάποια φορά. Επίσης δεν μπορείς να πας νωρίς γιατί σε τρώει ο ήλιος, δεν αντέχεις. Άρα πώς θα υποστηρίξεις του φεστιβάλ; Εμείς θέλαμε -και το καταφέραμε φέτος- γρασίδι. Ο κόσμος θα είναι πάνω στο γρασίδι όχι στο τσιμέντο που καίει με τις τόσο υψηλές θερμοκρασίες της Αθήνας.

ασχολίαστο πραγματικά, που χωρίς ίχνος ντροπής αναφέρεται σε θέματα ασφάλειας της Πλατείας Νερού, όταν η αντίστοιχη απάντησή της για τη Μαλακάσα είναι πως:

Η Μαλακάσα είναι πάρα πολύ ωραίος χώρος. Είναι φεστιβαλικός χώρος, τον αγαπάω ιδιαίτερα και δεν θα τον αφήσω. Εννοείται ότι θα συνεχίσω να κάνω πράγματα στη Μαλακάσα, αυτό δεν θα αλλάξει. Υπάρχει ένα θέμα με εμάς τους Έλληνες. Το ελληνικό κοινό δεν είναι ακριβώς φεστιβαλικό. Πολλές φορές γκρινιάζουμε ότι η Μαλακάσα είναι μακριά και που να τρέχουμε.

7 Likes

Εεεε Ναι. Μες στην ασφάλεια να βγαίνεις από το terra vibe χωρίς φώτα και να παρκάρουν όλοι στην παράλληλο της Εθνικής, ενώ μπροστά από την κεντρική είσοδο είναι γεμάτο καντίνες και μικροπωλητές που κλείνουν τον δρόμο .
Yeah !

7 Likes

Οταν λεει οτι καταφεραν φετος να εχουν γρασιδι εννοει την λεωφορο???Στο κεντρο της αθηνας???Ναι…Πιο πολυ δροσια θα εχει εκει παρα στην πλατεια νερου διπλα στην θαλασαα που θα φυσαει αερακι…Ααααχχχ τι διαβαζουμε…

7 Likes

Έχει έρθει η ανάπτυξη, success story, λεφτά υπάρχουν κτλ.

2 Likes

Ο Halford είπε ότι του χρόνου το καλοκαίρι θα έρθουν ελλαδα. Είχε πριν λίγο live στο instagram και το είπε όταν διάβαζε τα σχόλια από φανς.

7 Likes

Μαζί με Ozzy άραγε;

Το δα και εγώ. Μινι βόμβα βραδιάτικα.
Καλα αν έρθει με οζυ πολύ πένα

1 Like

Μάλλον έτσι το κόβω. Έλα να πηγαίνουμε ozzy/priest και την επομένη 'tallica (ονειρικό)

2 Likes

Ξέκοψε το :wink::wink:. Απ ότι βλέπω ο Ozzy θα είναι στην Αμερική το επόμενο καλοκαίρι με τους megadeth. Εκτός και αν ακυρωθεί το leg λόγω Dave και έρθει Ευρώπη με Priest.

Oι Judas Priest θα έρθουν του χρόνου στα πλαίσια του Long Beach Festival?

Δεν ξέρω κάτι, απλά έτσι ρωτάω :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Θα δουμε κανα Long beach του χρονου με 60 μπαντες και θα τριβουμε τα ματια μας.

Δεν ξέρω για long Beach αλλά γενικά του χρόνου περιμένω χαμουλη

Σιγουρα παντως θα γκριναζουμε οτι “πεφτει το ενα πανω στο αλλο”.

3 Likes

κοιτα μέχρι στιγμής release δέρνει απολες τις αποψεις. μένει να δούμε κ τις άλλες εταιρείες τι θα κάνουν κ θα βγάλουμε συμπέρασμα. πάντως το κόβω του χρόνου να έχουμε καλους παικτες με δυνατά ντέρμπυ. θα έχει καινούρια πραγματάκια…υπομονή!

2 Likes

Το release φέτος κάνει πλάκα και είναι εύκολα ο νικητής των φετινών Ελληνικών φεστιβάλ. Για του χρόνου πολλοί έταξαν μεγάλα πράγματα αλλά στην Ελλάδα είσαι οπότε ας κρατήσουμε μια πισινή. Με βάση τα όσα λέγονται όμως πράγματι το 2020 ο ανταγωνισμός θα τσακίζει.

Release: Έχει δυναμώσει πολύ και κερδίζει σιγά σιγά κοινό και managers
High Priority: Έχει υποσχεθεί μεγάλα πράγματα για του χρόνου και με πολυήμερο athensrocks
Λώρης: Στοχεύει για μεγάλο rockwave και πολλά υποσχόμενο φεστιβάλ στην Κατερίνη {Τελευταίος στην κούρσα μέχρι στιγμής }
Eject: Τίμιο φεστιβάλ όλο και κάποιο alternative act θα φέρει να ταράξει τα νερά

Αυτά λοιπόν. Υπομονή που λέει και ο φίλος και ας φυσήξουμε με ανακούφιση που έπεσε ο φόρος και άνοιξαν οι δρόμοι για περισσότερα live.

ΥΓ Έτσι για να περνάει η ώρα ποιος λέτε να έκλεισε Judas Priest αν τελικά κλείσανε; Εγώ γέρνω προς high priority για κάποιο λόγο

2 Likes