Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

#-o #-o

Ένας δίσκος που ήταν από τα περσινά αγαπημένα μου! Αν και ότι έχουν βγάλει οι παρκάτω κύριοι είναι απίστευτο!

ΟΟΜPΗ! - Glaubeliebetod ( 2006 )

[CENTER][/CENTER]

Λίγα λόγια το συγκρότημα:

Οι OOMPH! είναι από τους ιδρυτές της NDH ( Neue Deutsche Härte ) φάσης. Έχουν βγάλει 9 αλμπουμς και υπάρχουν δισκογραφικά απο το 1992. Προσαρμόζοντας τις επιρροές τους( Nitzer Ebb, Depeche Mode, NIN ) σε ένα μείγμα από βαριές heavy metal κιθάρες, καθαρά μελαγχολικά φωνητικά, industrial samples, synths, ηλεκτρονικά σημεία και gothic πινελιές, συνθέτουν το πολύπλευρο στυλ τους. Προσωπικά θεωρώ ότι πρόκειται για μια από τις καλύτερες μπάντες που εμφανίστηκαν τα τελευταία 15 χρόνια. Δεν είναι τυχαίο ότι σε παλιότερο δίσκο τους, η θρυλική Nina Hagen έχει κάνει φωνητικά στο κομμάτι Fieber.

Στον συγκεκριμένο δίσκο που παρουσιάζω θα βρείτε και το single Gott ist ein Popstar, έναν από τους μόνιμους θαμώνες των περσινών charts (Γερμανιάς και όχι μόνο), καθώς και το Trάumst du. Υπέροχα κομμάτια και τα δύο, που σε κερδίζουν με την μία, αλλά γενικώς είναι ένας δίσκος που λατρεύω να ακούω από την αρχή μέχρι το τέλος.

Αν λατρεύετε groups όπως Die Krupps, Rammstein, Lacrimosa, Subway to Sally κλπ, επενδύστε άφοβα!!

Aυτη η φλεγομενη καρδια στο εξωφυλλο κατι μου θυμιζει…:stuck_out_tongue:

indeed :stuck_out_tongue:

:slight_smile: :slight_smile: καμμία σχέση!

,

apo ta kalytera tis xronias!

Υ.Γ:…[SIZE=“5”]Tsa[/SIZE], [SIZE=“5”]I’m baaack[/SIZE] :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Τι παίζουν Βόσνιοι, Αμερικάνοι, Βούλγαροι μουσικοί μαζί με τον Γιαπωνέζο;

:papas: :papas: :papas: :papas: :papas: …ΠΑΠΑΔΕΣ!!!

KLIMT 1918-Dopoguerra

Τσεκάρετε αυτούς τους Ιταλούς πάραυτα!

Edit: Πάρτε και το μάισπεις http://www.myspace.com/klimt1918

αν και λιγο παλιο NightStalker - Use τα σπαει.

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ε, ειμαι στη δευτερη ακροαση και μονο αυτο εχω να πω:

προσκυνηστε απιστοι…

:metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal: :metal:

@angmar : επος το νεο Χαη Ον Φαηαρ…

ον τοπικ >

eternal respect σε αυτο και τον διαδοχο, οπως ειπα και σε αλλο τοπικ παλια…

στους συντακτες αυτους ησουν και συ κουφαλα αντεεεεεεεεεεε:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Και τα 2 είναι δίσκοι από τους λίγους… Από τους πολύ λίγους…
Hail to rocking.gr!!! :metal:

Ε, γράψε και δυό λόγια ρε αδερφέ.
Να το κατεβάσω στα τυφλά και να μην αξίζει, δε λέει να χάσω έτσι το χρόνο μου. :wink:

Δεν μπορώ να ποστάρω το εξώφυλλο,αλλά προτείνω την εξής δισκάρα:

[SIZE=“5”]SLEEP-JERUSALEM[/SIZE]

κι εγώ αυτήν…

Mayfair - Die Flucht

these were the 90’s…

[FONT=“Palatino Linotype”][SIZE=“2”]Acrimony[/SIZE][/FONT] - “Tumuli Shroomaroom”, ίσως η μεγαλύτερη μπάντα μετά τους Kyuss στο είδος τους…