Συναυλιες στο εξωτερικο

Νομίζω πως ξέρουμε ήδη και έναν από τους headliners για το 19. :wink:

1 Like

Έχετε να προτείνετε κάποιο φεστιβάλ τέλος Ιουλίου Γερμανία ή Ανατολική Ευρώπη (Τσεχιά/Σλοβακία κ Νοτιότερα); Εκείνες τις μέρες κάπου εκεί θα είμαι με το αυτοκίνητο.

Edit: ή αρχές Αυγούστου.

WACKEN δεν με ενδιαφέρει (ασχέτως εισιτηρίων). 9 Αυγούστου έχει ένα μικρό φεστιβαλάκι στη Ρουμανία το οποίο με ενδιαφέρει, οπότε και το Sziget στη Βουδαπέστη τρώει άκυρο.

fixed

3 Likes

^^ ονειρο

Οι Guns N Roses παιζουν επίσης 1 Ιουλίου στη Βαρκελώνη. Αν το φεστιβάλ αυτό ξεκίναγε 1 - 2 μέρες νωρίτερα θα ήταν ιδανικό

οζζυ πιστευω αλλη μια φορα θα ερθει ελλαδα,κισσ με την καμια.χελογουιν και αυτοι θα ερθουν πιστευω.γκανσ απιθανο. εγω το βλεπω για μιλανο μειντεν και γκανσ.εχει φτηνα αεροπορικα ειδα 85ε καπου

τι μέρα παίζουν οι guns n roses στο Μιλάνο;

Ω ΝΑΙ !
Ειχα να τους δω στη νησι απο το Beyond The Redshift …!

King crimson ευρωπαικη περιοδεια καλοκαιρι του 18, παιζουν απο 5-6 φορες σε πολωνια ιταλια γερμανια ολλανδια, εδω τιποτα;

Ναι, περίμενέ τους εδώ εσύ.

Μπορεί οι προσδοκίες σου να είναι λίγο ανεδαφικές, όμως άπαντες οφείλουν να αναγνωρίσουν ότι τα παλιά καλά progressive σχήματα τα παρακολουθείς στενά, αν περιοδεύουν, που περιοδεύουν κλπ

1 Like

Ξερω οτι καποια στιγμη συντομα αυτες οι μπαντες θα σταματησουν να περιοδευουν οποτε τσεκαρω που παιζουν και αν κανουν ευρωπαικη περιοδεια μηπως και κατσει να τις δω εστω μια φορα.
Που ξερεις, μπορει και να ειμαστε τυχεροι να δουμε 1-2 στην αθηνα

1 Like

Λοιπον … επειδη οι γιορτες ηρθαν νωρις … ειπα να αρχισω τα δωρα …

Μολις εκλεισα αυτα Nick και ακολουθουν τα αλλα …(3ο ο Roger Waters).

2 Likes

Ωραίο!

Μετά τον Waters, έχει και Κλάπτον με Σαντάνα στο ίδιο Fest και σκέφτομαι να το μπουμπουνήσω πριν εξαφανιστούν. Ξεκίνησε σήμερα το presale.

2 Likes

Εγω παντως εκλεισα Sons of apollo Μιλανο
(οπου παιζουν μονοι τους και οχι σε φεστιβαλ)
τον Ιουνιο στο ωραιοτατο teatro degli archiboldi

3 Likes

2 Likes

Που κολλάνε οι status quo σε φεστιβάλ με ονόματα απο τέτοιο χώρο;;;

Δλδ μετά από Behemoth, Satyricon, Primordial και Napalm Death θα κάτσουν να ακούσουν ροκ ν ρολ :stuck_out_tongue:

2 Likes

Το πιο πιθανό είναι να μην είναι την ίδια μέρα ή να έχουν διαφορετικές σκηνές ( βλέπω και Mr Big , fozzy ).

1 Like

Ναι πιθανόν θα υπάρχει μια μέρα πιο “κλασσικό” ροκ. Τραβάνε τέτοια ονόματα στο Βέλγιο… Foreigner, Scorpions, UFO, Whitesnake… Οι τιμές είναι καλές, το combi ticket 130 euro και λογικά θα είναι ανθρώπινες οι συνθήκες, μιλάμε για φεστιβάλ 13.000 ατόμων.

3 Likes