Καλύτερο Κιθαριστικό Δίδυμο

όχι και όλοι. :wink:

όχι και όλοι. :wink:[/quote]
__Σωστοοοος! 8)

__Ryche, την πρώτη φορά που άκουσα το Tornado είπα στον φίλο μου: Ε, τι ήταν αυτό; ΞΑΝΑΒΑΛΤΟ!! Και κάτι ακόμα, ξέρω πως δεν είναι δίδυμο κιθαριστικό, αλλά ένα απ’ τα καλύτερα ΦΩΝΗΤΙΚΑ δίδυμα στην ιστορία της ροκ, είναι αυτό των Tate - De Garmo… Εβλεπα το Operation: Livecrime (την πρώτη φορά) και έπαθα πλάκα! Ο De Garmo, θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ να ήταν ο τραγουδιστής των Ryche… ΑΝ δεν είχε για lead τραγουδιστή μία απ’ τις καλύτερες rock φωνές EVER! 8) Πάντως, έδεναν καταπληκτικά οι -υπέροχες- φωνές τους…

Το solo του Painkiller πιστεύω προδίδει την απάντηση μου. 8)

Πες τα ρε. Επιτελους βρεθηκε κι ενας αλλος που το εχει προσεξει. Παρε ενα οποιοδηποτε live των Ryche στην μετα-DeGarmo εποχη. Πιο κουφιο ηχο δεν θ’ακουσεις. Δεν υπαρχουν στην ουσια background φωνητικα. Μεγαλη η απωλεια του Χρησταρα, οχι μονο για την κιθαρα που επαιζε (κι εγραφε). Επισης αψογο διδυμο φωνητικων το Mercury-Taylor. (και May ενιοτε). Ο Taylor θα μπορουσε να τραγουδαει σε οποιοδηποτε blues-rock συγκροτημα. Αλλα οταν εχεις μπροστα σου τον υψιστο, που πας ρε…

όχι και όλοι. :wink:[/quote]
__Σωστοοοος! 8)

__Ryche, την πρώτη φορά που άκουσα το Tornado είπα στον φίλο μου: Ε, τι ήταν αυτό; ΞΑΝΑΒΑΛΤΟ!! Και κάτι ακόμα, ξέρω πως δεν είναι δίδυμο κιθαριστικό, αλλά ένα απ’ τα καλύτερα ΦΩΝΗΤΙΚΑ δίδυμα στην ιστορία της ροκ, είναι αυτό των Tate - De Garmo… Εβλεπα το Operation: Livecrime (την πρώτη φορά) και έπαθα πλάκα! Ο De Garmo, θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ να ήταν ο τραγουδιστής των Ryche… ΑΝ δεν είχε για lead τραγουδιστή μία απ’ τις καλύτερες rock φωνές EVER! 8) Πάντως, έδεναν καταπληκτικά οι -υπέροχες- φωνές τους…[/quote]+1!
Kai egw to prosexa kai mou fanike toso kalh pou ypopsiastika prohxografhmena baacking vocals!

όχι και όλοι. :wink:[/quote]
__Σωστοοοος! 8)

__Ryche, την πρώτη φορά που άκουσα το Tornado είπα στον φίλο μου: Ε, τι ήταν αυτό; ΞΑΝΑΒΑΛΤΟ!! Και κάτι ακόμα, ξέρω πως δεν είναι δίδυμο κιθαριστικό, αλλά ένα απ’ τα καλύτερα ΦΩΝΗΤΙΚΑ δίδυμα στην ιστορία της ροκ, είναι αυτό των Tate - De Garmo… Εβλεπα το Operation: Livecrime (την πρώτη φορά) και έπαθα πλάκα! Ο De Garmo, θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ να ήταν ο τραγουδιστής των Ryche… ΑΝ δεν είχε για lead τραγουδιστή μία απ’ τις καλύτερες rock φωνές EVER! 8) Πάντως, έδεναν καταπληκτικά οι -υπέροχες- φωνές τους…[/quote]
Οντως ο DeGarmo βοηθαγε πολυ τον Tate στα live με τρομερα δευτερα φωνητικα, σε καποια σημεια τραγουδαγαν μαζι και ηταν τρομεροι, και αυτο οχι μονο στα τραγουδια του Operation: Mindcrime αλλα και σε αλλα οπως στο The Thin Line αν δεις το Live video απο το Building Empires καποια σημεια τραγουδαν μαζι (πριν το ρεφρεν) εκει ειναι απιστευτοι και οι δυο τους, Chris γυρνα πισω (αν και τον Stone τον εχω συμπαθησει).

Να δύο δίδυμες με εξαιρετικές δυνατότητες στην κιθάρα κιόλα.

Maiden δισολίες και αγιος ο θεός! :smiley:

__Αχα!

__Δηλαδή αυτές οι δίδυμες είναι καλές στα “δισολίδια” ή στα “διψ-φτου ντροπή”!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Loureiro/Bettencourt
Mustaine/Friedman
Matheos/Aresti
DeGarmo/Wilton

H γνώμη μου γνωστή

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Έγραψε!!!Βασικά ο Taylor θα μπορπούσε άνετα να ήταν τραγουδιστής σε κάποιο άλλο συγκρότημα και να θεωρείτο(δεν ξέρω αν ισχύει αυτή η λέξη…)από τις φωνάρες…Από εκεί και πέρα οι Queen σε κάθε συναυλία είχαν απίστευτη φωνητική απόδοση…

Όσο για το topic θα έλεγα Andy LaRocque/Pete Blakk από King Diamond(Βασικά με όποιον άλλο-πλην Denner-έχει παίξει ο Larocque)

Τρομερό δίδυμο Hermann Frank και Wolf Hoffman (Accept)

Danny Whitten (R.I.P.) - Neil Young (Crazy Horse)

Dickey Betts - Duane Allman (Allman Bros Band)

Andy Powell - Laurie Wisefield (Wishbone Ash)

Scott Gorham - Brian Robertson (Thin Lizzy)

Peter Green - Jeremy Spencer (Fleetwood Mac)

Slash - Izzy Sttradlin (G N’ R)

Tipton - Downing (Judas Priest)

ειπες μεγαλυ κουβεντα! :wink:

Smith/Murray FYSIKA! Ma pws tous 3exnate?
Ok yparxoun isa3ioi alla smith/murray koryfh
(oxi dn eimai kollhmenos me maiden :stuck_out_tongue: )

Dave Murray & Adrian Smith [Iron Maiden]

Το ξέρω, δεν το περιμένατε… :roll: :roll:

Λείπει όμως των Metallica το δίδυμο Hetfield & Hammett…

Ο Frank Bornemann είναι καλύτερος. Κάνει για δύο

θα με πειτε κολλημενο αλλα σα τις ριφαρες του mustaine και τα σολιδια του friedman δεν εχει8)

Εννοείται ότι γαμούσαν τα παλικάρια μαζί!
Αδυναμίες κι αυτές!