Συμβουλες για αγορα κινητου

Παίδες το έχω το Moto G, μου το έφερε η αδερφή μου, για τα λεφτά του δεν υπάρχει. Οθονάρα, σφαιράτο, δεν εχω κανένα παράπονο εκτός του ότι δεν παίρνει κάρτα μνήμης.

Αν έχετε και κάποιον στην Αγγλία μπορείς να το βρεις στα Tesco με 99 λίρες, έχει κάτι βλακειούλες της Tesco μέσα αλλά μπορείς να τα βγάλεις σχετικά εύκολα.

Γενικά νομίζω στα λεφτά αυτά πως δεν μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο, ειδικά λαμβάνοντας υπόψιν και την υποστήριξη που θα έχει σε νέες εκδόσεις Android λόγω Google.

Συστήνω ανεπιφύλακτα!

Φαινεται πολυ δυνατο μηχανημα απο τα χαρακτηριστικα!

Mε 8GB internal τι να την κανεις κιολας την εσωτερικη καρτα μνημης, Εγω εδω και δυο χρονια την παλευω (με ζορι τελευταια παντως) με 420ΜΒ διαθεσιμη μνημη τηλεφωνου και μια 2GB εξωτερικη καρτα.

Με βαζει σε πειρασμο αλλα μιας και τραβαει ακομα το Neo V που εχω εδω και 2+ χρονια δε θα μπω σε διαδικασια “αποσυρσης” αλλα θα περιμενω να τα φτυσει η να το προσπερασει εντελως ο χρονος.

Ειναι φοβερο παντως το γεγονος πως εχει σχεδον τα ιδια χαρακτηριστικα με iPhone 5S με τιμη ομως 4-5 φορες χαμηλοτερη και ομως υπαρχει κοσμος που θα παει με κλειστα ματια να παρει το 5S λογω ψωνιου/image.

εγώ πήρα πριν καμιά 10αριά μέρες το lumia 520, και είμαι τέρμα ευχαριστημένος με τα Windows. δεν ξέρω τι θα γίνει στο μέλλον, αλλά είναι σίγουρα καλύτερο απ’ότι android κινητό είχα μέχρι τώρα

Απο περιεργια και χωρις να θελω να ξεκινησω flame, τι σαρεσει περισσοτερο σε win κινητο?

Ρωταω γιατι δεν εχει πεσει ποτε στα χερια μου smart με λειτουργικο MS

Στις κατηγορίες των κάτω των 300? δεν υπάρχει lag.

Πραγματικά κ στο Huawei που είχα κ σε ένα Galaxy, από τον πρώτο μήνα είχαν τρομερό lag.
τα windows δεν μου φάνηκαν τόσο δύσχρηστα όσο ακούγεται, απλά θέλει λίγη συνήθεια και ψάξιμο. το app store νομίζω ότι είναι σαφώς φτωχότερο από το android, αλλά προσωπικά ό,τι χρειάζομαι το βρίσκω.

επειδη ξαφνικα δεν ανοιγει το κινητο και θελω να δω μηπως τα παιξε η μπαταρια
αμα τη βαλω στο κινητο του αδερφου μου παιζει να καει ξερω γω και να με βριζει μετα?? :stuck_out_tongue:
η δικια μου ειναι BL-5CB και αυτουνου BL-5C.

Αν είναι ίδια εξωτερικά, λογικά δεν θα πρέπει να έχεις θέμα οστώσο διάβασε επάνω τις προδιαγραφές. Εναλακτικά πάρε του αδερφού σου και βάλτη στο δικό σου. Αν δεν θές να το ρισκάρεις πάρε μία καινούργια για δοκιμή. Οι BL-5CB είναι παλιές και οι τιμές έχουν αρκετά.

Τι λετε για αυτο εδω? http://www.minideal.net/lenovo-a760-quad-core-msm8225q-android-4-1-os-android-phone-4-5-ips-screen-smartphone.html

Το Lenovo A760για τα λεφτά του καλό φαίνεται. Αν και είμαι fan του Samsung Galaxy S4 mini Duos. Όσο να είναι η Samsung έχει άλλη χάρη! Απλά είναι και πιο ακριβό.

Για πείτε, ποιο από τα δύο προτείνετε?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5033&idPhone2=5363

galaxy s 3 μαγκα μου

Σίγουρα Galaxy S3 Mini! Αλλά σκέψου να βάλεις 100? ακόμα μήπως πάρεις το LG G2τελείως άλλη κατηγορία και φυσάει!!!

Όποιος ενδιαφέρεται δίνω το Xperia SP Που έχω σε πολύ καλή κατάσταση και τιμή.
όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει.
Το δίνω λόγω αγοράς νέου.

Του έχεις περάσει 4.3; Το πήρα πριν καμια βδομάδα και δεν το έχω βάλει ακόμα γιατί διάβασα διάφορα…

Nαι του έβαλα εδώ και 2 βδομάδες και δουλεύει μια χαρά.
Ούτε κολλήματα, ούτε τίποτα.

Μόνο που εγκαταστάθηκαν κάποιες google εφαρμογές που δεν μπορείς να τις σβήσεις και μου είναι άχρηστες.

Όλοι περιμένουν το Galaxy S5 για Πάσχα. Πολλά λεφτά όμως! Είδα ότι το Samsung Galaxy S4έχει πέσει αρκετά. Λέει τίποτα; το έχει δουλέψει κανείς; Απο κάμερες foto κλπ…; Σκεφτόμαι να το κάνω δώρο.

αναμεσα σε samsung s4, htc one και sony xperia z/ z1 compact
τι προτεινει κανεις?

σε συγκριση android και windows εχει να πει κανεις τιποτα?

Όσον αφορά τα windows εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Τα live tiles προσωπικά τα βρίσκω πολύ εύχρηστα μιας και δεν χρειάζεται να “μπεις” στην εφαρμογή για να δεις αυτό που θες. Είναι πολύ ελαφριά και ακόμα και στο δικό μου κινητό με 512 RAM τρέχουν πολύ γρήγορα και δεν lag-αρουν καθόλου. Οι εφαρμογές και αυτές γρήγορες και συνέχεια πολλαπλασιάζονται και αναβαθμίζονται μιας και είναι νομίζω η μοναδική σημαντική διαφορά με τα android. Ωστόσο, κακές εφαρμογές υπάρχουν (όπως αυτή του facebook ή του youtube) οι οποίες βέβαια σιγά-σιγά φτιάχνουν. Αυτό, βασικά, είναι και το μόνο αρνητικό που έχω βρει μέχρι στιγμής, οι ορισμένες κακές εφαρμογές (πχ για να βρω εφαρμογή του youtube που να μην σου ζητάει να πληρώσεις μετά από προβολή 5 βίντεο έψαχνα πολλές ώρες). Επίσης σε facebook (κυρίως), viber και skype (σπανίως) αργούν να έρθουν κάποια notification. Ειδικά στο φουμπου μερικές φορές το notification έρχεται μετά από κανά 10λεπτο και αφού έχει ήδη δει τι σου έχει έρθει. Κατα τ’άλλα, με την αναβάθμιση σε Lumia Black λύθηκαν κάποια “προβληματάκια” όπως το κλείσιμο των multitasking εφαρμογών, τα personal ringtones κ.α. Επίσης ακόμα και τα πιο “μικρά” μοντέλα (lumia 520, 620, 625 κλπ) μπορούν πλέον να σηκώσουν τις πολύ καλές εφαρμογές για την κάμερα (pro cam, cinemagraph κλπ). Γενικά πάντως τα συστήνω.

ΥΓ. να τονίσω πως το windows phone είναι το πρώτο smartphone που αγόρασα (έχω χρησιμοποιήσει και android και iOS από φίλους/οικογένεια) οπότε ίσως να μην είμαι και η πιο έγκυρη πηγή για σύγκριση

θενκς για την απαντηση.

διαβασα αρκετα για το λαγκαρισμα
και απο τι καταλαβα
ειναι ενα θεμα που το συναντας παντου σχεδον, ε?
εγω με ενα sony
συνανταω πολυ συχνα το this application is not responding.
αυτο ειναι θεμα συσκευης? εταιρειας? android?
το ποσες φορες εχει πεσει κατω το κινητο επηρεαζει το συγκεκριμενο θεμα?