Νέες Κυκλοφορίες 2013

Ας σηκώσουμε το μεσαίο δάχτυλο ψηλά λίγο

Coming Soon (greek releases όλα):

[B]Cut Off - Sick Of This Life LP
Conspiracy Of Denial - s/t LP
Επιθανάτιος Ρόγχος / Τελευταίος Αιώνας - Split LP
Πανδημία - Μοντέρνα Πανούκλα LP
Gutter / Dirty Wombs - Split LP[/B]

γαματοι οι heaven’s basement!!!
και ωραια φωνη!!!

ω και conspiracy!!!όλα τα περιμένω πως και πώς αλλά στη καρδιά υπάρχει μία θέση…!!!

<3<3<3:p

To conspiracy λίγα σημεία που έτυχε να ακούσω ήταν εντυπωσιακό.

Να ξέρετε πάντως ότι και τα πέντε βρίσκονται σε τελικό στάδιο!

Ααααααιντε!

πρόσθεσε και [B]Hellstorm / Panikos.[/B]

Το split E.Ρ.-Τ.Α. θα βγει τελικά; 2 χρόνια το λιβανίζουνε, νόμιζα ποτέ δε θα το βλέπαμε στην τελική του μορφή.

ναι ναι θα βγει, σύντομα λένε οι πηγές, κι εχω δει και εξώφυλλο, οπότε

Πολύ δυνατό το [I]κομμάτιον[/I] stooges ε.

[B]Boris - Präparat[/B]

Το καινούριο [B]Light Bearer[/B] πώς σας φάνηκε; Αν το ''Lapsus" ήταν απλά καλούτσικο αυτό μες στη μετριότητα μου φάνηκε… Δεν ξέρω, το έχουν παραξάνει με τα ξεχειλωμένα κομμάτια, ήδη από το “Inle” με κούραζε αυτό, πόσο μάλλον εδώ. Όχι ότι γενικά με χαλάνε τα μεγάλα κομμάτια, αλλά αυτοί πλέον έχουν πέσει πολύ στις μελωδίες και τα riffs, πολύ ανέμπνευστα. Θα το ακούσω κι άλλο μπας και, αλλά δύσκολο μου φαίνεται.

SubRosa enter the studio today to begin recording the follow-up full-length to “No Help For The Mighty Ones”.

Δίσκος της χρονιάς από τώρα.

δε μπαίνω καν στον κόπο. Από το λαπσους με κουρασαν

Εύκολα


Κυκλοφορούν εκεί έξω και δείχνουν δοντάκια, ψάχνουν για λευκό κρέας, Χεντριξικοί του κόσμου ενωθείτε, ο μάγκας στα δεξιά δείχνει δοντάκια μέσα στο δισκίο.

Λοιπον, καινουριος δισκος απο τους [B]The Men[/B] με τιτλο [B]“New Moon”[/B]

[SPOILER]
[/SPOILER]

To μπασταρδεμα αναμεσα Sonic Youth, Rolling Stones, Buzzcocks (κα γενικα πρωιμο ποπ πανκ), MC5, Hawkwind, Replacements και τα ρεστα καλα κρατει, μονο που προστεθηκαν και φυσαρμονικες για να γινει εντονη η παρουσια και του θειου Neil Young, αλλα και των 70ς γενικοτερα

Σαν υφος, δηλαδη, παρομοιο με το περσινο Open Your Heart, με τους ρυθμους καπως πιο πεσμενους, να λεμε αληθεια, αλλα με πιο πιασαρικες συνθεσεις.

Επιτελους, μια λογικη συνεχεια στο υλικο τους, δηλαδη, περα απο την ποιοτητα που παντα υπηρχε …απλα, δειχνουν να κατασταλλαξαν στον ηχο και το ειδος που θελουν να παιξουν κι αυτο ειναι σημαντικο για τη μπαντα.

btw, να θυμησω οτι σε οσους αρεσει ο δισκος, μαλλον θα μπορεσουν να ακουσουν μεγαλο μερος του λαηβ σε Αθηνα και Θεσσαλονικη τελη Μαρτη.

[B]Half Angel Half Light[/B]

[B]edit[/B], γιατι δεν ειναι απλα καλος, αλλα ΓΑΜΑΕΙ :smiley:

Sigur Ros τον Ιούνιο με το πρωτο δείγμα να δείχνει την αλλαγή κατεύθυνσης που έλεγαν.

[B]Kveikur[/B]

[B]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Oc6zXSdYXm8[/B]

Απαραίτητη η αλλαγή κατεύθυνσης μετά το τελευταίο που επαναλαμβανόταν σε ανησυχητικό σημείο και δεν είχε τίποτα να προσφέρει.

Ωραίο το καινούργιο κομμάτι και ωραίο το εξώφυλλο. Είμαι αισιόδοξος.

οντως ρε παιδί μου, πολύ ambient εμμονή εδώ και 2 δίσκους. οχι πως δεν γάμαγε έτσι…
έφυγε και ο Sveinsson (πληκτράς) που είχε επιρροή στις συνθέσεις

αναμένουμε

Βγηκε

[B]Zozobra[/B] εκεί έξω.