Συναυλιες στο εξωτερικο

Δεν με ενδιαφέρει καμία μπάντα αλλά κ πάλι…

Μόλις έκλεισα και εγώ μαζί με φίλο για Epica στις 19 Σεπτέμβρη . Πάμε για μπύρες στο Άμστερνταμ :slightly_smiling_face:

1 Like

Είσαι τεράστιος!!!
19 θα ήμουν μόνος μου κιολας!
Δεν τις ήπιαμε εδώ θα τις πιουμε εκει!!!

1 Like

Καποτε ειχαν παιξει σχεδον 10 βραδια οι Mamas boys στην Αθήνα!

4 Likes

πω πω τι μου θύμισες. είχα κάποτε ένα picture disc τους. πότε ήταν αυτό?

Θα ψαξω να βρω το εισιτήριο. Σιγουρα πανω απο 20 χρονια πίσω. Ειχε τοσο λιγο κοσμο που ο κιθαριστας που επαιζε support ειχε παιξει σε ενα σκαμνακι στον προθαλαμο τπυ σινεμά!

3 Likes

20 χρόνια μου φαίνονται λίγα. το δισκάκι το είχα πάρει στα 80ς.

Θα ενημερωσω αυριο που θα ψάξω!

ΣΟΚ! Ηταν το 1992 ! Γεράσαμε! Και τελικα δεν ηταν μονο 10 εμφανισεις αλλα σχεδον μήνας!!!

2 Likes

2 συναυλίες έγιναν αυτή τη βδομάδα στο Όσλο, την Τρίτη τα αδέρφια Cavalera μας έδωσαν ένα απίστευτο σόου, αποτελούμενο από τα άλμπουμ Bestial Devastation και Morbid Visions. Φοβερός ήχος, εξαιρετική απόδοση από όλους, συγκίνηση να βλέπεις τα αδέρφια πάλι μαζί να ισοπεδώνουν το μαγαζί με αυτό το βίαιο λατινοαμερικάνικο thrash/black metal τους. Στο μπάσο ήταν ο Igor Amadeus Cavalera Jr. ο οποίος είναι ο γιος του Μαξ κ στην δεύτερη κιθάρα ο Travis Stone από τους Pig Destroyer. Το σετλιστ συμπληρώθηκε από κάνα 2 κομμάτια από το Chaos A.D, σίγουρα το Territory κ μάλλον το ομότιτλο αν θυμάμαι καλά. Αν δεν τους έχετε δει να πάτε σίγουρα, ο ορισμός του fun live.
Την επόμενη μέρα έγινε το λάηβ του Geoff Tate, ο οποίος μας επιστέφτηκε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, μετά από εκείνο το φοβερό λάηβ όπου είχε παίξει τα Empire/Rage for Order. Αυτή τη φορά η συναυλία ήταν αφιερωμένη στο έπος που ονομάζεται Operation: Mindcrime κ γιόρταζε 35 χρόνια.
Στην σύντροφό μου φάνηκε ακόμα καλύτερος από πέρυσι, ίσως κ να ήταν αλλά έλειπε το σοκ της πρώτης φοράς που τον είδα πέρυσι, για αυτό κ ίσως δεν μοιράστηκα τον ίδιο ενθουσιασμό. Εννοείται ότι έσπειρε το λάηβ, πολύ καλή απόδοση από τα παιδιά που απαρτίζουν την μπάντα, όλοι πιτσιρικάδες. Η μόνη μου ένσταση είναι στην κοπέλα που είχε τον ρόλο της Sister Mary και τραγούδησε με τον Tate στο Suite Sister Mary, όπου ήταν πολύ μέτρια.
Μετά το άλμπουμ παίχτηκαν κ τα Silent Lucidity, Take Hold of the Flame και Queen of the Reich για να κλείσει πολύ όμορφα η έτσι κ αλλιώς εξαίρετη βραδιά.

10 Likes

Με Motley Crue δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα αλλά μου κάνει εντύπωση που παίζουν πάνω από τους Judas Priest.

Οι Breaking Benjamin είναι μπάντα μεγαλύτερου βεληνεκούς από Architects, προφανώς παίζουν πιο πάνω.

Πολύ καλό το line up γενικά.

Που είναι αυτό ρε συ?

1 Like

Αμερικη μερια αν δεν κανω λαθoς. Αυτo τo φεστιβαλ στην Φλoριντα τoν Μαιo δεν ειναι @bostonflesh ;

1 Like

Metallica στη Σαουδική Αραβία

2 Likes

Ακριβώς! Είναι το Rockville Festival στη Φλόριντα 9 με 12 Μαΐου.

Κίτρινη γραμματοσειρά…πόσο άμπαλοι είναι.

1 Like

Ποσο κουλο ηταν αυτο τωρα? Και το ανακοινωνουν 2.5 βδομαδες πριν την συναυλια? WTF

Εψαξα τα εισιτηρια εντωμεταξυ απο περιεργεια, το εισιτηριο για το τριημερο εχει $100 ενω για καθε μερα ξεχωριστα $45… τα οποια ειναι ολες εκπτωσεις απο τις (ουτως ή αλλως φτηνες) αρχικες τιμες.

Απο οτι βλεπω ειναι φουλ ηλεκτρονικο το φεστιβαλ, εχει μεσα Swedish House Mafia, Steve Aoki, Deadmau5, Black Eyed Peas, David Guetta, DJ Tiesto κι ενα σωρο αλλους. Περιεργο το πως θα κολλησουν οι παππουδες εκει μεσα :sweat_smile:

3 Likes

joey
Κάπως έτσι :upside_down_face:

8 Likes

Καλά guetta/Tiesto είναι παραπάνω κοντά στην ηλικία των Μετάλικα από όσο πιστεύεις. :rofl:

Αύριο πρωί κλειδώνει το line up του hellfest, μάλλον είναι και εκεί κλεισμένοι (και άρα δεν με βλέπω για Μόναχο).

4 Likes

Ναι αλλα αυτοι δεν παιζουν μουσικη για παππουδες :stuck_out_tongue:

1 Like