Αθλητική επικαιρότητα

βασει του μουντιαλ παμε για ινιεστα ή τσαβι, αλλα η μπαρτσελονα δεν πηρε το τσαμπιονς λιγκ για να δικαιολογειται ο μεσι. θα περιμενα το σναιντερ πχ που και τσαμπιονς λιγκ πηρε καιι τελικο εφτασε με ολλανδια στο μουντιαλ. τεσπα…

Σωστό.

Και ακόμα πιο σωστό, Ινιέστα-Σνάιντερ-Φορλάν.

ινιεστα-τσαβι-σναιντερ

σωστος για φορλαν. και στους 4 πηγε με ουρουγουαη, εκανε πολυ καλα ματς στο μουντιαλ και πηρε και το ουεφα.

βασικα γυρω απο αυτους τους πεντε παικτες γυρναμε(μην ξεχναμε και τον ρομπεν),αλλα πιστευω η πιο ενδεδειγμενη λυση θα ηταν ο τσαβι.εξαιρετικη σεζον με την μπαρτσα,επαιξε σε ολους τους αγωνες(κατι που δεν εκανε ο ινιεστα π.χ),πηρε το μουντιαλ(το οποιο δεν καταφεραν σναιντερ,μεσι,φορλαν)και ηταν σταθεροτατος ολη τη σεζον(σε αντιθεση με φορλαν,σναιντερ).

[B]Τραυματισμός-σοκ στη Γερμανία (video)[/B]

Αμα επαιζαν στην Μπαρτσελονα ο Σναιντερ και ο Φορλαν μαλλον θα ηταν υποψηφιοι…

Κριμα μια ευκαιρια ειχαν να διεκδικησουν μια Χρυση Μπαλα. Και ενταξει ο Τσαβι και ο Ινιεστα, 100% αξιοι για το βραβειο! … Ο Μεσι ομως?

Μα μη τα παραλές. Ο Μέσι είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής ever και η Μπαρτσελόνα είναι ποδοσφαιρικό φαινόμενο και αν ο Μουρίνιο δεν έπαιζε με 13 παίκτες μέσα στην περιοχή του, θα είχε κάνει το τρεμπλ πέρσι. Ποιος Σνάιντερ, Ρομπέν και Φορλάν; Υπάρχουν άλλες ομάδες και άλλοι ποδοσφαιριστές;

Πίκρα! :lol:

MONO 50 γκολ και 20 ασίστ μέσα στο 2010 ο Μέσι, αδικία!!!

όχι. Τσουρέκια με τις υπερβολές που γράφονται και λέγονται για μια καλοδουλεμένη μεγάλη ομάδα.

Και ο Ρονάλντο στην κακή του χρονιά πέρσι, έβαλε και έστρωσε άλλα τόσα στην Ισπανία. Σιγά τα ωά. Στην Ισπανία σκοράρουν αβέρτα. Αλλά ο Ρομπέν έφτασε την ομάδα του τελικό Τσ.Λ. και Μουντιάλ, όπως το ίδιο και ο Σνάιντερ, ενώ ο Μέσι την Αργεντινή την έφτασε μέχρι που; Την Μπαρτσελόνα μέχρι πού την έφτασε; Και ο Σνάιντερ το έκανε αυτό κόντρα στους Μέσι, Τσάβι και Ινιέστα αυτού του ντουνιά.

Δημοσιογραφικά ρεζιλίκια. Μόνο η Μπαρτσελόνα υπάρχει πλέον για τα ΜΜΕ και ο κοντορεβυθούλης. Να το σταματήσουμε το ποδόσφαιρο τότε βρε αδερφέ. Τζάμπα παίζουν οι άλλες ομάδες.

καρβου υπερβάλλεις

σκεψου τι εχουν κανει οι φορλαν σναιντερ κ ρομπεν του κοσμου τουτου απο σεπτ κ μετα

ιντερ κ μπαγερν στα αζητητα κ ο φορλαν εχασε απο τον αρη

Νομίζω είδες ποια τριάδα θεώρησα και εγώ ορθότερη.

Το τι κάνουν τα ΜΜΕ και η Barca-μόδα που επικρατεί (και θα αναπόφευκτα θα περάσει σε κάνα-δυο χρόνια) δε με αφορά καθόλου για μια ομάδα που υποστηρίζω από το 1993 και που ξέρω πως σε κάθε ματς θα καταθέσει την ψυχή της για να ικανοποιήσει τους οπαδούς της. Είναι μια ομάδα που ακόμα και στις αποτυχίες της όπως ο αποκλεισμός από την Ίντερ ή την Σεβίλλη πέρσι στο κύπελλο σε φέρνει πιο κοντά της γιατί ξέρεις ότι πάλεψε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Και το γεγονός ότι παρά όλη αυτή τη φρενίτιδα, παίκτες όπως ο Μέσι, ο Τσάβι και οι λοιποί παραμένουν προσγειωμένοι και πάντα θυμούνται από που ξεκίνησαν της προσδίδει ακόμα ένα συν.

Η Μπαρτσελόνα δεν είναι μεγάλη ούτε για τις κούπες της μόνο, ούτε για τις 5άρες ούτε για το δήθεν playstation football (που όποιος έχει παίξει pro ξέρει ότι μόνο τέτοιο δεν είναι :p). Είναι μεγάλη γιατί (όσο μπορεί στους καιρούς μας) παραμένει ένας ζωντανός οργανισμός τα μέρη του οποίου χρειάζονται το ένα το άλλο για να λειτουργούν αρμονικά.

κρισπ σιγουρα ποστάρει ο ιδιος ανθρωπος στην μπαρτσα κ στον γαυρο? παραδεξου το, σου χακαρανε τον λογαριασμο

Μια χαρα τα λεει ο Karvou

Πρεπει να το παρει παικτης της Μπαρτσελονα γιατι παιζει το καλυτερο ποδοσφαιρο (ΟΚ το εμπεδωσαμε αυτο) και χαιρεται ο κοσμος. Αυτη ειναι ολη η ιστορια

Ασε Φορλαν και Σναιντερ να χτυπιουνται, αυτοι παιζουν αντιποδοσφαιρο και ο κοσμος αλλαζει καναλι

Γιατί, τι έχει κάνει ο Μέσι από Σεπτέμβρη και μετά; Τις νίκες σε Ρεάλ και ΠΑΟ; Πλάκα μου κάνεις ε;

Τσάβι λατρεύω κι εγώ. Ινιέστα χαριστικά για το μουντιάλ που έκανε, αν και για εμένα είναι υπερβολή. Αλλά όσο παικταράς κι αν είναι ο Μέσι, η υποψηφιότητα του Μέσι είναι μόνο για να μη χαλάσει ο μύθος του χόμπιτ.

κανονικα ο τσάβι πρέπει να το πάρει

μια αποψη πανω στο θεμα μεσσι-ροναλντο http://www.gazzetta.gr/Experts/Γιάσμινκο-Βέλιτς/item/120997-Μessi-vs-Ronaldo
στις δυο τελευταιες παραγραφους περικλυονται ολα αυτα που προσπαθουμε να εξηγησουμε οσοι υποστηριζουν τον μεσσι σε σχεση με τον ροναλντο.

xaxaxaxaxa
Άμπαλος κι ο Βέλιτς μωρέ. Λέει ακριβώς ό,τι λέω για τον Ρονάλντο εδώ και ένα χρόνο και ενοχλείται ο χαλισέκο, ο ΚρισΠ και ο μόντε. Πως δηλαδή ο Κριστιάνο είναι καλύτερος του Μέσι στα περισσότερα χαρακτηριστικά, αλλά ο Μέσι πάει καλύτερα γιατί είναι μέρος ενός συνόλου. Η μόνη διαφωνία μου με τον Βέλιτς είναι πως εγώ πιστεύω πως ο Μουρίνιο μπορεί να κάνει μέχρι και τον Ρονάλντο μέρος ενός συνόλου, ενώ ο Βέλιτς τον θεωρεί ατομιστή εκ φύσεως. Θα δείξει.

Κρίμα όμως για τον Βέλιτς. Πού να βρει ομάδα να δουλέψει όταν δεν πιστεύει πως ο Μέσι είναι ο καλύτερος ever? Αφού το λένε όλοι!

μα,εγω προσωπικα τουλαχιστον,δε διαφωνισα ποτε στο οτι ο ροναλντο εχει περισσοτερα προσοντα απο τον μεσσι.ομως η νοοτροπια του ροναλντο,ο χαρακτηρας του,το οτι δεν εκμεταλευτηκε ποτε τις δυνατοτητες του στο επακρο και το οτι εχει σταματησει να βελτιωνεται απο το 2007-2008 περιπου τον εχουν φερει αρκετα βηματα πισω απο τον λιο.

ο μεσσι ειναι ειναι ενα ξεχωριστο φαινομενο καθως διπλα στις επισης πολλες αρετες του(ασχετως αν του λειπει δυναμη και υψος)προσθεσε την ομαδικοτητα,τη σκληρη δουλεια,καθως και τη συνεχη θεληση για βελτιωση.ισως να μην ειναι ο παικτης που θα οδηγησει μια ομαδα μονος του στον τιτλο(σιγουρα παντως δεν ειναι ο κριστιανο),σιγουρα ομως ειναι ο παικτης που θα οδηγησει μια αρκουντως καλη ομαδα,δυο σκαλια ψηλοτερα.

messi και παλι πρεπει να το παρει…γιατι εκανε σουπερ χρονια με καμμια 50αρια γκολ…και με μαγικες ενεργειες,φοβερες ασιστ κ.λ.π…ακομα και στο μουντιαλ που απετυχε τελειως, στα πρωτα 2 ματς ηταν απο αλλο πλανητη ακομα κι αν ειχε σπασει τα δοκαρια…

τωρα αν παμε με βαση τους τιτλους φορλαν η τσαβι που και οι ομαδες τους πηραν τιτλους και ξεχωρισαν οι ιδιοι…

αν ομως παμε βαση τιτλων τοτε θα πρεπε να το παρει και ο ζαγορακης το 2004…

προσωπικα ειμαι 100% σιγουρος οτι θα το παρει ο τσαβι…