Καλύτερες ατάκες που έχετε ακούσει ή πει!

Η μανα μου ειναι καθηγητρια στο 2ο Λυκειο Αμαλιαδας. Οταν λοιπον πριν καποια χρονια ο Νικος ηταν 2α Γυμνασιου σε ενα διαλειμμα ερχεται μια κοπελα απο το Λυκειο τσαντισμενη προς το μερος μου κ μου κανει “Γαμω το μ_ _ _ ι της μανας μου μαλακισμενο, παλι με εκοψε η καργιολα η μανα σου μπλα μπλα!” ή κατι τετοιο…τα παιρνω λοιπον κ εγω, της τραβαω ενα μπουκετιδι κ της ανοιγω την μυτη. Το κακο ηταν οτι στεγαζοταν το Γυμνασικο κ το Λυκειο στον ιδιο χωρο κ το μονο που ηθελαν οι “μεν” ηταν μπλεξηματα με τους “δε” μιας κ παντα ειχαν μια κοντρα να υποβοσκει. Κ μας πανε κ τους 2 στον διευθυντη του γυμνασιου…

Εγω κλασμενος σε ολο το δρομο γιατι νομιζα οτι θα φαω καμια αποβολη για το ολο θεμα…

  • Ντουφας γιατι βαρεσες την κοπελα;
  • Γιατι ειπε αυτο κ αυτο…
  • [Γουρλωνει τα ματια…] Τα ειπες αυτα; [ρωταει την κοπελα]
  • Ναι! Τα ειπα! [Λεει η αλλη!]
  • Ακουσε να δεις κοπελα μου, τα αγορια του μουνι της μανας το εχουν ιερο! Φυγετε τωρα κ οι 2 απο τα ματια μου κ να του ζητησεις ευχαριστω που σου ανοιξε μονο τη μυτη!

ΙΜΒΑ διευθυντης!

:-s

.

ΠΩ ΡΕ ΦΙΛΕ!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!

:blues::|:trombone:

σχολείο… νομίζω 2α λυκείου.
έχουμε φυσική γενικής, πρώτη ώρα…
γράφει η φυσικός στον πίνακα μια άσκηση, οι μισοί κοιμούνται…

φυσικός:
-αυτό + αυτό … μπλαμπλα… ταχύτητα… κλπ ΙΣΟΟΟΟΝ=???

εμείς:
-… (σιγή)

φυσικός:
-… κι εκείνοι δεν απάντησαααν…

λυπάμαι που δεν ήσουν εκεί να την ακούσεις…

είχε και χαρακτηριστική φωνή…

σημερα στα αγγλικα καναμε listening και εγω σαν καλος μαθητης κρατουσα σημειωσεις…
καποια στιγμη γραφω την φραση “maintain privacy”.
το κοιταζει η διπλανη μου και ρωταει
“τι θα πει maintain? δεν ειναι αυτο που φωναζε ο κοσμος στους διδυμους πυργους???”

:lol::lol:#-o

το σκηνικο εχει ως εξης…παμε με τον κολλητο μου να παιξουμε ενα παιχνιδι με αμαξια σε playnet και το εχει ενας τυπος τελειως λιωμενος ο οποιος εχει γινει ενα με τον διπλα καναπε και παιζει προ μονος του(πολυ πελατεια…)

ο κολλητος μου ειχε φαει μια καλη στην προπονηση μποξ και ειχε πρησμενο ματι και ψιλοζαλιζοταν κατα διαστηματα…

ο διπλα το ειχε συζητησει πιο πριν και ειχε μεινει εκει…

οποτε μιλαω εγω με τον κολλητο μου και μου λεει…
-πωωωω…τι λες να παρω?(εννοουσε αμαξι)
του λεω -παρε lexus…
και πεταγεται ο καμμενος και λεει…οχι ρε lexus σ’αυτη την κατασταση…θα σε χαλασει!!
(…εννοουσε το ναρκωτικο…)

πεθανα!!!

Σε γνωστό ροκ μπαρ φίλος λέει σε φίλη όχι και απολυτα σχετική με το άθλημα να πάει στον dj και να του πει να παιξει κάτι απο stoner

Ακολουθεί ο εξής διάλογος:

Φίλη - Θα παίξεις κάτι απο stoner να μπορείς σε παρακαλώ
Dj - Σε ποια μπάντα παίζει ο stoner ??
Φιλη - [mode μάθε μπαλίτσα άσχετε on] Δεν παίζει σε μπάντα, είναι η μπάντα [-X !!!

Χθες με τον πατερα μου το βραδυ
-μπαμπα να παρουμε μαιμου?
-παρε 2 να χουμε 3…

:lol: :lol: :lol: :bow2: :bow2: :bow2: :lol3: :lol3:

:lol::lol::lol:
πρεπει ναναι τουλαχιστον ο 2ος που σε λεει μαιμου:p

:lol::lol:

αν το περιστατικο ειναι real και ο πατερας σου απαντησε και γρηγορα, εχεις τον ποιο cool πατερα ever…

:slight_smile:

πριν λιγο στο τοπικο πρωταθλημα μπαλας…
ενας παικτης παθαινει κραμπα και χτυπιεται κατω σαν τρελος, τρεχουν οι γιατροι και οι αλλοι παικτε

συμμαθητης διπλα μου : καλα ρε, θα γεννησει αυτος?!:lol:

σημερα στον φουρνο…

-λιγο καμμενο δεν ειναι το ψωμι σημερα?

-στηριζουμε μουντιαλ 2010

Διάλογος ανάμεσα σε δημοσιογράφο και Άντζελα Δημητρίου (της οποίας έχουν ληστέψει το σπίτι).

Δημοσιογράφος: -Σας αναγνώρισαν οι ληστές?
Άντζελα: - Όχι, φορούσαν κουκούλα.

Ατάκα σε βίντεο κλάμπ εχτές:

-Βλέπω την γέννηση σου…τσόντα!