Αθλητική επικαιρότητα

Thin Lizzy, Rory Gallagher και ένα…

Μήπως ξέχασες κάτι;


Όχι…

[SIZE=7]…[/SIZE]

οχι ρε μλκ! εφυγε ο μεγαλος Γιοχαν :frowning:

…όχι

Δύο “bigget than life” ποδοσφαιριστές έβγαλε η Ευρώπη. Από αυτούς που δε θα ξαναδουμε ποτέ στα γήπεδα. Σπουδαίους θα βλέπουμε συνέχεια, αλλά Κρουφ και Μπεστ ποτέ ξανά

Καλό ταξίδι σε έναν αθλητή - σύμβολο

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πολυ κριμα!!

Θα ήθελα να ήμουν Αγγλία σήμερα να χάζευα δηλώσεις μετά από νίκες σαν τη χτεσινή ακόμα και σε φιλικό. Βαρντι απίστευτο γκολ :slight_smile:

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γελαει ο κοσμος με την Αργεντινη.

Γελαει με Μεσσι, με Ιγκουαϊν (πανω απο ολα), με τον κοουτς που ξεκιναει Ντι Μαρια που δεν ειχε παιξει καθολου, που θυμηθηκε να κανει αλλαγη στο 110’ και που ‘βαλε παιχτη που δεν εκανε σ’ ολο το ματς σωστη πασα να ριξει πεναλτι.

Εβαλε παικτη στο 110 επειδη πλεον στην παραταση επιτρεπεται μια εξτρα αλλαγη.

Ο Μεσσι δε φταιει σε κατι βασικα. Σε καθε φαση επεφταν 4 πανω του. Χαρακτηριστικες οι επιθεσεις της Αργεντινης που ηταν ξεχασμενος καποιος Αργεντινος ειτε δεξια ειτε αριστερα, και απλα δεν προλαβαιναν να δωσουν τη μπαλα στον ελευθερο παικτη, ή δεν τον εβλεπε κανεις. Και απεναντι σε μια ομαδα που πιεζει τοσο ασφυκτικα οσο η Χιλη, δεν ειναι και το πιο ευκολο.

Για Χιγκουαην τι να πω… τους εχει στερησει τρεις τιτλους σε 3 χρονιες. Χανει το αχαστο με τη Γερμανια 2014, χανει πεναλτυ περυσι στο Κοπα Αμερικα, χανει το ακομα πιο αχαστο φετος με τη Χιλη… ποτε δε μου αρεσε σαν ποδοσφαιριστης αλλωστε, αλλα τα τελευταια χρονια εχει γινει ακομα πιο παλτο. Ναι, το ξερω οτι εβαλε μερικα γκολ απεναντι σε ομαδες οπως ο Παναμας, οκ, χαιρω πολυ.

Κριμα για Αργεντινη, γιατι παρα οσα ανεφερε ο iron aris, επαιξε καλυτερα, και ειχε την πρωτοβουλια στο μεγαλυτερο μερος του αγωνα, αλλα και μεγαλυτερες ευκαιριες.

Στην κανονικη εκανε 2 αλλαγες, παντως.

Επισης, εχει κουρασει να παιζουν τελικους, ποσο μαλλον στο Κοπα Αμερικα, οπου πλεον ειναι μαλλον η ομαδα με το καλυτερο ροστερ που παιζει και το καλυτερο ποδοσφαιρο, με ενα στυλ “ωχ εχουμε να παρουμε τροπαιο σχεδον απο τοτε που γεννηθηκε ο iron_aris, τι θα γινει αν δεν το παρουμε” και βλεπεις μια Αργεντινη - σε συνδυασμο με τη σφιχτη αμυνα που αντιμετωπιζει - να κατεβαινει οχι για να κερδισει, αλλα μην τυχον και χασει.

Τωρα για το Μεσσι, οσο και να τον κλεινουν, δεν εχει φτασει και μιση φορα κοντα στο γκολ. Και στην τελικη, η Αργεντινη ειναι το μονο που εχει να αποδειξει πια και χανει και το πεναλτι χτες.

Δάκρυσα…

:grinning::smile:

καλό!!

Τι ωραίο ματς και αυτό το Λυον - Αγιαξ.
Τι ωραίο που είναι το ποδόσφαιρο!

1 Like

Για Μετάλλικα δεν έχει κάποιο σχόλιο εδώ;;;;