Απίστευτα γκολ!

Ίσως το καλύτερο σέντερ φορ που έχω δει ποτέ, τεράστιος παίχτης. Βίντεο με ψωμί, δείχνει μόνο γκολ χωρίς πολλά φρου-φρου, ο Μάρκο τα είχε όλα, πόδια, κεφάλι, αντίληψη, ταχύτητα, μαχητικότητα, μυαλό, ασύλληπτος παίχτης.

14 Likes

Αέρινος και ατσαλακωτος ο μεγάλος Μάρκο, είναι από τους λίγους παλιούς σταρ που, όχι μόνο θα μπορούσε να διαπρέπει και στο σημερινό ποδόσφαιρο, αλλά αν έπαιζε τώρα θα είχε πιθανότατα ακόμα εντυπωσιακοτερη πορεία.
Δυστυχώς όταν ήταν εν ενεργεια, οι επιθετικοί ήταν στο έλεος των χτυπημάτων από τους αντιπάλους, γι αυτό ταλαιπωρηθηκε από τραυματισμους που ηταν άλλωστε και η αιτία για το πρόωρο τέλος της καριέρας του σαν παίκτης

7 Likes

αυτό το ψαλιδάκι με τη φανέλα του Αγιαξ στο 2:30…

1 Like

Φαίνονται και τα δέντρα έξω από το γήπεδο! Έχει και κάτι συνεχόμενα από το 4:28 και από το 5:14, χάρμα οφθαλμών.

Εδώ τα 4 γκολ που έβαλε στο τελευταίο ματς της καριέρας του (που δεν το ξέραμε, τότε, τραυματίστηκε λίγες μέρες μετά). Το πρώτο απίστευτο 1-2 και πλασέ πέφτοντας, το τρίτο ένα από τα πιο γνωστά του.

2 Likes

Καλή συζήτηση αυτή, van Basten δεν έχω προλάβει αλλά από τα 90s και έπειτα είναι ξεκάθαρα ο Ρονάλντο και οι άλλοι αν μιλάμε για 9άρια, ακόμα και με διαλυμένα γόνατα :stuck_out_tongue:

4 Likes

Απίθανος Μάρκο.
Πιτσιρικάς είχα την ευκαιρία να τον δω παρέα με τον πατέρα μου σε έναν τελικό κυπέλλου κυπελλούχων στο ΟΑΚΑ τον Μάιο του 1987 στον οποίο σκοράρει το μοναδικό γκολ του τελικού και σηκώνει την κούπα με τον Άγιαξ!

Παστέλι Μάρκο κάπου στο 04:00.
Με διαφημιστικές πινακίδες Camel και Commodore! :sweat_smile:

6 Likes

Απιστευτο γκολ ρε, τρομερα δυσκολη κεφαλια. Αυτη η παιχτουρα σταματησε στα 28, αμαρτια.

2 Likes

Έλα ρε υπάρχει τέτοια θρεντάρα.

Σπάω το σερί του τεράστιου Μάρκο αλλά συνεχίζω σε οράνιε ρυθμό

και γενικά

ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ

τυχαίο tag και σε @martian @JTN να χύσουν και αυτοί δάκρια χαράς (σόρυ αν ξεχνάω κανονιέρη φορουμικό)

5 Likes

Βέβαια εδώ Φαν Μπάστεν και Γκούλιτ δεν μπόρεσαν να κάνουν τίποτα απέναντι στα πάντσερ.

Κάτι κάναν

tumblr_makeklaL661qikcuzo1_400

1 Like

4 Likes

το 6-1 του Gnabry

κι αν βρει καποιος replay ας ποσταρει

3 Likes

Πασάρα ο Χάρης πριν όμως ε…

Λοιπόν είδα τον Kluivert παραπάνω, και θυμήθηκα πιτσιρίκος που έβλεπα συνέχεια αυτό σε vhs

Κάποια στιγμή εκεί πριν το 0-1 στον Άγιαξ, δείχνει κάποια γκολ του Άγιαξ και πάντα μου είχε κολλήσει αυτή η γκολάρα που έχει βάλει ο Kluivert…

…με λίγο ψάξιμο τώρα, δεν το είχε βάλει ο Kluivert τελικά, αλλά ο Finidi

Έτσι το είχε παστελώσει και ο Κρέσπο το 3-0 στον τελικό το 2005, νομίζω είναι ο αγαπημένος μου τρόπος που έχω δει να μπαίνει γκολ, έχει τόσο στυλ

Πόσες φορές είχα προσπαθήσει να το κάνω κι εγώ αυτό το πράγμα και κατέληγα απλά να γυρίζω τον αστράγαλο μου :stuck_out_tongue:

2 Likes

Λογικό, δεν την μυρίζεις και πολυ

2 Likes

Εχω βρει αλλα λογικα δε θα παιζει Ελλαδα. Εχω βαλει πολλακις στιγμιοτυπα απο αμερικανικα καναλια, και με εχετε ενημερωσει οτι δεν τα ανοιγει σε σας.

ΓΚΟΛΑΡΑ εννοειται του Γκεναμπρι… με αρκετη δοση τυχης επισης, καθως η αντιδραση του δειχνει οτι δεν πηγαινε ακριβως για σουτ, αλλα για κατι σαν κοντρολ. Γκολαρα ουτως ή αλλως.

Αν θες να σου μαθουμε εγω κι ο kbil πως γινεται, πες ε

2 Likes

Μάλλον επειδή με αυτούς που παίζω πρέπει να κάνω τον Λιτμανεν, τον Κακά, τον Φινιντι και τον Κρέσπο ταυτόχρονα

1 Like

Μία ίσον καμία, λένε.

1 Like