Αγαπάμε #4

Αυτά τα μερικά κομμάτια τα άκουσες μια φορά?Τα ακούς συχνά?
Με τι mood ακούς κομμάτια σαν αυτό που postαρες στο άλλο thread?
Φαντάζομαι όχι με ακουστικά στο γυμναστήριο ή στο δρόμο

Edit:βγαίνουμε και εκτός θέματος εδώ

Γυμναστήριο;;;; r u talking to me; ε όχι κ έτσι!

Σοβαρά τώρα, δεν έχεις ακούσει να σου λένε ΠΟΤΕ το ίδιο ακριβώς πράγμα για τους Death (τυχαίο το παράδειγμα) που έχεις στο αβατάρ σου;…

Πολλές φορές, ακόμη και για πιο light συγκροτήματα
Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον να ακούει [U]αυτό[/U] και να το απολαμβάνει
Καλύτερα να ακούσω ήχους από φάλαινες

Ατυχές το παράδειγμα με το γυμναστήριο, η ερώτηση ισχύει ακόμη όμως

Ναι ρε γαμώτο, δεν είναι για χεντμπάνκιν’

Θες να μου πεις γιατί είναι τότε?

Όχι

Ωωωωω ΚρισΠ τί σου πε για το σπίτι σουυυυυυυυυυυυ

Ρε Πασχαλάκο κι εσύ, δε νιώθεις. Δεν μπορείς λέει να φανταστείς κάποιον να απολαμβάνει Ξενάκη. Καλά δεν καταλαβαίνεις τί θέλει να σου πει ο Παναγιώτης; Ότι ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ μπορεί να στο πει κάποιος για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ακούς;

Εγώ δεν καταλαβαίνω πάντως, ο πασχαλάκος θέλει να του εξηγήσουμε/αποδείξουμε γιατί ο Ξενάκης δεν είναι δηθενιά?

Ναι ρε man το καταλαβαίνω αυτό, εδώ άλλοι τη βρίσκουν με τσόντες που δείχνουν μόνο πατούσες
Γι’ αυτό ρωτώ σε τι περιστάσεις, με τι διάθεση κ.λ.π θα ακούσει κάποιος Ξενάκη, για να προσπαθήσω να καταλάβω το κοινό του

Απλά αφού είναι τόσο δεδομένη η προσφορά του στη μουσική και είναι προχώ ο τύπος, μπροστά από την εποχή του και τα ρέστα βοηθήστε και μένα(που μάλλον είμαι ο μόνος) που το αυτί μου δεν είναι συνηθισμένο σε “εκλεπτυσμένους” ήχους να ακούσω αυτό που ακούτε και να το εκτιμήσω

Ας ανοίξει κάποιος γνώστης και fan του ένα thread να συνεχίσουμε εκεί

Προτείνω να το κάνουμε για τις τσόντες με τις πατούσες.
Σε τι περιστάσεις, με τι διάθεση κ.λ.π θα δει κάποιος τσόντα με πατούσες?
Ας ανοίξει κάποιος γνώστης και fan τους ένα thread να συνεχίσουμε εκεί :!:

Εκτός από πίπες τίποτε άλλο έχεις να πεις?

Δεν μιλάνε έτσι σε κοπέλα.

http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=1588&highlight=����� oχι καινουρια θρετζ για θεματα που υπαρχουν,κρατηστε το φλορουμ νοικοκυρεμενο:!:

PaSxaLak0, όχι.

[SPOILER][/SPOILER]

Θα σε έστελνα στο διάολο αλλά θα φάω ban οπότε σταματάω εδώ
Όσο για το δήθεν με κάλυψες απόλυτα με τις απαντήσεις σου…πιο δήθεν και από τα ανέκδοτα του floydized
:slight_smile:

Έλα, μη μιλάς έτσι, δεν ήθελα να σ’ αναστατώσω. :frowning:
Θες να γίνουμε φίλοι?

Ρε Πασχαλάκο πάρτο χαμπάρι αγόρι μου, το ότι εσένα σου φαίνεται “ακαταλαβίστικη” η μουσική αυτή δε σου επιτρέπει να θεωρείς (ακόμα και με δήθεν αθώο στυλ) το κοινό της “περίεργο”, “μα πώς τ’ ακούει αυτά” και τέτοια.

Ούτε έχει νόημα να ρωτάς “πότε και πώς μπορεί ν’ ακούσει κάποιος τέτοια μουσική”. Χαζή ερώτηση, γιατί η απάντηση είναι [U]πάντα και παντού, όπως με κάθε άλλη μουσική.[/U] Αν αμφιβάλλεις σκέψου μήπως το ότι εσύ ακούς την τάδε μουσική υπό τις τάδε συνθήκες και τη δείνα υπό άλλες σημαίνει απλά ότι για ΣΕΝΑ είναι έτσι. Με άλλα λόγια ότι οι συνθήκες ακρόασης της εκάστοτε μουσικής δεν έχουν να κάνουν με τη συγκεκριμένη μουσική αλλά με το συγκεκριμένο ακροατή.

Και ήμαρτον, όχι, δεν υπάρχει λόγος να ανοίξει θρεντ για τον Ξενάκη, υπάρχει θρεντ για την κλασσική μουσική.

Ρε συ έλεος χέστηκα
Αδιάφορο με αφήνει και η μουσική του Ξενάκη και το κοινό της
Με ρώτησε κάποιος σε άλλο thread πως μου φαίνεται, είπα τη γνώμη μου και τέλος

Και μετά έρχονται και βάζουν τα posts μου εδώ για να μου πουν τι?
Ότι είμαι χαζός?Ότι λέω βλακείες?
Αυτό μου την έδωσε
Τη γνώμη μου είπα, αν τους φαίνεται αστεία ας μου αποδείξουν το αντίθετο
Αλλά αβαβά
Βλέπεις κάθε forum έχει και τους δικούς του “έξυπνους” σαν την AlteredCourse

τα ποστς σου τα βαζουν εδω για να σου πουν οτι σε αγαπανε.το λεει και στον τιτλο.