Αεκαρα

…χρόνια πολλά στην ΑΕΚ…την ομάδα απ’την Πόλη:):!:

Από όσα διαβάζω ο Μπακάκης πρέπει να ναι η καλύτερη από τις μεταγραφές που χουμε κάνει. Ίσως μαζί με τον Μάνταλο

Μέχρι στιγμής έχουμε πάρει:

Ανέστης (τερματοφύλακας)
Μπακάκης (δεξί μπακ)
Κολοβέτσιος (στόπερ)
Σαρρής (στόπερ)
Λαμπρόπουλος (στόπερ)
Φαγιέ (αμυντικό χαφ)
Ντούνης (δεξί χαφ)
Μάνταλος (επιθετικό χαφ)
Ζόριτς (επιθετικό χαφ)
Αραβίδης (επιθετικός)

Δέκα παίκτες συνολικά. Νομίζω ότι για βασικοί στην Σούπερ Λίγκα κάνουν μόνο οι Μπακάκης, Μάνταλος και Κολοβέτσιος. Όλοι οι άλλοι παίρνουν την άνοδο για πλάκα αλλά στην Σούπερ Λίγκα θα είναι αναπληρωματικοί.

άρχισαν τα όργανα και στην ΑΕΚ μιλάνε για κύπελλο του χρόνου…

γιατι τόση γραφικότητα ρε τίγρη, γιατί; βρες προπονητή πρώτα…

http://www.basketme.net/news/legendary-club-aek-bc-returns-to-esake-basket

Καιρός ήταν…σειρά το ποδόσφαιρο τώρα

Ανανεωσε ο Δελλας…

…καθάρισε η ΑΕΚ με την Γ’ Εθνική…στην Β’ θά’ναι πιο σκληρά τα πράγματα.αλλά νομίζω ότι και εκεί θα τα καταφέρει:):!:

Τελειωσε και τυπικα η εκκαθαριση,τελος ο εφιαλτης της τραγικης Γ εθνικης και τωρα αρχιζουν τα δυσκολα,ροστερ που πρεπει να ανεβασει την ΑΕΚ χωρις προβληματα στην σουπερ λιγκα,να παιξει λιγο μπαλα γιατι πονεσαν τα ματια μας ως τωρα και να αφησει εναν κορμο για την επομενη χρονια.Να περιμενουμε το καλοκαιρι τι κινησεις θα γινουν σε ξενους,ελπιζω να μην μας κουβαλησει ο μπαγεβιτς πολλους -ιτς.

Δελλας,δεν μου αρεσε που εμεινε αλλα ισως ειναι καλυτερα απο το να πηγαιναμε σε λυσεις οπως ο δημοσιοσχετιστας τσωλης,τενεδες η αγνωστου ταυτοτητας ξενους κοουτς.Ρισκαρει ο μπαγεβιτς(δικη του επιλογη η παραμονη?),θα φανει στο χειροκροτημα η τη γιουχα.

Επισης δεν γουσταρω επιστροφη του κατσουρανη,μακαρι να μην γινει συμφωνια μαζι του,ενας παικτης τελειωμενος ποδοσφαιρικα που θα ερθει κυριολεκτικα καμμενος απο το μουντιαλ,ενω εχει τη φημη και του κλικαδορου στα αποδυτηρια.

Φακελος γηπεδο,εκλογες ειναι,υποσχεσεις,20 εκ ετοιμα που υποτιθεται περιμενουν,ψηφιση νομοσχεδιου οταν ανοιξει η βουλη,εκδοση αδειας ανεργεσης μετεπειτα,ΑΜΚ που τρεχει για να βρεθουν 30 εκ.Συγκρατημενη αισιοδοξια οτι θα ξεπεραστουν τα εμποδια και θα δουμε μπουλντοζα εντος 2014,διοτι χωρις γηπεδο δεν εχει καμια αξια οτι εγινε.Σε καθε περιπτωση ο μελισσανιδης τονιζει οπου βρεθει οτι το γηπεδο θα γινει,αρα εχει εκτεθει ηδη πανω απο 2-3 φορες για το γηπεδο,κατι σαν προσωπικο στοιχημα για τον ιδιο.

Ξενέρα να βλέπω όλο αυτό τον οχετό των ΑΕΚτζήδων για τα εκλογικά αποτελέσματα. Λες και άμα θέλει ο Μελισσανίδης δεν θα γίνει το γήπεδο…

Θέλει πως δεν θέλει …
Άλλα μόνο αν εισπράξει κάμποσα από την περιφέρεια και δεχτούν διάφορες πολεοδομικές ή μη “παραβάσεις” (τα λένε διευκολύνσεις …)

προς το παρόν 0/2 για Μελ. κι ας σκυλιαζουν τα ορκ μας … :stuck_out_tongue:

5 στρεμματα απο το αλσος θελουνε για να γινει η δουλεια.

Μόνο ???
ξέρω ότι ζητάει και κάμποσα εκατομμύρια από την περιφέρεια (επιδότηση φάση)

και στάνταρ μικρο (έως χοντρό) παραβίαση κάποιον πολεοδομικών περιορισμών …

αν είναι μάγκας να κάνει το γήπεδο χωρίς χατίρια :slight_smile: :slight_smile:

Για την ακριβεια,5-6 στρεμματα αντι 3 που ηταν αρχικα.

Γενικα τα λεφτα ειναι πολλα,δεν ξερω που θα τα βρουνε κλπ,διοτι εκτος απο το γηπεδο καθευατο πρεπει να πληρωθουν και τα συνοδευομενα εργα γυρω απο αυτο,η αναπλαση του αλσους,παρκινγκ και αλλα.65 εκ ευρω χωρις ΦΠΑ,για ενα γηπεδο με μηδενικους εμπορικους χωρους.

Ναι θα ηταν καλυτερο να γινει το γηπεδο με 100% ιδιωτικα κεφαλαια,αλλα εν πασει περιπτωσει οταν η περιφερεια δινει λεφτα στον παναθηναικο,στον πανιωνιο,στην ΑΕΚ,κανει χατιρι σε ολους,οχι μονο σε εναν.

Ας μπουν οι μπουλντοζες με το καλο οταν και αν,και τοτε οποιος μιλησει για παραβασεις η οτι αλλο,ας ερθει να το γκρεμισει.:roll:

Σίγουρα θα προτιμούσα το γήπεδο να γίνει με κεφάλαια του Μελ. (ή όποιου θέλει να το παίξει προεδράρα κλπ).
Λέγοντας πως και στις άλλες ομάδες γίναν χάρες εξυπηρετήσεις κλπ σε μένα γιατί όχι, όσο σωστό κι αν είναι, προσωπικά δεν το βρίσκω σαν επιχείρημα, να μην γινόταν και στις άλλες.
Ή αν θέλω εγώ σαν ΑΕΚ (ή και οποιαδήποτε ομάδα) βοήθεια από το κράτος κλπ λογικά κι αυτό θα έχει και επιπλέον απαιτήσεις μετά όπως χώροι για να αθλούνται τοπικοί σύλλογοι αλλά και άλλα, έτσι το βρίσκω λογικό. Το θέμα είναι ότι από τα όσα παρακολουθούσα για την ομάδα ήθελαν ? από το κράτος αλλά καμία απαίτηση και λόγο μετά πάνω στο θέμα .,… (τουλάχιστον αυτά από το όσο σχετικά λίγο παρακολουθώ, μιας και έχω ξενερώσει με την τυφλή θεοποίηση του Μελ. από τους ουγκανούς … :frowning: )

Ε τέλος καλό θα ήταν ότι είναι να διευθετηθεί να γίνει εξαρχής γτ άπαξ και κτιστεί μετά άντε να το ρίξεις (μπορεί να τους συμφέρει να κάνουν παραβιάσεις και να φάνε πρόστιμο μετά …) δες το mall π.χ. …

Εδω περα δεν εχουμε χωρο να στεγασουμε τα ερασιτεχνικα τμηματα που διαλυονται,θα εχουμε χωρους να παραχωρουμε για τοπικους συλλογους κλπ.Αυτο που μπορει να γινει ειναι οτι οι κατοικοι της ΝΦ να εχουν ελευθερο το παρκινγκ οταν δεν γινονται αγωνες.

Δεν βλεπω καποια παραβαση μεχρι τωρα,δεν τους συμφερει να γινει παραβαση γιατι μπορει να μπλεξουν παλι με ΣτΕ και να κολλησουν τα παντα αλλη μια φορα.

Ο μονος ενδοιασμος ειναι το που θα ανηκει το γηπεδο και αν βγαινουν τα κουκια στο οικονομικο,η ΕΡΑ(που τους κανανε εξωση χτες απο τα γραφεια),υποτιθεται πως πρεπει να κανει ΓΣ για να παραχωρησει το οικοπεδο στην Δικεφαλος ΑΕ.

Aν ξερει τιποτε περισσοτερο ο manson21 για το γηπεδο,περιμενουμε.:wink:

είναι αλλιώτικο να είσαι ΑΕΚ… πόσο καθυστερημένος σαν οπαδός πρέπει να σαι για να κάνεις αυτές τις μαλακίες!!!

http://www.alfavita.gr/arthron/τρόμος-στη-νέα-φιλαδέλφεια-ξυλοκόπησαν-ανθρώπους-κυνήγησαν-άλλους-έδειραν-γυναίκες-και

ε τι εγινε? μια χαρα πηγε. τοσες μερες το ελεγαν, το εκαναν.

https://athens.indymedia.org/post/1526905/
https://athens.indymedia.org/post/1526902/
https://athens.indymedia.org/post/1526910/

Ιδιωτικος στρατος? Οχι καλε.

θλίψη οι κινήσεις αυτές των “οπαδών” της ΑΕΚ… Στο φινάλε πρέπει η ΑΕΚ να εναρμονιστεί με τα θέλω του δήμου αν θέλει να χτιστεί γήπεδο εκεί.