Μουντομπάσκετ 2014

Που είσαι Ιωάννου? …

Ένα τραγούδι για τον Ίαν της καρδιάς μας https://www.youtube.com/watch?v=AzAXd4k-7AQ

Ελεος με τα τρίποντα !

Sent from my iPhone using Tapatalk

αυτος ο φιλλιπουσης δεν εχει ακουσει ποτε τη φωνη του?

Δεν ξέρω τι λες, αλλά σήμερα ξεπληρώθηκε το χαμένο μετάλλιο του 1994 :!:

Χωρίς πλάκα τώρα, σε γενικές γραμμές μιλάμε για καταπληκτική εμφάνιση σήμερα, με εξαίρεση τα τρίποντα. Βλέπω Μπουρούση να μοιράζει παιχνίδι και τρίβω τα μάτια μου,

Τραγικό ποσοστό στα τρίποντα κυρίως γιατί τα μισά χαμένα ήταν ελεύθερα σουτ, αλλά έστω κι έτσι παίξαμε πανέμορφο μπάσκετ σε φάσεις, απίστευτη άμυνα, και δεν υπάρχουν λόγια για την μεταμόρφωση αυτής της ομάδας από το τουρλουμπούκι των πρώτων φιλικών.

Αυτό ήταν παιχνίδι που έπρεπε να το πάρουμε με 30 πόντους διαφορά. Τραγικοί οι Κροάτες δεν μπορώ να καταλάβω πως διάολο νίκησαν την Αργεντινή.

Γενικά έχουμε καλά στοιχεία στο παιχνίδι μας αλλά δεν είμαστε ομάδα killer. Ο όμιλος μας ήταν μάλλον ο πιο εύκολος. Με όποιον και αν παίξουμε από τον άλλο όμιλο (Σερβία ή Γαλλία όπως όλα δείχνουν) θα έχουμε δύσκολο έργο.

Πάντως ο Κατσικάρης σαφώς και έχει κάνει τρομερή δουλειά.

Δεν καταλαβαινω τι θα 'πρεπε να φοβαται καποιος στους Σερβους ή τους, χωρις Παρκερ, Γαλλους.

Γενικα, ισως και ελλειψει ομαδων, η ομαδα αυτη μπορει να χτυπησει το μεταλλιο αν κερδισει τους Αργεντινους, ωστε να αποφυγει τους Ισπανους στους 8.

…του Βασιλειαδη

…μέχρι τώρα καλά…αλλά συνήθως αυτή είναι η στιγμή που χύνεται η καρδάρα με το γάλα:):!:

Ναι, είπα να μην το γράψω πάλι και γίνω βαρετός. Ακόμα και ο Βουγιούκας σήμερα ήταν λιγότερο εκνευριστικός, Βασιλειάδης μόνο για μπουνιές στα δόντια

Καλά εννοείται πως καμιά από τις 2 δεν είναι φόβητρο, βασικά με εξαίρεση ΗΠΑ και Ισπανία δεν υπάρχουν ομάδες που τρομάζουν. Αλλά νομίζω πως δύσκολα θα είναι χειρότερες από όσους έχουμε αντιμετωπίσει ως τώρα.

…σίγουρα τα δυσκολότερα έρχονται, αλλά μέχρι τώρα η ομάδα δείχνει χαραχτήρα:):!:

Ο Φιλιππουσης ειναι ο Πουρουπουπου του μπασκετ.

Παιζουμε καλά μέχρι στιγμης απλά θέλω να δώ την Ελλάδα με όμάδα σαν την Αργεντινή ή σαν την Ισπανια να δούμε πώς θα παίξει με μια ομάδα που παίζει πιεστική άμυνα

…νομίζω ότι πέρα απ’την εκνευριστική αστοχία στα τρίποντα, η περιφεριακοί μας παίκτες κάνουν ένα καλό τουρνουά…με την Αργεντινή όμως πρέπει να μπει και κανά τρίποντο…με Ισπανία τώρα, ας δούμε πρώτα πότε και αν την αντιμετωπήσουμε, και βλέπουμε:):!:

Ωραία σαν να παίζουμε ε

καλα πριχιονι μη μας αρχιζεις και καυγαδες 40 χρονων ανθρωπος και παθεις τιποτα. Φαε μια σνικερς στα αποδυτηρια να στανιαρεις

μπασταρντ, οντως πολυ ωραια, σκεφτομαι τι καλα που θα ηταν να ειχαμε και σοβαρες αλλαγες για τον Μπουρουση… νομιζω εκει που δε δωσανε 3 κολλητα φαουλ στον Βουγιουκα ηταν επειδη αγανακτησαν μεχρι και οι διαιτητες με αυτα που βλεπανε

Παιζουμε παρα πολυ καλα,με εχει εντυπωσιασει αυτη η ομαδα μεχρι τωρα. Εξαιρετικη αμυνα, αλλα και αρκετα καλη επιθεση,κατι που δεν εχουμε συνηθισει ειναι η αληθεια.

Αλλα συμφωνω σε αυτο που λεει ο Τζοκερ, το μονο στο οποιο υστερουμε ειναι οι αλλαγες στον Μπουρουση. Ο Βουγιουκας (ή Βουτζακης οπως τον λεει ο εκφωνητης στο στρημινγκ και γελαω μονος μου) δεν μπορει.

Τρομερό μπάσκετ με επιμέρους σκορ 12-2 στο τελευταίο δεκάλεπτο του Λιθουανία-Σλοβενία.