Nba

Ωραίο αφιέρωμα, ομαδάρες (Jazz, Sonics, Knicks) που έμειναν χωρίς τίτλο -έπεσαν πάνω στον Air- αλλά για μένα λείπουν και οι Sixers του Answer το 2001, όπως και οι Suns του Sir Charles.

3 Likes

Η ομάδα με τους 3 MVP έπεσε πάνω στον GOAT :frowning:
Απο τις αλλες μου αρεσαν οι Σανς του Νας και οι Κινγκς του Ουεμπερ που αδικηθηκαν και οι 2.
Οι αλλες που αναφερονται ηταν γεματες ξυλοκοπους, μετριες ομαδες με καποιους παικταραδες της εποχης.

Οι Blazers δεν είχαν καμία θέση πιστεύω, καλή ομάδα, παικταράς ο Clyde -που το σήκωσε πλάι στον Hakeem αργότερα- αλλά μέχρι εκεί.
Οι Νικς του '94 και οι Jazz άξιζαν σίγουρα από ένα πρωτάθλημα, αλλά τι να κάνουμε, 2 χρόνια έμεινε για αγρανάπαυση ο MJ, πόσοι να προλάβουν… Αδικία για Malone, αδικία για Ewing, τεράστια αδικία για Sir Charles, αλλά έριξε βαριά σκιά στο άθλημα ο MJ και άφησε παικταράδες χωρίς δαχτυλίδια.

Οι Suns με Νας έπαιξαν το μπάσκετ του μέλλοντος.

Οι Θάντερ επίσης είναι αστείο να συμπεριλαμβάνονται γιατί οι τότε Rush-Harden και δευτερευόντως ο KD δεν έχουν καμία σχέση με τους τωρινούς.

Οι Θαντερ του 2012 θα σκουπιζαν τις περισσοτερες ομαδες των 90ς που αναφερθηκαν.

Αν έπαιζαν το '12 μάλλον ναι, αν έπαιζαν στα 90ς τότε δε θα πέρναγαν καν πρώτο γύρο.

3 Likes

Ε ναι θα τους δυσκολευε πολυ η ομαδα με 2ο καλυτερο παικτη της τον Σταρκς.
υ.γ. ολες οι ομαδες των 90ς θα εχαναν για πλακα απο τις τωρινες

Μονο στα κλαματα και στη γκρινια θα εχαναν

1 Like

Πρωτοι στις τεχνικες ποινες, αλλα και στα βρωμικα χτυπηματα, τα σιχαματα της ομαδας του Οκλαντ, με τεραστια διαφορα απο τον πιο αδικημενο παικτη του ΝΒΑ, τον LeGOAT James.
“LeBron has every right to be upset
Drawing shooting fouls on a career low 14% of shots
Has taken the 2nd most restricted area attempts but the 12th most FTs. Trails the leader in RA attempts–Giannis–by 139 free throw attempts”

Είπαμε, εξαρτάται αν θα άφηναν τον κάθε Σταρκς να παίξει ξύλο ή οχι.

πουθενάς

facts

Και το κλαμα της κυριας συνεχιζεται… Γελαω με την κουβεντα “αν επαιζε στα 90ς”, που πιθανοτατα θα εφευγε με δακρυα απο το γηπεδο σε πανω απο τους μισους αγωνες (οπως σχεδον κανει και τωρα δηλαδη, καθε φορα που χανει). Παιζει να ειναι η πρωτη χρονια στην καριερα του στην οποια δεν παιρνει ολα τα σφυριγματα υπερ του, και του κακοφαινεται…

2 Likes

Και εγώ σαν παιδάκι των 90ς που έπαιζε μέρα νύχτα μπάσκετ και παρακολουθούσε (όσο μπορούσε με τα μέσα τότε) ΝΒΑ, παρακαλούσα να πάρουν δακτυλίδι οι Σόνικς κ Τζαζ, γιατί δεν μπορούσα να βλέπω τους Μπουλς να τα παίρνουν όλα.

Εισαγωγή παρένθεσης.
Είχα παίξει και στα 3ον3 της Converse και τη δεύτερη φορά είχαμε πάρει και 2η θέση. Με μεγάλο καμάρι έχω μπλούζα με υπογραφή του Rolando Blackman η οποία δεν έχει πλυθεί από τότε. Είχε μια τεράστια ουρά από κόσμο για αυτόγραφα και επειδή εμείς ήμασταν πιτσιρίκα (10 ετων ίσως) περάσαμε στα μουλωχτά μπροστά και μας λυπήθηκε ο Μπλάκμαν και μας έδωσε προτεραιότητα.
Φυσικά έπεφτε κάθε φορά και η απαραίτητη κλεφτική δερμάτινων μπαλών Spalding οι οποίες τότε ήταν πανάκριβες. Κάπου έχω και μια κλεψιμέικη μπλούζα Charles Barkley αλλά υποψιάζομαι ότι η μάνα μου την έχει κάνει ξεσκονόπανο.
Τέλος παρένθεσης

2 Likes

δικιο εχει. ειδικα σε συγκριση με τα φαουλ που παιρνει ο harden

1 Like

Τιτανομαχια φλοππερς ο Λεφλοπ με τον Χαρντεν, καλυτερα να δινουμε σημασια στο υπολοιπο 90% του ΝΒΑ ομως απο οτι σε αυτους τους 2 και αλλους 5-10 που επισης πεφτουν, κλαινε, γκρινιαζουν, κανουν θεατρο σε καθε φαση κτλ. Μηπως εκαναν φαουλ στον ΛεΦλοπ και στη φαση που εχω βαλει μερικα ποστς πιο πανω? Που εφαγε ΤΑΠΑΡΑ και ο πληγωμενος εγωισμος του τον αναγκασε να βαλει τα κλαματα παλι?

Σε καθε ματς εδω και 7-8 χρονια γινονται πολλα φαουλ στον Λεμπρον και δεν σφυριζονται.
Κομπλεξκος και περιορισμενων νοητικων δυνατοτητων οποιος δεν μπορει ή δε θέλει να το δει.

υ.γ. καποια εξυπναδα για το Δαρβινο

γιατι δεν εβαλες αυτο το βιντεο ομως;

Καλα διαλογο με μπρονσεξουαλ δεν συνεχιζω περαιτερω, φτανει. Αν βλεπεις φαουλ απλα γελαω. Παμε σε πιο σοβαρα πραγματα:

93/100 λεει

2 Likes

Μπαμπάς Wade εβαλε 15 απο τους τελευταιους 17 ποντους των heat και εδωσε την ασσιστ για τους αλλους δυο

βεβαια ειχε μονο 1 ριμπαουντ, 1 ασιστ και -16 αλλα οκ

ας περασουμε σε πιο σημαντικα πραγματα απο τα σουτακια προπονησης του σημαντικοτερου παικτη των Ουοριορς

1 Like

Every player with 6 rings and 6 MVPs in 6 finals ???

6 Likes