Πρόβλημα

απιστευτο ρεητζ! :lol3:

Πολύ εύστοχη η διατύπωση και νομίζω εκφράζει πολύ κόσμο.

Δυστυχώς η αναμενόμενη απάντηση είναι ότι αν δεν υπάρχουν ανάρμοστα σχόλια, υβριστικές συμπεριφορές κλπ δεν μπορεί να γίνει κάτι και στην τελική υπάρχει και το ignore (όχι ότι λύνει και πολλά).

Το περίμενα αλλά το πρόβλημα είναι σοβαρό. Δηλαδή αν κάνω Ignore κάποιον δεν βλέπω τα ποστς του ή απλά αυτός τα δικά μου ή δεν μπορεί να κάνει quote??Τι φάση?

Βλεπεις οτι εχει κανει ποστ αλλα αντι να δεις τι γραφει υπαρχει ενα μηνυμα του στυλ
"ο user ειναι στην ignore list σου. Πατα εδω για εμφανιση του μηνυματος"

οποτε καμια διαφορα ουσιαστικα γιατι νομιζω σου εμφανιζονται και τα θρεντς στα νεα μηνυματα κι αν δεν εμφανιζονται απο αυτους, εμφανιζονται απο αυτους που απαντανε.

Δεν κερδίζω κάτι, έχεις δίκιο. Μακάρι να μπορούσαν οι mods να βρουν κάποια λύση κάτι σαν block ή να αρχίσουν να διαγράφουν τα τόσα οff topic posts που παρουσιάζονται καθημερινά σε θρεντς από το συγκεκριμένο άτομο.
Θαρρώ ότι είναι κουραστικό για όλους να προσπαθούν να διαβάσουν μια άποψη/ένα ποστ από κάποιον και η επόμενη άποψη έστω πλακίτσα, να βρίσκεται 4 σελίδες μετά οι οποίες είναι γεμάτες ανούσια-κουραστικά-καρκινικά λόγια.
Θα μου πείτε αφού κάποιοι συνεχίζουν και απαντάνε τροφοδοτώντας αυτή την κατάσταση δεν μπορεί να γίνει κάτι να σταματήσει. Anyway!!

Μα από εκεί πηγάζει το θέμα. Αν κάποιος/κάποια είναι attention whore αλλά δε βρίσκει ανταπόκριση στις καραγκιοζιές, ή θα σταματήσει αυτήν την τακτική, ή θα βρει άλλον ξενιστή (για να συνεχίσω την παρομοίωση της μόλυνσης).

Καλά το ignore δεν βοηθάει πολύ στην περίπτωση της Nandia. Απλά βλέπεις στο μισό φόρουμ το μήνυμα

“Τhis person μπλαμπλαμπλα”

Γιατί είπες όνομα? Ωχ…την κάτσαμε!

Παρατηρώ δώ και καιρό κάποια πράγματα και ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί σας ενοχλεί η κοπέλα.

Βασικά αυτό. Είπα να γράψω και εγώ χθες κάτι σχετικό αλλά λέω άστο. Μου κάνει τεράστια εντύπωση και αυτή η αντίδραση εδώ όπως και παρόμοιες αντιδράσεις σε διάφορα θέματα. Σε μια φάση σκέφτηκα πως υπάρχουν προηγούμενα εκτός φόρουμ.

Δεν νομίζω να υπάρχει κανένα προηγούμενο. Απλά θέλεις να διαβάσεις ένα θρεντ που σ’ ενδιαφέρει ή έστω έχει πλάκα. Όταν μπαίνει ένα συγκεκριμένο άτομο που τα κάνει όλα πουτάνα γιατί πιάνει οφ τοπικ κουβέντα όποτε και όπου βρει καταντάει εκνευριστικό. Και το αποτέλεσμα είναι να μην διαβάζεις το θρεντ και να το παρατάς εντελώς εφόσον αυτό γίνεται μέρα παρά μέρα στην καλύτερη περίπτωση. Δε νομίζω να είμαστε όλοι τόσο υπερβολικοί, τι να πω. Και μην πει κανένας ε μην τα διαβάζεις, αν είναι να το κλείσουμε το φόρουμ αν δε μπορούμε να παρακολουθούμε κανένα θρεντ.

Δηλαδή κάνει πολλά of-topic ποστ στα of topic θέματα… μάλιστα. Εγώ επιμένω πως είστε όλοι απίστευτα υπερβολικοί πάντως but thats just me :dunno:

πάντως πριν μερικά χρόνια ο Alex1992 είχε φάει μπαν για τον ίδιο ακριβώς λόγο. Επειδή εσπάγε αρχίδια με τα οφτόπικ ποστ σε όλα τα θρεντ (κυρίως στο “βαριέμαι”). Και όταν ένα άτομο κάνει σχεδόν 1000 ποστ μέσα σε 2 μήνες πάει να πει ότι γράφει συνεχώς οφτόπικ και όπως και να το κάνουμε…σπάει αρχίδια.
Πάντως για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, μπορεί να μου τη σπάει να βλέπω παντού και πάντα ποστ από ένα άτομο που στην ουσία δεν έχει τίποτα να πει αλλά δεν είμαι υπέρ του μπαν. Σε φορουμ είμαστε και ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει (εφόσον συμμορφώνεται με τους κανόνες του φόρουμ). Όσο ενοχλητικό και αν είναι, απλά αγνοούμε και πάμε παρακάτω. :wink:

παιδιά ή δώστε λινκ ή κάντε ρηπορτ να κάνουμε συστάσεις στην κοπέλα κ να λύσουμε το θέμα

θενκς

Από χτες το βράδυ το φόρουμ δε μ’ αφήνει να αποσυνδεθώ. ‘Ντάξει το ξέρω ότι μ’ αγαπάει παράφορα και δεν αντέχει χωρίς εμένα αλλά όταν κλείνω το pc μου θέλω να είμαι logged out :stuck_out_tongue:

Κάθε φορά που πατάω αποσύνδεση μου βγάζει το κλασικό παραθυράκι που με ρωτάει αν είμαι σίγουρος ότι θέλω να αποσυνδεθώ και μετά με πετάει σε μια σελίδα με αυτό εδώ το μήνυμα

Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable
Guru Meditation:

XID: 1862312549

Varnish cache server

Δοκίμασα να ανοίξω την αποσύνδεση σε νέο tab αλλά μου έβγαλε μήνυμα ότι “Παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα κατά την αποσύνδεσή σας. Πατήστε εδώ για να αποσυνδεθείτε” και όταν πάτησα μου έβγαλε πάλι αυτό που έχω στο quote πιο πάνω.

Ξέρει κανείς τι παίζει? Χρησιμοποιώ Mozilla αλλά ποτέ δεν είχα παρόμοιο θέμα.

ΥΓ μοντε στο έχω στείλει και σε πμ

Θα το κοιταξουν τα παιδια που ασχολουνται με τα τεχνικα φιλε Πανο. ευχαριστούμε για την ενημέρωση

Kαι στο chrome το ίδιο συμβαίνει πάντως. Σβήσε τα cookies σου και θα αποσυνδεθείς, προσωρινά μέχρι να το φτιάξουν, σε μένα δούλεψε.

Σχεδόν το ίδιο κι από εδώ, καταλαβαίνω ώρες ώρες γιατί ενοχλεί κάποιους, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πιο έμπειροι γιουζερς ασχολούντα.

Έχω ξαναπεί πάντως πως το απόλυτο κριτήριο είναι μουσικά ποστ>γενικά ποστ. Δεν είναι δύσκολο να φτιαχτεί αυτό, ένα counter χρειάζεται.

Αν το εφαρμόσετε αυτό, το φόρουμ θα μείνει με τα μισά ενεργά μέλη, αλλά θα ρολάρει καλύτερα ξανά.

Mαλιστα, norda, hope, stelios86, axel και λοιποι προβληματισμενοι. Τοσο μεγαλη μολυνση λοιπον προξενει αυτος ο γιουζερ? Τι λε?, ρε παιδι μ?? Κι αμα σταματησει να ποσταρει στα οφφ τοπικ που συνηθως (μην πω αποκλειστικα) ποσταρει, όλα στο φορουμ θα επανελθουν στην κανονικη τους προτερη ευρυθμια, ε? Και ολοι θα ειναι χαρουμενοι παλι. Σας το ευχομαι. Δε χρειαζεται να προβληματιζεστε αλλο.

Ε θα είναι ένα βήμα εμπρός. Θενξ που το κάνεις πιο εύκολο. Και το γεγονός ότι παραδέχεσαι πως σπαμμάρεις και γράφεις μόνο οφ τόπικ μάλλον πρέπει να σου δείξει πως πρέπει να ψάξεις άλλο φόρουμ.

Aν ο στοχος μου ηταν να σπαμμαρω, τοτε που γκουγκλαρα να βρω φορουμ θα εγραφα στην Αναζητηση “φορουμ” και οχι “μουσικα φορουμ” που εγραψα. Κάνεις λαθος. Η μουσικη παντα με ενδιεφερε και με ενδιαφερει, οχι το σπαμμινγκ (δες και στα statistics στο προφιλ μου αν εχω κανει μουσικα ποστς ή οχι).
Τελος παντων, εχω σκεφτει μια λυση που μπορει να συμβιβασει την κατασταση. Να ειμαστε ολοι χαρουμενοι, κι οχι μονο εσεις που γραψατε το προβλημα σας. Δε θα ηταν πιο δικαιο αυτο απο το να θελετε να ξεμπερδευετε μαζι μου διωχνοντας με? Δεν εκφραζετε ολο το φορουμ, ξερετε.