Διασκευές

Sirjim τι ειπες τωρα ρε φιλε Please Don’t Leave me

Πω πω … ανατριχιασα … ευγε αγορι μου , μπορει να εισαι γερος … αλλα εχεις και κατι εκλαμψεις …
Μπραβο , Μπραβο , Μπραβο .

diaskeyi ton glory sto " u dont remember…" toy soyidoy

εε… γέρος ε???
Τώρα θα δεις τι θα σου κανω… (Σοφό ρητό του Χλαπάτσα!!)

Αυτό των GLORY που υπάρχει βρε σύντορφε??

se mia silogi apo soyidika group diaskeyazoyn ti allo… soyika group

legete power from the north

Ξερεις ποσσα χρονια την ψαχνω την συγκεκριμενη συλλογη;
Eχει διασκευες των Scream of Anger και Seven doors hotel των EUROPE και Love is meant to last forever του NORUM. Μπορει να την βρω το καλοκαιρι στην Σουηδια…

ΨΩΝΙΟ Τελη , ξερετε … προσπαθει να ξυσει πληγες … ναι θα παω το καλοκαιρι Σουηδια να παρω τη συλλογη … α θα δω και το Sweden Rock Festival . Aπονη κοινωνια που αλλους τους ανεβαζεις και αλλους τουσ κατεβαζεις στα ταρταρα.

Ξερεις ποσσα χρονια την ψαχνω την συγκεκριμενη συλλογη;
Eχει διασκευες των Scream of Anger και Seven doors hotel των EUROPE και Love is meant to last forever του NORUM. Μπορει να την βρω το καλοκαιρι στην Σουηδια…[/quote]

Όταν με το καλό σου φέρει την συλλογή από τη Σουηδία,στείλε κανένα mp3 με τις διασκευές Europe…

Εχω καμμια 20αρια διασκευες σε τραγουδια των EUROPE, απο συμφωνικη ορχηστρα του Λονδινου, μεχρι Black metal. Oποτε εχω χρονο θα σου γραψω ενα CD… Ασε που εχω και διασκευες των EUROPE σε VAN MORRISON, WHITESNAKE, BEATLES, κ.λ.π., ασε σου λεω επεσες στην περιπτωση…

Τώρα που το άκουσα, Judas Priest - Mr. Crowley.
Φοβερό…

Όπως άκουγα πριν λίγο

Anathema - Wish you Were Here
και ένα γεμάτο Ρόδον να τραγουδάει :smiley:

Οπως ακουσα χτές
Anathema - Comfortably Numb
και μια ασφυκτικα γεματη Yδρόγειος να τραγουδαει… :smiley:

Καλά , παίξαν Θεσσαλονίκη;
Και ένας άκυρος φίλος που σπουδάζει Θεσσαλονίκη ήρθε Αθήνα γιατί υποτίθεται πως δε θα έπαιζαν…
Τελικά πάντων τον βόλεψε, ήρθε Αθήνα από Πάτρα (ευτυχώς γιατί θα γέλαγα ακόμα)

__Τελικά μήπως ανέβασαν στη σκηνή τον Βασίλη Παπαδόπουλο, αν ναι ποιό είπαν;

__Τελικά μήπως ανέβασαν στη σκηνή τον Βασίλη Παπαδόπουλο, αν ναι ποιό είπαν;[/quote]

Eεεε :?: :?: :?:

__Τελικά μήπως ανέβασαν στη σκηνή τον Βασίλη Παπαδόπουλο, αν ναι ποιό είπαν;[/quote]

Eεεε :?: :?: :?:[/quote]
__Tη πρώτη φορά που είχαν έρθει οι Anathema και είχαν παίξει οι ακουστικά είχαν και σαπόρτ τους almost famous (Πέτρος Παρασκευάς - Βασίλης Παπαδόπουλος). Τελικά ήταν πολύ καλοί αμφότεροι, στο τέλος έπαιξαν και μαζί, οι Anathema τους είπαν ότι ήταν το καλύτερο σαπόρτ που είχαν ποτέ, αντάλλαξαν αριθμούς κινητών, πήγαν για μπήρες κλπ.
__Τώρα που ξαναήρθαν ήταν να ανεβούν στο τέλος στη σκηνή μαζί για να παίξουν κανα-δυο διασκευές. Δε πήγα στη συναυλία όμως, γι’ αυτό και ρωτάω.

Α ναι καταλαβα… Απλα δεν ηξερα οτι τον λενε ετσι… Πολυ μου ειχαν αρεσει τοτε οι almost famous να θυμηθω να παω καμια φορα να τους δω… Οχι δεν ανεβηκαν στη σκηνη απλα αυτος ο Βασίλης δανεισε μια ακουστικη κιθαρα στον Vincent και αυτός τον ευχαριστησε… Δεν ξερω αν προχωρησε κι αλλο η σχεση τους… :oops:

Τρελλή διασκευή είναι και του Stevie Ray Vaughan στο Voodoo Chile Του τεράστιου Jimi Hendrix

Γιά όσους δεν την έχουν ακούσει, αξίζει να την κατεβάσετε/αποκτήσετε:

Frank Zappa & The Mothers Of Invasion - “Whipping Post” (Or. Allman Brothers)

__Οι διασκευή του Voodoo Child δείχνει την κλάση του SRV, ακούστε την!

__Τώρα που είπες Zappa… Οποιος δεν έχει ακούσει τη διασκευή του Zappa στο Stairway to Heaven των Led Zeppelin, δεν έχει ακούσει τίποτα απο διασκευές! Η, πολύ καλή, διασκευή του Frank στο Ocean των ιδίων δεν πιάνεται! :smiley: 8)

φοβερη διασκευη[size=6] Twisted Sister-The Leader of the Pack[/size]