Nba


1 Like

Μεθυσμένη πολιτεία είσαι ρε quintom.

Κάθεσαι τώρα και μου ρίχνεις νούμερα παικτών που παίζουν σε ομάδες που παλεύουν για το αν θα βγουν play-off για να μου δείξεις τι ρε μαν? Δηλαδή ως τώρα κατηγορούσαμε τον Lebron που παίρνει έτοιμους παίκτες, τώρα τον κατηγορούμε που διώχνεις τους έτοιμους παίκτες για να κάνει rebuilt σε μια ομάδα που του χρόνου δεν θα παίζει καν?

Ο Lebron φέτος ήθελε Paul George, πήρε Thomas/Crowder που πέρυσι και οι 2 έκαναν τις καλύτερες χρονιές τους σε μια ομάδα που έφτασε στους τελικούς της ανατολής. Τώρα ήθελε Deadre Jordan αλλά οι Cavs δεν ήθελαν να θυσιάσουν τον pick των Nets και στην ομάδα ήρθαν νέοι παίκτες από μικρές ομάδες.

Δεν λέω πλάκα έχει να κοροϊδεύουμε τον Lebron για το ένα και το άλλο, αλλά οι φετινές κινήσεις των cavs είναι 100% μακριά από αυτά που ζητάει ο Lebron. Αλλά οκ αφού τον έχουν πιάσει το δούλεμα οι φαν των άλλων ομάδων έτσι θα είναι.

Σε πιο σοβαρό επίπεδο η χθεσινή νίκη επί των Σελτικς αν δείχνει κάτι είναι η αλλαγή διάθεσης στους Cavs. Καμιά ομάδα δεν αλλάζει αγωνιστικά σε τόσο μεγάλο βαθμό από τον ένα αγώνα στον άλλο. Νομίζω πως είναι κάτι παραπάνω από εμφανές πως υπήρχε πρόβλημα στα αποδυτήρια της ομάδας με μερικούς από τους παίκτες που έφυγαν. Εξακολουθώ να πιστεύω πως πρωτάθλημα με αυτή την ομάδα δεν μπορεί να έρθει αλλά και μόνο που θα παίζουν πιο ελεύθερα μπορεί να φτάσουν μέχρι τους τελικούς αν και θα είναι πιο δύσκολο από κάθε άλλη φορά.

Τι πριν 2 χρονια ρε, Wade-Rose φετος ηρθαν.

Ενηγουεη υποθεσεις κανουμε. Κακως νομιζεις οτι εγω που λεω πχ οτι ηταν κινησεις του GM το λεω για να βγαλω λαδι τον Λεμπρον, το αντιθετο. Αυτο που λεω ειναι οτι το σχεδιο το Λεμπρον να χτυπησει Πρωταθλημα απετυχε και οτι οι Καβς βασικα του δειχνουν την εξοδο το καλοκαιρι, και καλα κανουν δεν εχει νοημα να καθυστερουν. Επισης αν ηταν κινησεις Λεμπρον γιατι η πρεμουρα να κρατησουν το πικ του Μπρουκλυν? Ο Λεμπρον θελει να δικδικησει Πρωταθλημα εδω και τωρα, δεν τον ενδιαφερει τι rebuild θα κανει τα επομενα χρονια το Κλιβελαντ, γιατι να μην δωσει το πικ να παρει καποιο πιο δυνατο χαρτι?

Τελος το να κανουν μανατζερηλικι οι franchise players στο NBA ειναι κατι αρκετα συνηθισμενο, ειδικα οταν ο παικτης ειναι μεγαλυτερος απο το ιδιο το franchise (αλλο ο Λεμπρον στο Μαιαμι, αλλο ο Λεμπρον στο Κλιβελαντ), το να κοουτσαρει την ομαδα ειναι το ασυνηθιστο.

Και ξαναλεω δεν με ενδιαφερει να βγαλω λαδι ουτε να βγαλω τον καλο της ιστοριας κανεναν Λεμπρον, τον σεβομαι απεριοριστα για τις ικανοτητες του αλλα δεν εχω καμια πρεμουρα προς το προσωπο του ουτες θετικη ουτε αρνητικη, την εκτιμιση μου κανω και εγω, μπορει να ειμαι λαθος.

[quote=“QuintomScenario, post:6370, topic:2853, full:true”]

μπραβο στον LeGM που εδιωξε τα σκουπιδια
:goat:

Στο προηγούμενο ποστ μου έγραφα ότι Καβς δεν πάνε για τελικούς περιφέρειας.

Με τις μεταγραφές, δείχνει εφικτό. Κλάρκσον παίζει σαν δαιμονισμένος. Τζ Ρ Σμίθ απελευθερωμένος!. Ο Χιλ (
διόρθωση: Χούντ, όχι Χιλ) στο ρόλο του μια χαρά και Λανσ Τζρ το ίδιο. Με επιστροφή Λαβ η ομάδα θα είναι ακόμα καλύτερη.

Όσο και αν δεν γουστάρω τους Κάβς βλέπω προοπτικές μεγάλες

lol

Αγνοώντας το τρολ, συνεχίζω με μια εντελώς άλλη παρατήρηση. Βλέπω Γιούτα - Σπερς κονσέρβα στον ΟΤΕ κ μου κάνει εντύπωση το εξής:
Στο κοινό δεν υπάρχει ούτε ένας έγχρωμος η Ασιάτης. Πραγματικά πρέπει να είναι εντελώς βλαχοπολη το Σολτ Λέικ.

Δες μωρε πως παιζουν οι Καβς μετα τις μεταγραφες και δες το ΤΣΙΡΚΟ που ηταν για 2 μηνες τωρα. Οι αγωνες μιλανε απο μονοι τους. Οπως ειπα και πριν, αν θελεις μπορεις να αγνοεις την αληθεια και να πιστευεις οτι ο Λεμπρον ΔΕΝ κανει κανενα κουμαντο στην ομαδα. Το οτι ζητησε να γινουν μεταγραφες οπως αυτες των Crowder/Thomas ειναι γνωστο. Οσο καλος παικτης και να ειναι (και υπερεκτιμημενος), το μελλον ΔΕ μπορει να το προβλεψει. Δεν του βγηκαν οι μεταγραφες, και πηραν πουλο με τη μια. Μεσα σε μισο χρονο. ΤΟΣΟ απλο ειναι. Πολυ ανωτερο συνολο οι Καβς πλεον, το πιο πιθανο ειναι πλεον να πανε τελικους ΝΒΑ, ενω μεχρι πριν 15 μερες ολοι το εβλεπαν δυσκολο να κρατησουν ακομα και την 3η θεση που ειχαν στην Ανατολη.

Το ΜΟΝΟ για το οποιο νοιαζεται ο παπαρας ειναι το να παρει οσα πρωταθληματα προλαβει. Τιποτα αλλο. Αν προλαβει να κυνηγησει αλλο ενα φετος, τοτε θα εξαντλησει τις πιθανοτητες για να το κανει. Και αυτο ακριβως εκανε.

2 Likes

δωσε τα ευσημα τωρα στον Λεμπρον για τις κινησεις που συμφωνα με εσενα εκανε αυτος και ασε τη μουρμουρα
στο τελος θα μας πεις πως ειναι κακο να κανεις ο,τι καλυτερο μπορεις για να παρει η ομαδα σου το πρωταθλημα, κομπλεξικε μπουφε

Μετά από πολύ ψάξιμο εντόπισα ένα Ινδακι στα ΒΙΠ

αλλο ζητησε αλλα οκ συνεχισε να λες μπουρδες


http://www.slamonline.com/nba/report-lebron-james-upset-cavs-missed-paul-george-eric-bledsoe/

http://www.slamonline.com/nba/lebron-james-against-cavs-trading-kyrie-irving/

quintom στους εφιάλτες σου πρέπει να είσαι παίκτης των Cavs και μαθαίνεις ξαφνικά πως ο Lebron απαίτησε από το managment να φύγεις με μεταγραφή. Δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.

1 Like

Ε τωρα τα ιδια να γραφουμε 30 φορες? Οποιον ξερω να ασχολειται με το ΝΒΑ σοβαρα (κι οχι να βλεπει 2-3 αγωνες το μηνα οπως κανετε εδω μεσα απο οτι φαινεται) λεει τα ιδια με μενα οσον αφορα τις προσφατες κινησεις των Cavs, συμπεριλαμβανομενου του τυπου και των φανς ολων των ομαδων, αλλα μαλλον στην Ελλαδα θα ξερετε καλυτερα εσεις (!)

ΥΓ. Δε θα επαιζα ποτε στην ιδια ομαδα με τον υπερεκτιμημενο, δεν ειναι τυχαιο που ολοι θελουν να φυγουν οταν βλεπουν πως διαχειριζονται τα πραγματα στις ομαδες Λεμπρον.

Άνθρωπε μου δεν χρειάζεται να ζητήσει ο Lebron να φύγουν παίκτες από την ομάδα. Και οι τυφλοί έβλεπαν πως με αυτό το ροστερ δεν προχωράει το πράγμα. Οι παίκτες που ήρθαν το καλοκαίρι δεν ήταν επιλογές Lebron. Αυτός ήθελε τον Paul George (και εγώ δεν ξέρω πόσα reports υπήρχαν για αυτό το θέμα), όχι τον Thomas. Από εκεί και μετά όταν μια ομάδα έχει τέτοια εικόνα δεν χρειάζεται να βγει ο Lebron να πει ποιοι πρέπει να φύγουν. Όλες οι εκπομπές σου πετούσαν βίντεο με το Crowder να μην πάει να σηκώσει τον Love όταν αυτός πέφτει στο έδαφος, reports με τον Thomas να γκρινιάζει στον Love, και αυτά ο Lebron τα έκανε;; Όλη η εικόνα έδειχνε καταφανέστατα ποιοι παίκτες ήταν ξένο σώμα. Είτε ζήτησε ο Lebron να φύγουν είτε όχι δεν έχει σημασία. Θα έφευγαν έτσι και αλλιώς. Οι επιλογές που έγιναν στους παίκτες που ήρθαν όμως είναι 100% μακριά από την φιλοσοφία Lebron. Δεν ξέρω πόσο πιο απλά να το πω.

π.χ. αν φέτος ο Lebron είχε τον έλεγχο άλλων ετών αυτή η μεταγραφή θα είχε γίνει 1000%

Συμφωνώ σε αυτό, που συμφωνεί σε αυτό:

απλά οι Cavs ΠΟΛΥ σωστά, δε θέλησαν να θυσιάσουν το μέλλον τους για την πιθανότητα να χτυπήσουν ένα πρωτάθλημα με όχι ιδιαίτερα καλές πιθανότητες. Αν γινόταν το κέφι του Λεμπρον προφανώς θα έδιναν το draft pick για ένα 5άρι (λέγε με DeAndre).

Αν επίσης ο Λεμπρον δεν επέμενε στο no trade clause του θα τον αντάλλαζαν κι αυτόν για κάποια first round picks, όπως προέκυπτε από διάφορα ρεπορταζ.

Τώρα βρήκαν απλά μια μέση οδό, με μερικούς καλούς παίκτες που δεν θα τους κρατήσουν σε τοπ επίπεδο μετά το καλοκαίρι, αλλά έχουν προοπτική και δε φορτώνουν το salary cap και θα βελτιώσουν και το φετινό έκτρωμα.

Δεν υπηρχε καμια περιπτωση να δοθει ως ανταλλαγμα ο Λεμπρον, και αυτο δεν υπηρξε ποτε καν σαν κουβεντα μεταξυ της διοικησης των Καβς και του Λεμπρον. Αυτα ανηκουν στη σφαιρα της φαντασιας και δεν ξερω καν γιατι τα γραφετε και που τα βρισκετε. Δεν επεμεινε σε τιποτα ο Λεμπρον, γιατι δεν τεθηκε ποτε στο τραπεζι αυτη η επιλογη. Απλως του επρηζαν τα παπαρια οι δημοσιογραφοι χωρις να υπαρχει τιποτα εκει περα, και διευκρινισε οτι δεν υπαρχει τιποτα σχετικα με αυτο.

Αυτη η φαση παντως που νομιζετε οτι ο οποιοσδηποτε Λεμπρον εχει το αναφαιρετο δικαιωμα να απαιτει να του φερουν τον Paul George και πως το οτι δεν του τον εφεραν ειναι εως και αποτυχια, ειναι πραγματικα priceless. Δεν υπαρχει κανενας αλλος παικτης στο ΝΒΑ που να κανει τετοια κουμαντα σε καμια ομαδα, και μαλιστα να θεωρειται και αυτονοητο απο τους οπαδους πως μπορει να κανει οτι γουσταρει και να αποφασιζει και να διαταζει, μεχρι το σημειο που αν ΔΕΝ του φερουν οτι ζηταει, σημαινει οτι το κανουν και επιτηδες :")

Το κεφι του Λεμπρον ΕΓΙΝΕ, απλα τι να κανουμε τωρα, δε γινεται να δωσεις σκουπιδια και να μην παρεις και σκουπιδια, οπως εγραψε κι ο Λεμπρον φανμποης. Αυτο το υλικο κατεληξαν να εχουν οι Καβς μεχρι πριν 2 βδομαδες, αυτο μπορουσαν να ανταλλαξουν. Το οτι ο αλλος ισως νομιζε οτι μπορει να απαιτησει να 1) εχει το δικαιωμα να την κανει οποτε γουσταρει το καλοκαιρι και για οποιον γουσταρει, ενω ταυτοχρονα 2) η μιση ομαδα πρεπει να διαλυθει γιατι εχει γεμισει μετριους εως κακους παικτες και 3) να ανταλλαξει ο Gilbert το οποιοδηποτε μελλον των Cavs με τα draft picks ωστε να διεκδικησει πρωταθλημα με πιθανοτητα 20% αντι για 10% για ενα καλοκαιρι, χωρις καμια δικλειδα ασφαλειας για την παραμονη του Λεμπρον, ειναι δικο του προβλημα (και μερικων απο εσας), και οχι της λιγκας και του ΝΒΑ και του πως λειτουργουν ρεαλιστικα οι ομαδες.

Κι αυτος που εγραψε το παρακατω μεθυσμενος αραγε?

Ο κοσμος το εχει βουκινο κι εμεις κρυφο καμαρι…

1 Like

1 Like

Ενα πραμα του εχει μεινει κι αυτουνου, οι συνεχομενοι χαμενοι τελικοι, πανε να του το στερησουν κι αυτο και μετα τι γινεται με το legacy του…

Συνέχισε να βγάζεις απίστευτο κόμπλεξ, Σκιπ Μπέιλις των φτωχών :joy:

πόση βοήθεια χρειάζεται πια ο LeBum; :laughing: