Αθλητική επικαιρότητα

Θυμάσαι τα λέγαμε και στο Μουντιάλ για Σωκράτη και σου έλεγα ότι είναι πραγματικά ο μοναδικός ευρωπαίος παίχτης που έχουμε που στην εξίσωση ταλέντο - προσόντα - παραστάσεις - ηλικία - περιθώριο βελτίωσης έβγαζε τον μεγαλύτερο συντελεστή…

Ισχύει χρειαζόμαστε έναν παίχτη Έλληνα να παίξει σε top class επίπεδο για κάποια χρόνια…Και σε εκείνη την ελπίδων με Νιόμπλια και Νίνη - Μήτρογλου ήταν φοβερός όπως και οι άλλοι δύο και μακάρι να έχουν παρόμοια εξέλιξη αν και ο τελευταίος μας τα χαλάει λίγο…

Μπα, έχω τη βεβαιότητα σχεδόν ότι Μήτρογλου και Νίνης έχουν ήδη “χαλάσει” και μπει σε νοοτροπία ελληνικού σταριλικιού. Επομένως, εκτός συνόρων δε βλέπω να κάνουν και τίποτα.

Συμφωνώ σε έναν βαθμό και νομίζω πως φταίει που δεν φύγανε απο πολύ νωρίς αν και ο Μήτρογλου τα βασικά τα έμαθε έξω και θα έπρεπε να ήταν πιο συνεπής επαγγελματίας…Μακάρι να διαψευστούμε αν και σε νοοτροπία και εγώ νομίζω πως πρέπει να κάνουν πολλά βήματα μπροστά για να παίξουν σε μεγάλο ευρωπαικό σύλλογο…

δεν ξέρω τι θα κάνει ο νινης αλλά αυτός για αυτον τον μητρογλου έχω βαρεθεί να βλέπω τους συμπαίχτες του να κατεβάζουν μούτρα με αυτά που κάνει…
ακόμη και πριν λίγες μέρες με τη τραγική ομάδα απο την αλβανια έκανε τα δικά του…
περνούσε καμιά 15 παίχτες και μια φορά δεν σήκωσε το κεφάλι του…
λες και παίζει μόνος του…

αυτός αν τον άφηναν θα μπούκαρε και στις εξέδρες να τους περάσει έναν έναν…:?

και στο τσου λου επιπλεον 2 διαιτητές…

Οι αναπηροι οι δικοι μας δεν μπορουν να το εφαρμοσουν και στο πρωταθλημα μας ?
Ή μηπως δεν θελουν ?

Εννοείται ότι θέλουν οι διαιτητές!
Παραπάνω μισθοί.

Αυτοί που τους πληρώνουν δε νομίζω να θέλουν όμως.

Εσενα γιατι σε χαλαει;;; :stuck_out_tongue:

Γιατι ποτε ειπα οτι μ’αρεσει η διαιτητικη ευνοια ?

http://sport24.gr/Paraxena/panhgyrismos_gia_oskar_skhnothesias.436281.html

κλαιω…

αχαχαχαχαχαχααχαχ χαλαρά Όσκαρ!!!

:bow::lol3:

Θεοί χαχα

Τις κλήσεις των παικτών που αγωνίζονται στο εξωτερικό έκανε γνωστές ο ομοσπονδιακός προπονητής, Φερνάντο Σάντος για το φιλικό παιχνίδι με τη Σερβία στο Βελιγράδι στις 11 Αυγούστου.

Ο Πορτογάλος τεχνικός άφησε εκτός τους Καπετάνο, Χαριστέα, Μόρα, Πατσατζόγλου και Τζιόλη που δεν βρίσκονται ακόμα στα επιθυμητά επίπεδα φόρμας.

Για την ακρίβεια, ο Σάντος κάλεσε τους Κυργιάκο, Σαμαρά, Παπασταθόπουλο, Γκέκα και Τζαβέλλα.

αμην

Έκλεισαν? ρωσικό γαϊδούρι στην Τότεναμ! (vid)

Σε «καλό Σαμαρείτη» για έναν γάιδαρο από τη Ρωσία μετετράπη ο προπονητής της Τότεναμ, Χάρι Ρέντναπ. Ο τεχνικός των «σπιρουνιών», ο οποίος είναι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένος σε θέματα κακοποίησης ζώων, δεσμεύτηκε να βρει σπίτι σε ένα ταλαιπωρημένο γαϊδούρι που «εργαζόταν» σε μία παραλία της Ρωσίας.

Το τί ακριβώς έκανε η Ανάπκα (το γαϊδούρι), η οποία άνηκε στην κατηγορία των ζώων που οι άνθρωποι εκμεταλλεύονται με τον πιο βάναυσο τρόπο για να εξυπηρετήσουν τα συμφέροντά τους, σηκώνει πολύ κουβέντα και ταυτοχρόνως σημαντική αφορμή για? χαβαλέ.

Η Ανάπκα, προκειμένου να διασκεδάσει το ανθρώπινο είδος, αθλούνταν, κάνοντας parasailing. Δηλαδή, ήταν κρεμασμένη σε ένα αερόστατο, το οποίο με τη σειρά του ήταν δεμένο σε ένα ταχύπλοο και την έκανε? βόλτες πάνω από τη θάλασσα (βλέπε photo). Από το αερόστατο η Ανάπκα έβλεπε τον κόσμο από τα 45 μέτρα. Μία δραστηριότητα που για ορισμένους ενδεχομένως να είναι πωρωτική, για την Ανάπκα πιθανότατα ήταν εφιάλτης.

Το θέμα το αποκάλυψε η αγγλική εφημερίδα «SUN» την περασμένη εβδομάδα και στο άκουσμα της είδησης ο τεχνικός της ομάδας του Λονδίνου δεν άντεξε.

Δραστηριοποιήθηκε αμέσως υποσχόμενος πως θα δώσει ένα τέλος στην απίστευτη ταλαιπωρία της Ανάπκα.

«Είμαι αηδιασμένος από τον τρόπο που συμπεριφερόταν αυτός ο αδίστακτος αλήτης στην Ανάπκα. Αν ήταν στο χέρι μου θα το έστελνα να σαπίσει στην φυλακή», δήλωσε ο? «καλός Σαμαρείτης» της Ανάπκα.

Ο Ρέντναπ υποσχέθηκε ότι θα φιλοξενήσει το ταλαιπωρημένο γαϊδούρι από την Ρωσία σε έναν ειδικά διαμορφωμένο χώρο στο Χάμπσαϊρ της Αγγλίας. Εκεί θα υπάρχουν κι άλλα ζώα και από εδώ και στο εξής θα ζήσει μία κανονική? γαϊδουρινή ζωή.

Από την πλευρά μας, αν ήταν δυνατόν, θα θερμοπαρακαλούσαμε τον Ρέντναπ να περάσει μία βόλτα από τη χώρα μας. Πολλά ταλαιπωρημένα γαϊδούρια δεν έχουμε? Έχουμε όμως πολλά «γαϊδούρια» που μας ταλαιπωρούν?

:respect:

Άμα έχει τα προσόντα του γαιδάρου…κλά θα την περάσουν εκεί στην Τότεναμ:p :slight_smile: :!:

:lol::lol::lol:

για τρελα γελια ο πανηγυρισμος.γαμισαν οι τυπαδες:lol::lol::lol:

7 ποστς πριν ο ίδιος πανηγυρισμός :stuck_out_tongue:

γαμω τη χωρα μας γαμω…

Εντάξει τι να κάνουμε…Ελλάδα…παίρνει η Κέρκυρα Επστάην…αν κιεγώ θα τού’λεγα να προτιμούσε Πανσεραικό, μπας και τελειώσει θετικά η μεταγραφή Παπάζογλου:):!: