Φωτογραφίες

Εχω παει 2 φορες Κερκυρα,τα σπαει ασχημα…

στο πολεμικο μουσειο στην 3ημερη…το γυμνασμενο χερι ειναι δικο μ…το αλανι με τα ασπρα δεν θυμαμαι πως το λενε…

XAXAXAXAXAXA.Παπαρδελας αξια ρε.

4 χρόνια πριν είχα πάει κι εγώ στη Σερβία. Στο Βελιγράδι είχε ραγίσει η καρδιά μου. :frowning:
Θύμιζε Αθήνα τις πρώτες μέρες μετά το σεισμό του 99, αλλά στο πολύ χειρότερο.
Έλεγα ο χρόνος θα επουλώσει τις πληγές των Σέρβων.
Δυστυχώς ακόμα έτσι είναι… :frowning:

Πιο πολυ αυτο που με σοκαρε ειναι οτι οι Σερβοι για να ταξιδεψουν χρειαζονται βιζα…ακομα και για ευρωπαικες χωρες…ακομα και για Ελλαδα που και καλα ηταν κρατος-φιλος… Νιωθουν σα να βρισκονται σε κελι οπως μου ειπαν…Και ειναι τρομερο να ξερεις οτι εσυ ταξιδευεις παρα πολυ ευκολα (και ειδικα εντος ευρωπης ακομα και σε χωρες εκτος ΕΕ χωρις ακομα και διαβατηριο) και να βλεπεις νεους ανθρωπους με διψα για ταξιδια εγκλωβισμενους…

Μου είχε δείξει κι ένας φίλος μου φωτογραφίες από αντίστοιχα κτήρια στο Βελιγράδι. Ποτέ δε θα ξεχάσω εκείνες τις μέρες.

Τέσπα, όσο για τη βίζα, το θέμα είναι πόσο εύκολα δίνεται! Γιατί πχ, για να πας από εδώ Αμερική, είναι πλέον τελείως τυπική. Ισχύει αυτό για τη Σερβία;

Σωστό αυτό που λες.

Και ένα τελευταίο, δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς, αλλά η αύρα των ανθρώπων αυτών, η “κοψιά” τους ρε παιδί μου, έδειχνε πόσο πολύ βασανίστηκαν από όλα αυτά τα χρόνια πολέμου. Το 'βλεπα στα μάτια τους, ακόμα κι όταν γελούσαν, πόσο πολύ τους στοίχησε αυτό. Ένα περίεργο μείγμα περηφάνιας και απογοήτευσης… :frowning:

οφτόπικ τέλος.

:stuck_out_tongue: εντωμεταξυ η ξεναγος ελεγε μην αγγιζετε τπτ…και εγω κρυβομουν πισω απτα αγαλματα και εβγαζα τα χερια μ και εξυνα ολο το αγαλμα…πρεπει να υπαρχει και βιντεο…θα το ψαξω…

Γιατί ξερωγω?

----------------------------------------------------------------------------------

Πεθαίνω!!!

υπερεπος
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχ

:lol::lol: και εγώ πεθαίνω.


Now playing: Shinedown - What a Shame
via FoxyTunes

Ποναει το στομαχι μου.

Οι τελευταίες δύο ανασταίνουν νεκρούς!

:lol3::lol3::bow2:

Επος ! Αποθηκευτηκαν ηδη !

:lol3: :lol3: :lol3:

:lol3: :lol3: :lol3:

νταξ οι φωτο τα σπασαν.

Ο isis πηρε νεα μηχανη, επιτελους DSLR, και τη δοκιμαζει Μεγαλη Παρασκευη καταγραφοντας το εθιμο των “χαλκουνιων” στο Αγρινιο.

η Ίσις θα ηταν καλό να μην εκανε τις φωτο resize…[-X

:stuck_out_tongue: :lol:

Η Isis εχει τσουτσουνι και ειναι αγορακι!