Nba

Ο Γιαννης 43π 18ρ χτες με 3/5 τριποντα κιολας αλλα ηταν πολυ μονος του, εκει στο τελος με τα 2 συνεχομενα τριποντα που περασαν μπροστα μπορουσαν να το παρουν αλλα δεν βρεθηκε κανεις αλλο σε καλη μερα για να βοηθησει. Ωραιο μπασκετ παντως το Μιλγουωκι σε στιγμες, πολυ καλη κυκλοφορια μπαλας, αμα παρουν καποιο βαρυ ονομα τυπου φρυδια πχ το καλοκαιρι πανε για Πρωταθλημα του χρονου, κανει πολυ καλη δουλεια ο κοουτς Μπαντ.

Οι θεσεις 3-5 ειναι ανοικτες, μπορει μεχρι τριαδα η Βοστωνη αλλα πρεπει να ανεβει, οι τελευταιες εμφανισεις του Χειγουωρντ ειναι πολυ ενθαρρυντικες, να γυρισει και ο Kyrie να δουμε τι θα γινει.

Εντωμεταξυ οι Λεηκερς που ειχανε φτασει μεχρι τετραδα ειναι 1-4 στα 5 ματς που λειπει ο Λεμπρον και πεσαν 8οι.

Φλου όπως άρρωστος. Όχι όπως Μπάμπης.

Ο Green φέτος είναι για πάγκο.

Υπερβολες. Εχει μια ελαφρως χειροτερη χρονια απο τις προηγουμενες. Εχει ανεβει λιγο τον τελευταιο καιρο μαλιστα. Το μονο ανησυχητικο για τον Green ειναι ο τσακωμος που ειχε με Durant, μια χαρα θα ειναι πιστευω στο δευτερο μισο της χρονιας. Ξαναλεω βεβαια, το βαρομετρο της ομαδας ειναι ΜΟΝΟ ο Καρι.

Δεν ειναι για παγκο αλλα ισχυει οτι ειναι χειροτερος σε ολες σχεδον τις κατηγοριες και οχι μονο σουταρει χειροτερα αλλα και αισθητα λιγοτερο. Βεβαια ακομα στο 1/3 ειμαστε, μπορει να ανεβει.

μακαρι να ανεβει γιατι τον πηρα 3το πικ στη λιγκα μου και μουχει βγει ΜΠΑΣΤΑΡΑ.

Φανταζιακα πρεπει να εχει κλεισει σπιτια :smile:

Χθεσινό:

:rofl::rofl::rofl::rofl:

1 Like

1 Like

Όταν γερνάνε μερικοί άνθρωποι, δυστυχώς χάνουν το μυαλό τους…

Ξέρεις ποιος είναι ή απλώς αντέδρασες αυτομάτως;

4 Likes

Νομίζω ότι σε αυτό το θέμα διαφωνούμε περισσότερο από το Last Jedi… Τη γνώμη του λέει ο άνθρωπος και ΙΣΩΣ ξέρει κάτι παραπάνω για μπάσκετ από μένα και από σένα

1 Like

Ε δεν εχει και τοσο αδικο…υπαρχουν καποια πραγματακια που βλεπουμε στο NBA και τον δικαιολογουν. Και δεν ειναι ο μονος που το λεει ή το έχει πει.
Από την άλλη και αυτή η απολυτοτητα, ο αφορισμος δεν είναι σωστα.
Τουλάχιστον αυτός μπορεί να λέει ότι στην Ευρώπη ο ρόλος του σαν προπονητής είναι σημαντικός και φτιάχνει καθορίζει πορείες ομάδων σε αντίθεση με τους συναδέλφους του στο NBA που στην πλειοψηφία τους είναι διακοσμητικά στοιχεία στον πάγκο.

1 Like

Αν ένας άνθρωπος λέει χαζομάρες, δεν έχει σημασία ποιος είναι. Φυσικά και ξέρω. Οι δηλώσεις του ήταν ισοπεδωτικές, ακραίες, υπερβολικές, και κατά την άποψη μου 100% ανακριβείς.

Αν τις είχε κάνει οποιοσδήποτε άσχετος, θα συμφωνούσες μαζί μου χωρίς δισταγμό φυσικά. Αλλά επειδή τις έκανε ο Πεσιτς…

Από Ευρωπαϊκό μπάσκετ ξέρει πολύ περισσότερα από μένα. Από ΝΒΑ κατά πως φαίνεται, δεν ξέρει και πολλά. Η “ανάλυση” του είναι πιο μονοδιάστατη και από τις αμοιβαδες του φορουμ.

Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν για κάποιο λόγο ο Πέσιτς έλεγε κάτι με το οποίο συμφωνούσες αντίστοιχα και εσύ θα τον αποθέωνες και δεν θα τον παρουσίαζες σαν γερο-ξεκούτη. Έχει να κάνει με το τι μπάσκετ θέλει να βλέπει ο καθένας και όχι περί γνώσεων για το άθλημα.

Δεν είναι ο μόνος που το λέει όμως

Χτες βέβαια η ομάδα του ξεκίνησε με 14/14 :joy: και τελείωσε με 16/19 στο 154-147 εναντίον της Οκλαχόμα!

Δε θα αποθέωνα κάποιον αν έλεγε εξίσου ισοπεδωτικές δηλώσεις για το Ευρωπαϊκό μπάσκετ.

Άσε που το μπάσκετ γεννήθηκε στην Αμερική. Δε μπορείς να λες ότι δεν είναι μπάσκετ αυτό που παίζουν στο ΝΒΑ. Οκ δεν του αρέσει… Δε χρειάζεται να βλέπει. Αν θεωρεί ότι δεν υπάρχουν συστήματα και πλάνο στο ΝΒΑ, τότε απλά δεν βλέπει καν αγώνες. Αν είναι μάγκας, ας πάει στο ΝΒΑ να τους κερδίζει όλους με τα καταπληκτικά του σύστηματα.