Συναυλιες στο εξωτερικο

^ ρε πουστη!! Τους είδα την προηγούμενη φορά στην μία και μοναδική ελεεινή και τρισάθλιά τους εμφάνιση και μου το χαλάσαν τοοοσο πολύ… Θέλω δηλ να τους δω στα καλά τους, όσο πάνε τελοσπάντων, αλλά υπάρχει φόβος προφανώς. Και ταυτόχρονα παίζουν τόσα πράγματα φέτος που με ενδιαφέρουν που δεν βλέπω να χωράν οι γκανς.

Σε άλλα νέα, είδα τούτα (και ήταν καλά. ή σχεδόν καλά, μουνσπελλ απάλευτοι) :


73225739_1465126290295455_5121423835312160768_o

μπόνους : https://www.planetarium.berlin/veranstaltungen/pink-floyd-dark-side-moon (και ήταν κάπως υπέροχα)

1 Like

Northumberland Park είναι overground. όπου μπορώ το αποφεύγω.

:drooling_face::drooling_face::drooling_face::drooling_face::drooling_face:

2 Likes

και καπου εδω θα μπορο΄λυσαμ ενα βλεπαμε το μεγαλο ΜΠΑΜ του Λώρη αλλά όχι, θα αρχίσει το ποιηματάκι “πολύ ακριβοί, τα εξοδα της συναυλίας δεν θα βγαίναν”, ενώ πιο δίπλα θα παίζουν οι “φτηνοί” RHCP

2 Likes

Πεφτει μακρια, αλλιως θα επεφτα ξερος. Αναβιωση των 90ς.

1 Like

Αυτό να μου πεις… Έχω την εντύπωση πως και οι RHCP είναι αρκετά ακριβοί {Δεν ξέρω ακριβή νούμερα για συγκρίσεις βέβαια}. Μας έφτιαξε φουλ το firenze rocks στην Ιταλία με 3ήμερο rhcp,gnr,green day

2 Likes

ναι και εγω το σκέφτομαι έντονα τώρα αλλά ξέρω οτι θα μας γδάρουν τα ξενοδοχεία

1 Like

Δεν μπορει ο Λωρης να το κανει το μπαμ, κανενας δε μπορει να το κανει στην Ελλαδα. Είναι απο τους πιο ακριβους εκει εξω αρκετά πιο ακριβοι απο rhcp.
Έχεις δει τα νούμερα τους;;
Σε 3 χρόνια 158 συναυλίες, 5,3 εκατ. εισιτηρια με κερδος 585 εκατ. $.
Είναι η 3η πιο πετυχημενη περιοδία ολων των εποχων.
Στη λισαβονα προπερσι ειχε 70.000 κοσμο και τα εισιτηρια ειχαν 100-120 ευρω.

3 Likes

Τα οποία πιστεύω πολλοί θα έδιναν και στην Ελλάδα για Guns n Roses …Αλλά πιστεύω έτσι ;;

1 Like

Δε θα τα εδιναν τοσοι ωστε να “βγει” το λαιβ ομως. Οποτε…

2 Likes

Guns δυστυχώς ακόμα ειναι ακριβοί. Δε νομιζω να τους φέρουν με 90αρια και 100αρια εισητηριο. Θα είχανε φερει και Metallica αν ητανε

2 Likes

Ενω Βουλγαρία οτι και να λέμε τα σκάνε και πάνε γκρουπς. Εδώ τα μικρά δεν είναι γνωστά και τα μεγάλα ακριβά. Επομένως Paradise Lost, οι αγαπημένοι του Ελληνικού κοινού.

2 Likes

Ποιοι μεγαλοι πηγαν Βουλγαρια και δεν ερχονται εδω; Μη μου πεις τους Κιςς.

1 Like

Γτ όχι KISS;:rofl:. Δεν έχουν ανακοινώσει hιlls of rock ακόμα κάτσε να δούμε…

Σε γενικές γραμμές τα πολύ μεγάλα ονόματα έρχονται ταυτόχρονα Βουλγαρία κ Ελλάδα ή άντε με 1-2 χρόνια διαφορά. Δεν υπάρχει κάτι πολύ μεγάλο που να είδαν οι Βούλγαροι και όχι εμείς {Βσκ το μόνο που μου ρχεται το pumpkins united}

H Ρουμανία άρχισε να ξεφεύγει λίγο. BTW στο Βουκουρέστι θα παίξει 13 Ιουνίου ο Devin Townsend που αναφέρθηκε πιο πάνω.

1 Like

Δε λέω για φέτος, λέω γενικότερα. Ασε πανε δεκάδες. Εδω ερχονταί πολυ λιγότερα.
5fdp+megadeth. εδω ΔΕΝ.

1 Like

Σιγα μην πανε και εκατονταδες.

@osfp7 Kiss να μην πει γιατι το πειραμα στην Ελλαδα εχει γινει πριν χρονια και εχει αποτυχει.

1 Like

παρε οποια χρονιά και οποιο μήνα θες και κανε συγκρισή.
Εδω maiden δεν φερνανε για 10 χρόνια.

Είναι σχετικά νωρίς για συγκρίσεις αλλά προς το παρόν ονόματα που παίζουν Βουλγαρία και όχι εδώ(ακόμα τουλάχιστον) είναι: Kiss, Running Wild, Within Temptation, Grave Digger, Amorphis, Mayhem, Phil Campbell and the bastard sons και Anselmo με σετ Pantera. Δεν τα λες και λίγα. Επίσης ούτε πακέτο 5fdp megadeth θα δούμε.

Kiss ήταν Μάιος μες τις εξεταστικές κλπ, Μαλακάσα και χωρίς σαπορτ να τραβήξει. Συνεχίζω να υποστηρίζω πως αν τους έφερνε πχ το release πλατεία νερού με κανα 40αρι μέσα Ιουλίου με 1-2 ξένα ακόμα θα βγει. Πιστεύω δλδ πως θα μαζέψει τους διπλάσιους (γύρω 14000). Νομίζω θα μετρούσε και παραπάνω ότι είναι τελευταίο τουρ υποτίθεται. Γνώμη μου

1 Like

Amorphis ερχονται ομως και δω…

wat

1 Like