Κύπελλο ποδοσφαίρου ω ρε

Εγώ πάλι θεωρώ πως ο Σεγγούρα διάβασε άψογα τον Άρη και για αυτό σήμερα ήταν ανύπαρκτος… Έγινε και η ζημιά με τη μπάλα όπου δε μπορούσαν οι παίκτες να κάνουν κοντρόλ καλά καλά και έδεσε το γλυκό.

Πολύ εύκολα το πήρε ο Ολυμπιακός, πολύ πιο εύκολα από ότι περίμενα. Επιμένω πως ο Ραούλ Μπράβο είναι το καλύτερο αριστερό μπακ αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα και του χρόνου αν είναι υγιής θα είναι βασικός και αναντικατάστατος. Νομίζω φάνηκε για άλλη μία φορά το δόγμα του Κόκκαλη. Ουδείς αναντικατάστατος. Δεν ένιωσα καμία στιγμή πως μας έλειψε ο Λεμονής ή ο Λούα Λούα…

Άντε να περάσει ο καιρός να ξεκινήσει το Euro, να χαρούμε και εμείς καθόλου…

Τι πα να πει “το χειροτερο παιχνιδι του Αρη”?. Μεχρι το 60’ ο Θρυλος επαιξε παρα πολυ καλα. Και οταν ο Θρυλος παιζει καλα, δεν υπαρχει αλλη ομαδα στο γηπεδο. Μετα καναμε πλακα.

Αυτα.

έβλεπες καμιά κασέτα από το μακρινό παρελθόν ? 8O 8O 8O

το ταμπούρι του Α ημιχρόνου έτσι λέγεται τώρα ? που 'σαι ρε Σάντος άρχοντα, τώρα δικαιώνεσαι

Παει να πει οτι ο Αρης που ειδαμε σημερα δεν ειχε σχεση με τον Αρη που ειδαμε για παραδειγμα στα πλει οφ η στο μεγαλυτερο μερος του πρωταθληματος.

Καλα μην τρελαθουμε δεν επαιξε και καμια μπαλα ο ολυμπιακος,απλα εδωσε χωρο,πιεζε ψηλα στο κεντρο κ οταν χανανε την μπαλα οι παικτες του Αρη εβγαινε στην κοντρα.

ακόμα και σε χάλια κατασταση και χωρις προπονητη ο αρης δεν μπορεσε να κανει τπτ. λυπαμαι αυτους που στο στοιχημα παιξανε αρη, γιατι ολη αυτη τη βδομαδα νομιζω παιχτηκανε περισσοτερα υπερ του τουλαχιστον εδω στην ελλαδα.

ο Γκαλετι οταν παιζει σοβαρα δεν εχει αντιπαλο.

και επίσης η άμυνα του κοιμήθηκε και στα 2 γκολ…σε τέτοια ματς απαγορεύεται να είναι ο αντίπαλος ΜΟΝΟΣ στην περιοχή…

το χασε το ματς ο μπαγεβιτς για μενα…κι ομως στο ποιο κρισιμο παιχνιδι του αρη υποτιμησε το ολυμπιακο, επαιξε ανοιχτα,εγινε το 1-0 στις αντεπιθεσεις κι ολα τελειωσαν…
μαλλον δεν μπηκε στο κοπο να δει πως επαιζε ο ολυμπιακος στο ch.l…

οσων αφορα τον σεγκουρα που λεει ο karvou εκανε το αυτονοητο και εστεισε τον ολυμπιακο αμυντικα για να παιξει με αντεπιθεσεις<η ομαδα επαιζε με αυτοματο πιλοτο ουσιαστικα>…ακριβως δηλαδη οπως επαιζε ο λεμονης που σημερα νομιζω αποδειχτηκε η μαλακια του κοκκαλη που τον εδιωξε…

Μα…

ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΦΙΛΙΚΟ! ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ!!!

Αχ, ποσο ποναει φιλοι αντιολυμπιακοι!!!

Ως πότε θα πικραίνεις τους οπαδούς σου??γιατί να αγαπώ μια ομάδα που μου έχει προσφέρει τόσες κακές στιγμές…Θα είμαι όμως πάλι εκεί του χρόνου να φωνάζω για σένα!!

ΑΡΗ ΘΥΜΗΣΟΥ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

ασε εχω γινει χαλια που το πηρε ο αλιμπιακος και το χασε ο αρης…:slight_smile:

Μπα.
Σε καταλαβαινω.

Απο τη Σκυλλα στη Χαρυβδη. :slight_smile:

Ρε ΚρισΠ αν το έπαιξε καλά σημαίνει ήταν καλά στημένος στην άμυνα, τότε πάσο.

Αλλά καλά δεν έπαιξε. Μόνο ο Γκαλέτι έπαιξε καλά

Που παμε με βασικη Χαβιτο,Σιστον,και ΚΥΡΙΩΣ τον απειρο Καραμπελα να μαρκαρει τον Γκαλετι(ο οποιος πηρε τον τελικο μονος του.)??
Και με εναν Κοκε μονο του μπροστα να βολοδερνει?Οεο?
Οταν ειδα την βασικη ενδεκαδα ξενερωσα τη ζωη μου.Ο μονος που προσπαθησε να παιξει απο μας ηταν ο Καλβο.Που μπηκε στο 60φευγα.Οι υπολοιποι ηταν τραγικοι.Ακομα και ο Αβρααμ και ο Ροναλντο σημερα καναν κακιστο παιχνιδι.

Δεν το αξιζαμε σε καμια περιπτωση,τοσο τραγικα εχουμε να παιξουμε απο το Μοναχο.Αλλα σημερα η ξενερα ειναι πολυ μεγαλυτερη.

Και νταξει,καλη η καζουρα,αλλα το “Σημερα ο ολυμπιακος επαιξε πολυ καλα” ειναι αστειο ε.
Αλλα το αξιζε περισσοτερο.Εκλεισε πολυ καλα το κεντρο και δεν μπορουσαμε να περασουμε μπαλα,και εβγαλε μερικες καλες αντεπιθεσεις που εκαναν την αμυνα μας μπαχαλο.

Και κατι αλλο,που δεν εχει καμια σημασια,αλλα νταξει.Το πεναλτυ που δοθηκε κατα του Σιστον ποιος το ειδε και δε γελασε?

2 γκολ, 1 δοκάρι, 1 πέναλτυ και 3-4 βαρβάτες φάσεις για μένα δείχνουν και καλό στήσιμο στην επίθεση…

Έλα ρε τζιμ, μέχρι το 60 λέμε που παίχτηκε μπάλα. Τώρα αν μετράς το χαμένο πέναλτυ που ήταν και αμφισβητούμενο σε μια αντεπίθεση όταν είχε βγει όλος ο Άρης μπροστά…

αυτό λέω τώρα και στο ΜΣΝ. Του Ολυμπιακού το πέναλτυ είναι ίδιο με το πέναλτυ που κέρδισε ο Σεϊταρίδης στο Πορτογαλία- Ελλάδα στο Euro. Φρενάρει ο επιτηθέμενος και τον μπουρδουκλώνει ο αμυνόμενος. Το ότι δεν έχει πρόθεση δε σημαίνει πως δεν είναι φάουλ μέσα στην περιοχή.

Από την άλλη, εγώ δε θα έδινα το φάουλ στον Παπαδόπουλο από όπου προήλθε το 2ο γκολ…

Το ότι είχε βγει όλος ο Άρης μπροστά δε μου λέει κάτι εμένα. Και ο Ολυμπιακός ήταν όλος πίσω. Πάντως, για να πω και εγώ τη βλακεία μου, αν σήμερα είχε παίξει ο Λεονάρντο και ο Σέζαρ, θα το είχαμε φάει το γκολ!

φιλοι αρειανοι…δυστυχως τα πραγματα ειναι πολυ απλα…στο ποδοσφαιρο δεν ειστε μεγαλη ομαδα,και ουτε εχετε βαρια φανελα…δεν εχετε ουτε ιστορια ουτε τιποτα…

στο κυπελλο εχετε 8 τελικους απ του οποιους οι 2 ειναι το 1931-32 και οι 3 προπολεμικοι…το ιδιο και τα πρωταθληματα επι κατοχης…

ομαδες οπως λαρισα με πρωταθλημα το 85 και κυπελλο,και ηρακλης με χατζηπαναγη εχουν πολυ μεγαλυτερη ιστορια…

δυστυχως αυτη ειναι πραγματικοτητα…και αποδειχτηκε και σημερα…

ΥΓ>παραδεχομαιπαντως οτι στο μπασκετ μαζι με τον παναθηναικο ειστε οι 2 μεγαλυτερες ομαδες…αλλα ως εκει…ετσι κι αλλιως ο πυρηνας τον οπαδων σας δημιουργηθηκε την τελευταια 15-20ετια λογω γκαλη,γιαννακη κ.λ.π.

δεν θελω να σας προκαλεσω αλλα η πραγματικοτητα ειναι αυτη δυστυχως για σας…

Οοοοκεη.

Ρε αει σιχτιρ!!!που έχεις και άποψη

Έτσι. Χο χο χο. Ό,τι και να κάνετε, σε όποια κατάσταση και να είστε, πάντα την πλάτη μας θα βλέπετε όλοι ρε!!!