Ψηφιακό Σήμα και δέκτες

Την Πεμπτη θα παω να τσιμπισω και εγω εναν για την τηλεοραση που εχω στην Κρεββατοκαμαρα.Τον πιο φθηνο που θα βρω θα παρω ετσι κι αλλιως δεν νομιζω να αλλαζει και κατι!!!

Τον παρακάτω αποκωδικοποιητή τον έχει δοκιμάσει κανείς; Είναι σε μορφή scart λέει, οπότε δεν γεμίζεις με επιπλέον “κουτί” :-k

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808224

Έχει γυρίσει κανείς την κεραία του στην Πάρνηθα να μας πει αν το αναλογικό σήμα από εκεί είναι καλό (κατά προτίμηση από δυτικές περιοχές);;;Βέβαια παίζει ρόλο και η περιοχή στην οποία μένει κάποιος για την ποιότητα του σήματος…:-k

Έναν τέτοιον πήρα κι εγώ. Πολύ καλός!

Ξέρετε αν υπάρχει αλλού εκτός από το e-shop αυτός ο αποκωδικοποιητής;;;:?:
Όντως είναι καλό να μην έχεις μια επιπλεον συσκευή (κουτί)…

Aπό την Ηλεκτρονική το πήρα αλλά στα 39 ?

Υποθέτω ότι δεν έχει δικό του τηλεχειριστήριο , οπότε χρησιμοποιείς το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης:?:

Έχει κανονικά δικό του…και καλώδιο για υπέρυθρες

Λάθος υπέθεσα , τέλος πάντων…:stuck_out_tongue:
Πάντως ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες shadowking69…:slight_smile:

Υοu’re welcome sir :slight_smile:

παιζει και στο Public, νομιζω τον πηρα 34 ευρω (πριν κανα 2μηνο).

Από το Public του Συντάγματος τον αγόρασα σήμερα και εγώ , 39 ?. Γεμίσαμε τον τόπο τηλεχειριστήρια και καλώδια…:? Και έχασα και τα κρατικά κανάλια τώρα:lol: αλλά στις 17 θα γίνουν και αυτά ψηφιακά…
Τα βρήκα και τα κρατικά και κάποια άλλα που δεν είχα…

εγω πηρα το φθηνο με 30 ευρω συν 4 το καλωδιο
δεν το εχω συνδεσει ακομα γιατι δεν εχω χρονο

λοιπον, ηρθε η ωρα να παρω αποκωδικοποιητη και εγω μιας και μου χαλασε το ντιβιντι με usb που εβλεπα σειρες… επειδη θελω να παιζει avi,mp4 και mkv ποιον προτινετε? παιζουν κανονικα τους υποτιτλους?

Θέλεις δηλαδή αποκωδικοποιητή(για να βλέπεις TV) μαζί με media player, γιατί σκάλωσα λίγο στην αρχή

απο οσο εχω δει ολοι οι αποκωδικοποιητες εχουν θυρα usb, αυτο που με νοιαζει ειναι να παιζει ολες τις μορφες αρχειων και ελληνικους υποτιτλους

Το usb το έχουν κυρίως για να γράφεις τα προγράμματα σε εξωτ. σκληρό δίσκο :-s

Ναι ,αλλα και για να βλεπεις τα αρχεια που ειναι αποθηκευμενα στη συσκευη που εχεις συνδεσει με usb στον αποκωδικοποιητη…

Δηλαδή περνάς ταινία σε φλασάκι, το βάζεις στον αποκωδικοποιτή και βλέπεις απο κεί;

ε προφανώς, απλά σε μερικές περιπτώσεις υπάρχει θέμα συμβατότητας με τους υπότιτλους (κυρίως τους ελληνικούς)