Αθλητική επικαιρότητα

Αφού καταθέτουμε απορίες, το χέρι εντός περιοχής τιμωρείται ακόμη με πέναλτυ; Ή αν είναι υπέρ του ΠΑΟΚ δεν ισχύει η ποινή;

1 Like

Παλι κλαιει ο red viper? Δε του φτανει που την προηγουμενη εβδομαδα χαρη στη σφαγη του Αστερα Τριπολης δεν αυξηθηκε η διαφορα απο τον πρωτοπορο;

1 Like

Στημενος ο εποπτης στο γκολ του Πελκα,ανθρωπινο λαθος στο τετ α τετ του Λημνιου. Ετσι μου ειπε ο κυρ Σαββας τουλαχιστον

https://www.youtube.com/watch?v=0_by9ZaZwuw

:joy:

2 Likes

5-1 συνολικό σκορ, καθοριστικό το γκολ-οφσάιντ του Πέλκα

Ναι γαυρε.

1 Like

“ας μην μετρούσε το γκολ του Πέλκα και θα βλέπαμε μετά”

Ναι γαυρε :grinning:.

1 Like

To ήθος που δίδαξε στον Τοροσίδη ο γέροντας φαίνεται στο παρακάτω βίντεο :stuck_out_tongue_closed_eyes:

έρχεται το τέλος των “εξυγιαντών”

περιπατος για την καλυτερη ομαδα της Ελλαδας στην προβα τελικου

χαχα καλο :stuck_out_tongue:

Πολύ μου άρεσε αυτή η εξέλιξη. Η νέα χρυσή ολυμπιονίκης στο γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών είναι η Τσέχα παγκόσμια πρωταθλήτρια στο … snowboard!! Συμμετείχε για τον χαβαλέ στο άθλημα, δίχως εμπειρία από μεγάλους αγώνες σκι και με δανεικά πέδιλα σκι. Στο τέλος πήρε πιο ανοιχτά από τις άλλες την τελευταία στροφή, έκανε μεγαλύτερο άλμα και πήρε το χρυσό με διαφορά 1 εκατοστό του δευτερολέπτου. Όχι μόνο οι άλλες, αλλά ούτε κι αυτή δεν είχε καταλάβει το τι έγινε όταν βγήκε ο χρόνος της! :sweat_smile:

αυτο δειχνει ποσο αθλημα της πλακας ειναι

Αυτό δείχνει πως δεν έχεις ιδέα από σκι και βουνό :stuck_out_tongue:

Δεν εχω ουτε θελω να εχω, αλλα δε νομιζω πως σε οποιοδηποτε αλλο αθλημα μπορει καποιος απειρος που συμμετεχει για χαβαλε να νικησει.

Σπύρος Λούης, Εθνικές Δανίας και Ελλάδας σε Euro, Πατουλίδου, όλα τα αθλήματα ιστιοπλοϊας, νικητές μεμονωμένων αγώνων φόρμουλας, και σίγουρα υπάρχουν σε όλα τα αθλήματα αουτσάιντερς που κέρδισαν.

Στο Super G που έτρεχε αυτή έχεις μια μόνο ευκαιρία να κατέβεις μια πίστα, η οποία αλλάζει από χρόνο με χρόνο (βάση του πόσο χιόνισε), δεν σου έχει επιτραπεί να την δοκιμάσεις πρώτα, δεν μπορείς να προετοιμαστείς για την ποιότητα χιονιού που θα συναντήσεις εκεί (όχι σαν τη φόρμουλα που επιλέγουν λάστιχα εκείνη τη στιγμή) και υπάρχουν άγνωστα σε εσένα bumps/ποιότητα χιονιού/ που πρέπει σε real time να αποφασίσεις πως θα τα διαχειριστείς. Το άλμα που έκανε η κοπέλα στο τέλος της έδωσε το πλεονέκτημα που φοβήθηκαν οι πιο έμπειρες. Αν έπεφτε κάτω ενώ έτρεχε με ~120 km/h, τότε μόνο το χρυσό δεν θα είχε πάρει. Άπειρη από αγώνες στο Super G ήταν. Όχι άπειρη από βουνό :wink:

2 Likes

Επειδή αθλητισμός δεν είναι μόνο το ποδόσφαιρο και το μπάσκετ να δώσουμε συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες που έφεραν μετάλλια στην Ελλάδα. :clap:

4 Likes