Συναυλιες στο εξωτερικο

Και τους δύο , βασικά

1 Like

Έρχονται οι tool Ευρώπη

7 Likes

Όσοι μπορέσετε να ταξιδέψετε εξωτερικό, είστε τυχεροί. Οι υπόλοιποι τον ήπιαμε.

Κάνε να είναι στο Graspop ρε φίλε!!!

Με one way εννοεις;

7 Likes

Καλά, με ουαν γουεη ακόμα πιο τυχεροί.

2 Likes

Εγώ πιστεύω μπορεί να γίνει το θαύμα. Χαμός θα γινόταν

Ανάλογα και το τουρ. Αν είναι άνοιξη όπως την τελευταία φορά σε κλειστά venues δεν παίζει με την καμία. Αν πάνε καλοκαίρι και βάλουν και φεστιβάλ κλπ ίσως έχουμε μια μικρή ελπίδα.

3 Likes

Release κάνε την υπέρβαση φέτος και φέρε Tool, πιστεύω θα γινόταν χαμός από κόσμο.

4 Likes

Καταπληκτικός Tigran Hamasyan χθες το βράδυ στο Όσλο, σε ένα πολύ ωραίο μαγαζί όπου φέρνει soul, jazz, prog rock σχήματα μεταξύ άλλων. (εκεί έχω δει τελευταία Riverside και Neal Morse Band)
Λιγομίλητος, μου φάνηκε ότι δεν αισθάνεται άνετα όταν μιλάει, απλά ευχαρίστησε το κοινό που ήρθε κ ανέφερε ότι έχουν περάσει 6 χρόνια από την τελευταία φορά. Εγώ τον έβλεπα πρώτη φορά κ έπαθα ένα σοκ (μαζί κ η συμβία μου). Λίγη, έως καθόλου επαφή με τις δισκογραφικές του δουλειές, οπότε ότι ακούσαμε μας εξέπληξε θετικά.
Απίστευτος μουσικός, όπως κ οι τύποι που τον πλαισίωναν στο μπάσο κ στα τύμπανα. 90 λεπτά γεμάτα jazz, djent, Armenian folk και όλα δεμένα μεταξύ τους με έναν καταπληκτικό τρόπο. Ο μπασίστας κρατούσε το τέμπο κ ο Τίγκραν με τον απίστευτο ντράμερ οργίαζαν.
Αν μπορείτε να τον δείτε κάπου ζωντανά μην διστάσετε, φοβερός καλλιτέχνης.

5 Likes

δεν τα εχω ακούσει ολα αλλά αυτο που θεωρω must ειναι το Mockroot

2 Likes

Φανταστικος ο Tigran, τον ακουω εδω και 6 χρονια, αλλα on and off γιατι δεν γινεται ολη την ωρα. Θελω πολυ να τον δω live καποια στιγμη, πηγε κι ο κουμπαρος να τον δει στην Στοκχολμη πριν κατι βδομαδες, και εκστασιαστηκε. Βεβαια ο κουμπαρος ειναι ντραμερ και τα σπαει στα τυμπανα, οποτε ειχε ακομα περισσοτερους λογους να θαυμασει.

53.5 λίρες για τον Bruce στο Forum, αφού προστεθούν όλα τα fees. Το εισητήριο ξεκινάει από 42 και το ticketmaster προσθέτει τα δικά του μετά. Έχω την αίσθηση ότι οι μέρες των συναυλιών για μένα τελείωσαν, με την εξαίρεση των Maiden και ίσως του Bonamassa (αν και ξεμένω από όργανα να πουλήσω για τα δικά του εισιτήρια).

2 Likes

πφφφφ

Αγαπημένοι προόρισμοι ? Ή διαλέγετε ανάλογα με το συγκρότημα ?

Αγαπημενοι προορισμοί εκεινοι που ειναι πιο φτηνα για να δουμε το συγκρότημα

5 Likes

Ίδια μέρα…9 Δεκεμβρίου. Σκατά.

Βγήκαν οι ημερομηνίες.

2 Likes

υπάρχει βεβαια ενα κενο 13-18.
Ας ελπισουμε