Μουντομπάσκετ 2014

δεν είδα ματς αλλά ως τώρα με Faired, Davis ως κορυφαίους προχωρούσαν στην πρώτη φάση.

Επειδή σε αθλητικά προσόντα είναι τρία επίπεδα πάνω από κάθε αντίπαλο, όχι επειδή ξέρουν μπάσκετ.

Davis δεν έχει τύχει αν δω αλλά για Faired δεν έχεις δίκιο. Όσο τον είδα με Denver 2 χρονιές ξέρει μπάσκετ. Βασικά μαζί με τον Iguodala όσο ήταν εκεί μαζί ήταν σίγουρα οι παίκτες με το πιο ψηλό μπασκετικό I.Q. Σαφώς βέβαια σε αυτό το τουρνουά το αθλητικά του προσόντα τον ξεχωρίζουν πιο εύκολα.

οι κινησεις του Τομιτς στο ποστ ειναι λιγο μαγεια

Συμφωνώ, αλλά πάντα ήταν τόσο φλώρος και θεατρίνος; Ή έγινε πρόσφατα;

Γαμημενοι τρελοι κροατες, ελπιζω να περασουν :lol:

τιδους, απο που βγαινει η φλωρια και η θεατρινιλα?

κακιστη επιλογη απο μπογκντανοβιτς, αλλα νταξει με παρανοια φτασανε να το γυρισουν

Για Faried δε θα ελεγα σε καμια περιπτωση οτι εχει κανα ιδιαιτερο μπασκετικο IQ. Σε αντιθεση με το Davis που ειναι Ο ΜΟΝΟΣ πραγματικα καλος ψηλος τους.

Γενικα, εγω που τους ειδα σημερα δε μου γεμισαν το ματι και με δεδομενη μια πανοπλη, γηπεδουχο Ισπανια, μαλλον δεν τους θεωρω πρωτο φαβορι, αν σκεφτουμε οτι ειναι μια ετερογενης 12αδα χωρις ηγετη και μακρια απο το μπασκετ της FIBA.

Aλλα, μην το γρουσουζευουμε απο τωρα, γιατι το hating απεναντι στους κωλο-Ισπανους καλα κρατει απο μας τους κομπλεξες. 8)

ΓΙΑ ΠΑΜΕ ΛΙΓΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ --> https://www.youtube.com/watch?v=0SjxJcqHIWo

O Tomic ενω θα πρεπε να φτασει να μας θυμιζει το Gasol με το μυαλο, το σωμα και το ταλεντο του (και ισως και την κλαψα του), εχει φτασει να μας θυμιζει το συμπαιχτη του και μεγα φλωρο, παροτι μοναδικα εξυπνο PF, Erazem Lorbek.

Eννοώ με τον που τον ακουμπάς σφαδάζει μωρέ.

μπα εμενα δε μου βγαζει κατι τοσο μυξα. απ την αλλη τοσα χρονια στην ισπανια κατι θα εμαθε.
edit, να πω την αληθεια απορησα σε μια φαση που τον τσεκαρει με τους αγκωνες στην πλατη ο πιετρους και πεφτει με τη μαπα κατω σα να φαγε τακλιν, but still

…’‘είμαστε ομόδοξοι με τους Σέρβους’’:stuck_out_tongue: :slight_smile: :!:

Οι Ισπανοί χτες με τους Σέρβους ήταν σιχαμένοι. Νικάς 20 πόντους και φέρεσαι όπως ο Ρούμπιο και οι υπόλοιποι; Ούτε ο Κριστιάνο δεν είναι τόσο καραγκιόζης.

Ο Τόμιτς έχει φοβερές κινήσεις επιθετικά αλλά είναι απελπιστικά αδύναμος, αλλιώς θα βρισκόταν στο ΝΒΑ εδώ και χρόνια.

Κρίμα που δεν το γύρισε η Κροατία πάντως, υπερέβαλε ο Μπογκντάνοβιτς αλλά είναι τόσο καλαθομηχανή απ’ τα 90ς που δικαιολογείται η απόφασή του.

Σωστός! Θα τους γαμήσουμε τους Σέρβους αύριο!

…η πιο μεγαλη ώρα έφτασε, που λέει και ο Φιλιππούσης…μέχρι την επόμενη, που θά’λεγε ο Γκάλης:):!:

Αν υπάρχει καλό στρημ ελληνικό ή αγγλικό, έχω πμ. Ο αντ1 δε πιάνει υκ

…μέχρι τώρα είμαστε ένα κλικ πίσω τους…

…μέχρι τώρα η Σερβία είναι ο πιο δύσκολος αντίπαλος…ντερμπάρα:):!:

Πάει για μνημειώδη ματσάρα πάντως

Αν οι Σέρβοι συνεχίσουν να βλέπουν το καλάθι σαν τρύπα πορνοστάρ δύσκολα τα πράματα

Ναι μεν είναι εκνευριστικά εύστοχοι αλλά έχει περιθώρια να σφίξει κι άλλο η άμυνα.

Ο Αντετοκούνμπο άσχετα με τα λαθάκια που κάνει λόγω απειρίας, είναι απόλαυση να τον βλέπεις.

Πέτα το βλάκα τον Καλάθη έξω γαμω :!: