Nba

ηταν λεει βρεγμενο το πατωμα. καλα που δεν χτυπησε να πουμε

χθες εγινε τουτο δω το εξωγηινο ομως. ΤΙ ΟΜΟΡΦΙΑ

3 Likes

εντωμεταξυ χασανε απο Φοινιξ χτες και εχουν 4 ηττες στα τελευταια 6 παιχνιδια, μηπως καποια στιγμη πρεπει να σταματησει αυτο το “ελα μωρε βαριουνται” και να εξετασουμε αν πραγματικα εχουν προβλημα?

Στην Ανατολη σφαγη για την τριτη θεση για το ποιος θα αποφυγει τον Γιαννη στον δευτερο γυρο :smiley:

Ε ναι, συμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση. Υπάρχει θέμα στο GS, δεν είναι τυχαίο αυτό που βλέπουμε.
Ανατολή, επίσης οι Μπακς έχουν κάνει ήττες στα τελευταία ματς, 2 νίκες στα 5 για την ακρίβεια. Λογικά δε θα χάσουν όμως την 1η θέση.

Για Bucks δεν ανησυχώ τόσο. Πρώτον γιατί οι ήττες ήταν σχετικά αναμενόμενες: με Suns έδιναν το 5ο σερί εκτός έδρας ματς και ήταν μάλιστα back to back, ενώ με Spurs όχι μόνο ήταν back to back το ματς, αλλά έπρεπε σε 20 ώρες να ξεκουραστούν και να ταξιδέψουν στην άλλη άκρη της ηπείρου για το ματς. Δεύτερος λόγος μη ανησυχίας είναι πως από τα λεπτά που παίζουν οι παίκτες, μου φαίνεται πως οι Bucks προετοιμάζονται για τα play offs ήδη. Δίνουν χρόνο στον Γκασόλ (που χρειάζεται παιχνίδια) και σε παίκτες που ήταν εκτός rotation το τελευταίο δίμηνο.

Και το Τοροντο εχει απωλειες γενικα, δεν παει τραινο, οποτε την πρωτη θεση δεν την χανουν, ισχυει.

επισης πιστευω ακραδαντα πως ο Bud δεν κατεβαζει ακομα death lineups που φυλαει για Playoffs, οπως επισης οτι κραταει στο minimum τα λεπτα του DJ Wilson. O τυπος θαναι ακραιο defensive wildcard για τοον οποιο η λιγκα δε θα ξερει τιποτα περα απο αυτη την εξαιρετικη μπαλετικη αμυνα

Για παμε, εχω καπου 300 λιρες στη γραμμη να πανε οι Μπαξ στον τελικο (εβαλα £15 λιρες πριν αρχισει η σεζον. Ακομα κλαιω που δεν εβαλα το οβερ στο 44 νικες που ειχαν. Γελαν οι πετρες)

Είδα το σχόλιο πριν λίγο, πολύ σωστή η παρατήρηση. Έχουν βάλει σε βάθρο τους Ghost -κάτι σαν το Ιερό Δισκοπότηρο του ροκ- και όποιος τολμήσει να σχολιάσει κάτι αρνητικά πέφτουν πάνω του οι fanμπόηδες να τον φάνε.

On topic πέσανε μπουνίδια χτες στο Raptors - Cavaliers.

τριτη φορα που ριχνει μπουκετα ο Ιμπακα, 6 αγωνιστικες να φαει ευχομαι

πολλά πραγματα πιστευω κραταει για play off ο bud. Ποσες φορες εχετε δει να πετανε για alley oop στον Γιαννη;

Όταν ο Iverson έκανε χαζό τον Jordan.

Χαααααααααααχαχχαχαχαχαχαχα οκ ο Τζορνταν δεν εγινε ποτε “χαζος” αλλα ναι, ωραια η τριπλα του Αηβερσον. Καλο παιχτακι για 4-5 χρονια ηταν.

Κλάμα

Regular season, τι δεν καταλαβαίνεις; :sunglasses:

Δε με ενδιαφέρει αν το έδωσαν. Εστιάζω στον “ούτε καν top 10 all time”

Έγινε φίλε, επόμενη γραμμή.

3 Likes

Θα μου δίνεις τουλάχιστον kudos, αν όχι μισό δολλάριο, κάθε φορά που χρησιμοποιείς τις ατάκες μου.

Πες μας ξανά για την regular season όμως :kissing_heart:

Αν μου δίνεις εσύ μισό δολλάριο για κάθε φορά που σου διορθώνω συντακτικά ή γραμματικά λάθη, we have a deal :kissing_heart:

52 πόντους ο Γιανναρος…Αλλά οι Μπακς έχασαν από Σιξερς.

Αν ήμουν παίκτης στο NBA θα ήμουν ο Mike Scott

2 Likes

Υπέροχο το versus του Γιάννη με τον Embiid χθες, υπέροχος και ο Scott.

Το βιντεάκι με τα βήματα του ΛεΜπρον παραπάνω θα ήταν κι αυτό υπέροχο, αν δεν ήταν φέικ.

1 Like