Μουντομπάσκετ 2014

…πλάκα πλάκα μόνο οι Ισπανοί μπορούσαν να τους κοντράρουν, αλλά τους έφαγε η ατελείωτη αλαζονία τους:):!:

ο αντ1 μας κανει πλακα δεν εξηγειται αλλιως
μπορει να μου εξηγησει καποιος τι σκατα δικαιωματα αγορασαν; τους μισους αγωνες δεν τους εχει δειξει, ειναι δυνατον να μη δειχνουν τον ημιτελικο γαμω το σπιτι τους

E θα το δούμε σε καμια καφετέρια δεν έγινε και τίποτα. Τώρα περί αντ1 δεν ξέρω τι ακριβώς συμφωνίες έχουν κάνει.

Τι καφετέριες, ποστάρετε κανένα λινκ :frowning:

http://www.frombar.com/20140911/vv5411ebca223b79.25788338-890522.html

18 ποντους 3 λεπτα πριν το τελος του ημιχρονου. Το πανε κι αυτο για τσοντα οι Σερβοι!

Τελικά παίζει να μην φταίει ο πιο εύκολος όμιλος της διοργάνωσης που αποκλειστήκαμε

…πάει για τελικό η Σερβία…πόσοι το περιμέναμε αυτό?:):!:

Τρομερό ματς στα τελευταία λεπτά. Ό,τι σουτάρουν οι Γάλλοι μπαίνει

Tι ματσάρα έκανε ο Μπατούμ ρε μαλάκες. Κρίμα για την Γαλλία.

Να φάει σκατά το στρήμιν του livebasketball, πάνε τα τελευταία 4 λεπτά. :frowning:

ΕΠΙΚΟ παιχνιδι στο 4ο δεκαλεπτο και απο τις δυο ομαδες !!!
Ειδικα η επιστροφη της Γαλλιας με τα απανωτα τριποντα ηταν συγκλονιστικη !!!

…τώρα νομίζω 'οτι οι Σέρβοι δεν θα σκεφτούν ‘‘τι καλά που φτάσαμε ως εδώ…πετύχαμε τον στόχο μας’’ αλλά θα χτυπήσουν και τον τελικό…στα ίσα τώρα?..δεν γιγνώσκω:):!:

sorry γιαυτο :stuck_out_tongue:

Πραγματικά μου προκαλεί τεράστιο ειρωνικό χαμόγελο η υποτίμηση των Σέρβων από το μεγαλύτερο μέρος των μπασκετικών αθλητικογράφων. Δε μιλάω μονάχα τις μέρες πριν το ματς με την εθνική μας αλλά και ακόμα πριν αρχίσει η διοργάνωση. Ασφαλώς και δεν έχουν το ταλέντο που είχαν στα 90ς, αλλά το σέρβικο μπάσκετ δεν το υποτιμάς ποτέ. Αλλά τέτοια αλαζονεία έχει η ΕΟΚ εδώ και πολλά χρόνια, την ίδια μεταδίδει και στους γραφιάδες της.

Γιατί το λες αυτό;
Αφού προέχει η καλή παρέα το καλο κλίμα και τα καλα παιδιά. Λες και πρόκειται να παντρέψουμε την αδερφή μας ή να πάμε διακοπές μαζι. Σε αυτό πετύχαμε.
Γιατί αν θέλετε τη γνώμη μου, η εθνική πλην του καλού μπάσκετ στην πρώτη φάση ΑΠΕΤΥΧΕ. Δεν ειναι κακό αυτό. Αλλα μη μας το πλασάρουν σαν επιτυχία.
Απο την άλλη μεριά αυτοί οι αλήτες οι παλιοχαρακτηρες πήγαν στον τελικό αλλα καλο κλίμα δεν είχαν. Όλο ίντριγκες κόντρες κλπ… Να μην πούμε για το κονκλαβιο απο πίσω τους…

To φοβερό είναι πως λέγανε πως η Σερβία είναι αδύναμη στην καθοδήγηση από τον πάγκο και οι άνθρωποι έχουν δώσει ρεσιτάλ

Και σκεφτειτε οτι πηγαν στο τουρνουα χωρις Νεντοβιτς-Μισιτς και Μιτσοβ,τρεις πολυ καλους παικτες με μεγαλες προοπτικες,ειδικα οι δυο πρωτοι.Σκεφτειτε τους στα επομενα χρονια με αυτους μεσα.Το μυστικο βεβαια ειναι οτι εχουν πραγματικους μπασκετανθρωπους σε ολες τις θεσεις εν αντιθεση με τα δικα μας ραμολι.Προεδρος της ομοσπονδιας ειναι ο Ντιβατς,αντιπροεδρος και υπευθυνος των ανδρικων εθνικων ομαδων ο Μποντιρογκα,αθλητικος διευθυντης των μικρων εθνικων ο Ταρλατς και προπονητης ο Τζορτζεβιτς.

…τι χαώδης διαφορά με εμάς#-o :-k

:):!:

Προσωπικα, τους ειχα δει σε καποια φιλικα και φαινονταν εντελως ασυνδετοι παικτικα και ψυχικα.

Τους υποτιμουσα ως τοτε, γιατι εβλεπα οτι αυτοι πρωτιστως εδειχναν να μην εχουν τη διαθεση να κολλησουν τα κομματια του παζλ.

Οταν τους ειδα με την εθνικη, ηταν φανερο οτι οχι μονο τη βρηκαν, αλλα εφτιαξαν και το παζλ τσακ-μπαμ και θα εφταναν στον τελικο.

@queen rulez

Οσο προπονητης ο Τζορτζεβιτς, δεν θα υπαρχει παιχτης Μιτσοφ στην εθνικη τους. Και εδω που τα λεμε, δε θα υπαρξει παιχτης Μιτσοφ ποτε. :stuck_out_tongue:

Σωστο κι αυτο,τα εχουν σπασει οι δυο τους.Εγω τον Μιτσοφ δεν το θεωρω κακο παικτη,ενας καλος ρολιστας ειναι θα ελεγα,που πληρωνεται υπερβολικα πολλα για την αξια του.