ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2014

αμα βγαζεις το Λαβετσι για να βαλεις τον καραγκιοζη τον Αγκουερο αυτα παθαινεις
κριμα για τον Μασερανο και μονο τι εκανε το ατομο σημερα
ο Μεσι σκετο ξερασμα σημερα (το πιασατε ε;)

Με τον αγκουερο τη παλιόπουστα έχω θεμα και εγω . Κρίμα για τον μεσι και το λαό της αργεντινης .

Ο Μέσι για τι ακριβώς πήρε τη χρυσή μπάλα; :-k

Αυτα παθαίνεις οταν παιρνεις τον καραφλοκοτσιδούλη και αφήνεις τον Τέβεζ σπιτι του.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ως ο καλυτερος παικτης, και ο Ν. το χρυσο γαντι ως ο καλυτερος γκολκηπερ, ενω ο ροντριγκεζ το golden boot

Πολυ σωστος ρε φιλε αυτο σκεφτομουν τωρα εχω αρρωστησει γαμω την πουτανα μου

Μωρή καργιολα μερκελ παλι πρώτη μούρη εισαι !

Κοιτά μια φάτσα που εχει ο χαζός ο γκετσε ρε ! Θα τρελαθω

μαλλον το χρυσο αρχιδι ηταν αυτο που πηρε ο μεσι

Κορυφαίο σύνολο η Γερμανία αλλα κανενας απο αυτούς δεν ειναι ο παίχτης ηγέτης.
Ίσως μονο ο Neuer.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελικα στην Ευρωπη το τροπαιο. Η Γερμανια εσπασε αιωνια παραδοση.
Θα καει το Βερολινο σημερα!

επιτελους το πηραμε γαμω την κοινωνια μου

ΜΕΡΚΕΛ ΚΑΡΓΙΟΛΑ Ο ΜΕΣΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!

(κλαιω λιγο με ελληναραδες στο φβ)

στα του παιχνιδιού με όση συμπάθεια και αν έβλεπα την αργεντινή κυρίως για την ψυχή της, το πήρε η καλύτερη ομάδα στη διοργάνωση. Μπράβο τους!

Ειχαν ευκαιριες και οι δυο ομαδες αλλα η Γερμανια το πηρε δικαια το κυπελλο.
Στο τελος ειχε περισσοτερες δυναμεις και πολυ πιο καθαρο μυαλο σε ολο το ματς
γενικοτερα.Διαφωνω οτι δεν εχει κανεναν παιχτη ηγετη μιας και Νοηερ,Λαμ,Σβαηνσταηγκερ,Κλοζε,Μιλλερ ειναι εκει στα μεγαλα ματς και παιζουν σαν
σκυλιασμενοι.

Ντροπη το χρυσο παπουτσι στον Μεσσι.Και παρτε του καποιος το περιβραχιονιο.
Φορ φακσ σεηκ δηλαδη και δωστε τον Μασερανο.

Υ.Γ. Ωραιοτερη στιγμη του τελικου το χειροκροτημα στον Κλοζε απο μεγαλη μεριδα
του γηπεδου.

ΟΧΙ ΡΕ!!!
:stuck_out_tongue:

απαράδεκτο το παπούτσι στον κοντό όντως.

α ρε ρόμπεν.

Αν ας πούμε με Νόιερ δεν πολυ-συμφωνώ για το χρυσό γάντι (θα έλεγα Νάβας ή Τσούα π.χ.) αλλά κι αυτός ήταν πολύ καλός …
Τότε με Μέσι για τη χρυσή μπάλα γελάνε και τα τσιμέντα του Μαρακανά, και φαίνονται για άλλη μια φορά η δύναμη των χορηγών όπως και κάθε χρόνο στο χρυσό παπούτσι που το μονοπωλούν 2 άτομα … αχ ρε Ρομπέν …

Δεν αντέχεται ο τρόπος με τον οποίο το έχασε η Αργεντινή.

Σπουδαία ομάδα - με όχι πολύ ταλέντο, αλλά σπουδαία ομάδα από πλευράς μαχητικότητας, πάθους και ψυχής, η οποία όμως πλήρωσε, όπως πληρώνει εδώ και 20 χρόνια, τις κλίκες, τα νταβατζιλίκια, τους διχασμούς σε μαραντονικούς και αντιμαραντονικούς, τα ξεκατινιάσματα. Κι έτσι, τι κι αν έχεις τον καλύτερο παίκτη στον κόσμο, τι κι αν έχεις ένα από τα καλύτερα αμυντικά χαφ στον κόσμο, τι κι αν έχεις ένα από τα καλύτερα αριστερά χαφ/εξτρέμ του κόσμου - όταν έχεις για προπονητή έναν yes-man που κάνει ό,τι του λέει η Ομοσπονδία και δεν παίρνει τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ, στο τέλος θα την πατήσεις με το χειρότερο δυνατό τρόπο: επειδή στην κρίσιμη στιγμή ο παίκτης που κλήθηκε να κάνει τη γαμημένη την τελική προσπάθεια ήταν ο ΡΟΝΤΡΙΓΚΟ ΠΑΛΑΣΙΟ. Τραβάτε στο διάολο λέω γω.

Άντε παιδιά, σε 24 χρόνια πάλι…

Εντωμεταξύ, ο Σβαϊστάιγκερ έφαγε περισσότερο ξύλο κι απ’τον Ρόκυ σε όλες τις ταινίες μαζί…

Μα ο Μέσσι χρυσή μπάλα τους χορηγούς μου μέσα ?? ακόμα και ο Lavezzi πολύ καλύτερος και ουσιαστικότερος ήταν σήμερα …

Πιο πολύ χάρηκα για την Ολλανδία χθες παρά σήμερα με τους Γερμανούς. Παρά ταύτα, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια, κυνήγησαν τη νίκη μέχρι τέλους. Και οι Αργεντίνοι, όπως το περίμενα, αντιστάθηκαν για πολλή ώρα, είχαν όμως αντιπάλους τους Γερμανούς.

Και σιγά τον Μέσσι, ε δεν είναι και κανας θεός πια - χωρίς να θέλω να πω κάτι για το παιχνίδι του. Σ’ αυτό το μουντιάλ, άλλος είχε το όνομα και άλλος την χάρη και ο Μέσσι είχε το όνομα, όχι όμως και την χάρη.

Επίσης, Ολλανδία = οφθαλμόλουτρο. Έκατσα και είδα και την απονομή χθες για να δω τους τερματοφύλακες. Τους συμπαθούσα που τους συμπαθούσα σαν ομάδα, μετά την Κόστα Ρίκα όμως έγινα φανατική. Είναι οι νικητές της καρδιά μας, λολ. <3

Γερμαναράδες αήττητοι, Αργεντίνοι όμως ψυχάρες!

Όση ώρα παρακολουθούσα δεν είδα καμιά σπουδαία φάση από μέρους του. Ο Γκέτσε, ό,τι και να λέτε/λέμε, έσωσε την Γερμανία δέκα λεπτά πριν το τέλος. Του αξίζουν αν μη τι άλλο συγχαρητήρια. Ενώ ο Μέσσι, τί; Ούτε μία φάση της προκοπής. Οκ, δεν ήταν χάλια, αλλά δεν ήταν κι αυτό που προσπαθούν με το ζόρι να τον κάνουν. Ε, δεν γίνεται απλά. ;p