Στράτευση και στρατός

ετσι Μανο εμψυχωνε:!:

Εννοείται ρε, γιατί είναι οι φίλοι.

ΘΑ ΣΤΑΞΕΙ Η ΜΟΥΝΑ ΣΟΥ ΛΕΜΕ :!:

Ελα ρε μην μασατε πλεον ο στρατος εχει γινει κολεγιο.Που να βαραγατε και τα 18 μηνα που φαγαμε στην μαπα εμεις και σε ταγμα ανεπιθυμητων παρακαλω

σε ποιο κεν?

Προλαβαινεις Σεπτεμβρη; Δε σε παιρνουν στην αμεσως επομενη σειρα οταν κοψεις την αναβολη νομιζω.

Αυτή τη μαλακία ΠΟΣΕΣ φορές πρέπει να την ακούσω ακόμα;

“-Πόσο είναι η θητεία τώρα;
-Εμ, εγώ κάνω 12 μηνές στην ΠΑ
-Έλα τίποτα δεν είναι, εγώ θυμάμαι το '62 είχα κάνει 916 μήνες στον Άγιο Σκαντζαβραντζάλα στην Κάρπαθο, μιλάμε τώρα για 20 μέρες σερί στο ένα πόδι να ισορροπώ ετοιμόγεννους πιγκουίνους στο G3”

Α στα διάλα πια

^^ κλάμα

541 Αφαντου Ροδος

Η αμεσως επομενη ειναι του Ιουλη.

Σορι δουβλε ποστ αλλα,

ξερει κανεις τι παιζει με στρατο και εκλογες;Aka αν παιζει να με πιασει η εκλογικη περιοδος(σε περιπτωση που τελικα γινουν εκλογες) και να αναβληθει η στρατευση μου;Ελπιζω οχι.Σεπτεμβρη μπαινω.(Μπορει να λεω μπαρουφες και να μην επηρεαζει το ενα το αλλο απλα μου βαλε ψυλλους ενα φιλαρακι σημερα.)

Πολύ δύσκολο να επηρρεάσει τη διαδικασία της στράτευσης η προκήρυξη εκλογών.

Άσε που έτσι κι αλλιώς δε θα γίνουν.

Μανο ουτε γω το πιστευω απλα incaseof δεν ηξερα τι ισχυει νομικα.

Btw να ξέρεις ότι θα μπεις μέσα στην καλύτερη σειρά του χρόνου ε. Αρχίζεις αμέσως μετά το καλοκαίρι του '13 και τελειώνεις αμέσως πριν το καλοκαίρι του '14 (εκτός κι αν γαμηθείς να τρως φυλακές ή σου τη δώσει και πας για δόκιμος - αμφότερες περιπτώσεις αποκλείονται). Δε χάνεις κανένα καλοκαίρι άρα. Γαμώ. Όχι σαν και μας τους μαλάκες που μπήκαμε οποιαδήποτε άλλη εποχή του χρόνου. :σελφ φάσκελο:

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΛΑΘΟΣ !!! :drunk:

“540 και ΣΗΜΕΡΑ” είναι πολλές για τα μόρια που παίρνεις αργότερα αν πούμε ότι πας γι’ αυτό! Εγώ είχα μπεί ΝΟΕΜΒΡΙΟ 2005 και βγήκα ΑΠΡΙΛΙΟ του 2007 !
ΠΕΤΥΧΑ 3 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ!!! (και αν μιλάμε για πεζικό…

:lol:

έχω 2 φιλαράκια που είναι δόκιμοι και ορκίζονται την άλλη βδομάδα.

μετά έχει Ρόδο καλοκαίρι με ωράριο δημοσίου υπαλλήλου κανονικό μισθό κλπ

νταξ το τετράμηνο της εκπαίδευσης θα είναι μάλλον η χειρότερη περίοδος της ζωής κάποιου (και πάλι ανάλογα που και με ποιους θα πέσεις ας πούμε από τους 2 φίλους 100% διαφορετική φάση τα στρατόπεδα τους, στο ένα στάζανε απλά και στο άλλο η κόλαση θα ήταν καλύτερη)

αν είναι στο χαρακτήρα του ανθρώπου δεν θα το έλεγα και μην πατήσεις …

Βρε είναι πολλές σου λέω… [-X
Άσε το 8 -ωρο… Σπάνια θα φύγεις στις 15:00… #-o

Ο Δ.Ε.Α. είναι “τσιράκι” των μονίμων αξιωματικών… + Δυστυχώς δεν “φαίνεται” πουθενά αυτό…

Ίσως έχεις ένα δίκιο για το [U]που και με ποιους θα είσαι[/U] αλλά η πλειοψηφία ήταν έτσι… Τώρα νταξ αν μιλάμε για καμιά μονάδα σε κανένα νησί (π.χ.) με 10-15 άτομα ναι… Οκ…

εδιτ: έτσι συμφέρει… Και φαντάσου “τότε” (2005) παίρναμε 510 ευρώ… Τώρα δε ξέρω τι παίζει…

Περασα ζαχαρη στο Χαιδαρι με τουσ δοκιμους. Μολις ειχα γυρισει απο ΕΛΔΥΚ και οι δοκιμοι στη τεντα: κανουν ολες τις αγγαριες και καθαριζουν τους δισκους μας.
Εκανα και αρκετες υπηρεσιες μαζι τους και γενικα τελειως ραντομ ατομα. Απο στρατοκαβλους, αθλητες μεχρι ατομα που απλα δεν ειχαν αποφασισει τι θελουν να κανουν.
Οπως αναφερθηκε τρως το αγγουρι στην αρχη, και μετα δημοσιουπαλληλικι, και απολυεσαι ανθυπολοχαγος.

65 ΚΣ γαμώ τον ΕΣ

σε ιδιωτες τα ΚΨΜ…