Αγαπημένα τραγούδια από ταινίες, σε συνδυασμό με σκηνή (ή τίτλους αρχής και τέλους)

μιας και διανυουμε μερες με πολλη μπαλα
http://www.youtube.com/watch?v=riLNuXGmrro

Θα επανέλθω με λίστα αλλά προς το παρόν πάρτε μια μαγευτική σκηνή με ένα υπέροχο τραγούδι από τους Audioslave

http://www.youtube.com/watch?v=RDT1D7ysaeo&feature=related

χαχαχα
γαμαει!!
δυστυχως η ταινια ηταν μετρια για μενα
αλλα σε κατι τετοια οι αμερικανοι δινουν ρεστα!!!

οπως και η footloose σκηνη στο δασος
μεχρι και το τραγουδι ειναι ιδιο… :lol::lol:

φυσικα η σκηνη που ακουγεται το υπερτελειο θεμα στο The Piano
ειναι υπερανω κριτικης!

οπως υπερανω κριτικης ειναι και η παρακατω σκηνη απο το υπερεπος Talladega Nights
απο AC/DC παμε σε Sepultura
και απο κει σε Pat Benatar!!!

[B]Lost Boys - People Are Strange (Doors)[/B]

H σκηνή της εισαγωγής όπου είναι ντάλα μεσημέρι και δείχνετε η μικρή φαινομενικά άκακη -αλλά κουλ πανω απ’ ολα- αμερικάνικη κωμοπολη, όπου διαδραμματίζονται τα γεγονότα της ταινίας είναι από τις πιο έντονες κινηματογραφικές στιγμές της πρώιμης εφηβικής μου ηλικίας. Ήταν ένα ήσυχο νησιώτικο αθόρυβο μεσημέρι όταν είχα δει την ταινία

[B]http://www.youtube.com/watch?v=L7T-YG_6uMU[/B]

plus:

[B]Όλα για τη μητερα μου - Tallabone (ενας μαυριδερούλης δε θυμαμαι ονομα) [/B]

Τη στιγμη που η πρωταγωνίστρια επιστρεφει μετά από 20 χρόνια και πολλά τραγικά γεγονοτα, στην Βαρκελωνη. Μονο ανατριχιλα. Η σκηνη εκπεμπει μια τρομακτικη μαγεια ιδιατερα για οσους αγαπουνε την καταλλονια και την κουλτουρα της.
[B]

λολ
ήταν η επόμενη που ήθελα να ποστάρω!

http://www.youtube.com/watch?v=lYOoWCv_PYE&feature=related

2.22

απο τις πρωτες μου καυλες, σε ηλικια 9 χρονων…

Αν και δεν είναι από ταινία αλλά από σειρά
[B]Supernatural s04e06 - Eye of the tiger[/B]

Όποιος έχει δει το επεισόδιο και γενικά τη σειρά πιστεύω ότι έκλαψε εδώ!! :stuck_out_tongue:

Στην κατα την αποψη μου φοβερη γαλλικη ταινια ‘’[B]Les Petits Mouchoirs[/B]’’ σε μια σκηνη στην παραλια ακουγεται η εξης κομματαρα της [B] Gladys Knight[/B]…

Eπειδη η σκηνη ειναι μιση,σας παραθετω ολοκληρο το κομματι…

To εν λογω κομματι εχει διασκευασει καταπληκτικα και ο [B]George Michael[/B]

Ξεφυγα λιγο,αλλα πιστευω οτι αξιζε τον κοπο!

Eπισης ,για ποζερομεταλλαδες σαν και του λογου μου,το soundtrack των ταινιων ‘’[B]Last Action Hero[/B]’’ και ‘’[B]The Wrestler[/B]’’ ειναι ΟΝΕΙΡΩΞΗ!!!

Για παραδειγμα,οταν μπαινει να παλεψει ο [B]Mickey Rourke[/B] παιζει ο εξης υμνος

Aλλες κομματρες του ‘’[B]Wrestler[/B]’’ που ακουγονται και με εφτιαξαν πολυ ασχημα ειναι τα:


(στη σκηνη μεσα στο φορτηγακι!!!)


(YMNOS!!!)


(Αλλη υμνουρα!!!)


(Kαψουρα και ποζερια!!!)

Eχει κι αλλες κομματαρες διοτι μαγκες μου η λατρεια[B] Mickey Rourke[/B] σε αυτην την ταινια ειναι και ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΟΖΕΡΙΑ!!!

Double post,αλλα ξεχασα βασικα πραγματα.
Στην αγαπημενη μου ταινια της αγαπημενης μου Αμεριακανιδας γυναικας σκηνοθετιδος,της [B]Kathryn Bigelow[/B],το ‘‘Point Break’’ δλδ,ακουγεται αρχικα το εκπληκτικο title track των Ratt,’’[B]Νobody Rides For Free[/B]’’


,αλλα και η κομματαρα των[B] L.A Guns[/B],’’[B]Over The Edge[/B]’'

Aν και στην ταινια παιζουν ο υπεραταλαντος [B] Keanu Reeves[/B] και ο συγχωρεμενος [B] Patrick Swayze[/B],η ταινια εινα φανταστικη!!!

Απο τις αγαπημενες μου των '90’s!!!

To find your fame and fortune through the valley you must walk,
You will face your inner demons, now go my son and rock

δεν ταιριάζει καθώς η σκηνή δεν ειναι τίποτα αλλά δεν μπορώ. θέλω να σπαμαρω τον κόσμο όλο! :smiley:

[B]What do Tigers dream of?
When they take a little tiger snooze.
Do they dream of mauling zebras
or Halle Berry in her Catwoman suit.
Don’t you worry your’re pretty striped head
we’re gonna get you back to Tyson’
and your cosy tiger bed.
Then we’re gonna find our best friend Doug
and then we’re gonna give him a best friend hug.
Doug, Doug oh Doug, Dougie Doug Doug.
And if he’s been murdered by chrystal meth tweakers, then we’re sh*t outta luck[/B]

Οι δύο πιο αγαπημένες μου σκηνές. :roll:

Από το Il Mercenario (The Mercenary) - L’arena (Morricone)

Και φυσικά από το The Good, the bad and the ugly (Il Triello - Morricone)

Επίσης, γουστάρω πολύ All along the watchtower στο Watchmen και Bang, Bang και Lonely Sheperd στο Kill Bill

A! pπαραλίγο να το ξεχάσω…

φυσικά τα eye of the tiger και in the burning hurt δεν χρειάζεται καν να τα αναφέρω…:stuck_out_tongue:

Εχετε αναφερει πιστευω τα καλυτερα.Αλλα πριν λιγο θυμηθηκα αυτο!!!

To more than a feeling στο τελος του The Men Who Stare At Goats.

Επισης το Bang Bang στην αρχη του πρωτου Kill Bill

House

Kαι το τελος του προηγουμενου κυκλου Californication

Το καλυτερο ολων ομως, που ξεχασα να αναφερω και θα πεσει φωτια να με καψει ειναι το pet sematary απο ramones στην ομωνυμη ταινια. Το αγαπημενο μου τραγουδι απο την μπαντα σε μια αειμνηστη εφηβικη ταινια/αγαπη

Είπες Kill Bill και μου θύμησες Tarantino…Από [B]Deathproof[/B] η σκηνή με το χορό [B]The Coasters - Down in Mexico[/B]

και η σκηνή που τρακάρουν με το αμάξι [B]Dave Dee Dozy Beaky Mick & Tich - Hold Tight[/B] (όνομα σιδηρόδρομος)

Εσύ πάλι μου θύμισες αυτό :roll:
(Tito & Tarantulla - After Dark από το From Dusk Till Dawn)

[SPOILER]=P~[/SPOILER]

Εντάξει τώρα μου ήρθε ταινιάρα !!! Είσαι πηγή έμπνευσης !! :stuck_out_tongue:

True Lies με τη θεά Jamie Lee Curtis η σκηνή στο ξενοδοχείο.
[B]T-Rex - children of the revolution[/B]

Όντως!! Ταινιάρα και κορυφαία σκηνή!! Αλλά δεν το θυμόμουν ότι έπαιζε T-Rex:p

Σε κάτι τελείως διαφορετικό τώρα
Queen - Don’t Stop me now

Queen…και πάει πακέτο με ότι έχει σχέση με την ταινία καθώς έχουν γράψει όλο το soundtrack.
[B]Highlander[/B]